Skocz do zawartości

Posiadacze Kawasaki 440 LTD


Gość Mangus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Filtr kolego masz w plastykowej obudowie, pod siedzeniem zaraz przy baku, w filtrze wymieniasz tylko samą gąbkę, lub ją pierzesz, jeżeli jest oczywiście w dobrym stanie ;)

 

http://allegro.pl/ir-filtr-powietrza-kawasaki-z-440-a-ltd-80-83-i3720857879.html

 

pozdro.

 

 

 

Filtr trzeba jeszcze nasączyć specjalnym olejem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Mam na imię Łukasz od niedawna jestem posiadaczem Kawasaki KZ440A z 1982r.

Przymieram się do wymiany łańcuszka rozrządu i moje pytanie do was koledzy

czy ten będzie pasował http://allegro.pl/lancuch-rozrzadu-kawasaki-ltd-440-z440-lancuszek-i3781730520.html

oraz czy wiecie gdzie można dostać napinacz. Pozdrawiam.

Edytowane przez swierek27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj świerek.Nie wiem czy to jest akurat taki typ łańcszka rozrządu ale mam kontakt z poprzednim waścicielem mojego moto Jak by co to mogę się jego zapytać jaki łańcuszek zakładał do mojej kawy igdzie go kupywał.W moim był wymieniany na wiosnę tego roku.Niedługo się odezwę to ci napiszę co i jak.Chyba,że już będziesz w temacie.Dobrze by było mieć ze sobą kontakt,tym bardziej,ż mamy takie same sprzęty i jesteśmy z lubelskiego.Ja mieszkam 45 km od Chełma w stronę Włodawy.Zaglądam na to foru dosyć często i jak by coś to pisz......Poczytaj wszystkie post na tym forum a napewno znajdziesz wiele odpowiedzi dotyczących problemów naszych kz440A.Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Łukasz.Dzwoniłem do tego koleżki ale nie odbiera telefonu,widocznie jest zajęty bo zawsze odbirał lub oddzwaniał.Jak nie dziś to jutro będę coś wiedział.Szkoda,że nie wziąłem od niego starego łańcuszka bo mi go pokazywał Z tego co widziałem to jest z ogniwami które mają potrójne blaszki.Myślę,że nie spieszy Ci się tak bardzo zwymianą łańcuszka.Jutro napewno coś będę wiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Świerek.

 

Witam. Mam na imię Łukasz od niedawna jestem posiadaczem Kawasaki KZ440A z 1982r.

Przymieram się do wymiany łańcuszka rozrządu i moje pytanie do was koledzy

czy ten będzie pasował http://allegro.pl/lancuch-rozrzadu-kawasaki-ltd-440-z440-lancuszek-i3781730520.html

oraz czy wiecie gdzie można dostać napinacz. Pozdrawiam.



Cześć Świerek.Skontaktoiem się z tym g ościem od mego kawasaki,mówi,że w tym motocyklu trzeba dostać się do łańcuszka rozrządu i wizualnie zobaczyć ile ma ogniw.Potem trzeba zakuć łańcuszek rozrządu na silniku bo jest najprościej. Za łańcuszek rozrządu zapłacił ok.230zł.czyli nie zakładamy żadnej podróby.Przed kupnem sprawdż sobie nr.ramy i na tej podstawie zamawiaj części.Jak wyciągniesz łańcuszek rozrządu to policz ogniwa i będziesz wiedział co kupić.Zawsze lepiej zamówić łańcuszek z większą ilością ogniw bo lepiej go zakuć.Daj znać jak ci poszło z robotą.WESOŁYCH śWIĄT Tobie i wszystkim zaglądającym na to forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Świerek.

 

 

Cześć Świerek.Skontaktoiem się z tym g ościem od mego kawasaki,mówi,że w tym motocyklu trzeba dostać się do łańcuszka rozrządu i wizualnie zobaczyć ile ma ogniw.Potem trzeba zakuć łańcuszek rozrządu na silniku bo jest najprościej. Za łańcuszek rozrządu zapłacił ok.230zł.czyli nie zakładamy żadnej podróby.Przed kupnem sprawdż sobie nr.ramy i na tej podstawie zamawiaj części.Jak wyciągniesz łańcuszek rozrządu to policz ogniwa i będziesz wiedział co kupić.Zawsze lepiej zamówić łańcuszek z większą ilością ogniw bo lepiej go zakuć.Daj znać jak ci poszło z robotą.WESOŁYCH śWIĄT Tobie i wszystkim zaglądającym na to forum.

 

Dlaczego podpowiadasz aby wyciągnął stary łańcuszek nie posiadając jeszcze nowego ?

Jak po tej operacji założy nowy bez rozbierania silnika ?

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisał przecie że na silniku zakuje ;) Nie lepiej to odpuścić sobie rzeźbienie przy sliniku ,a zostawic sobie przyjemność dłubania przy prostszych zabawach ? Sugerując się nr ramy przy tak dawnym roczniku może sie okazać że silnik już wcale nie jest z tego motocykla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie chopy.Tak powiedział mi poprzedni właściciel.Robił rozrząd na wiosnę tego roku więc nie ma chyba problemów z dostaniem takiego łańcuszka rozrządu.Nie chcę nikogo wprowadzać na manowce ale myślę,że jak ktoś mocno czegoś pragnie to kiedyś zrealizuje swój cel.Ja mieszkam niedaleko od kolegi Świerka i myślę,że co dwie głowy to nie jedna.Jak będzie chciał to napewno mu pomogęZima jest długa i dopiero się zaczeła więc można pomyśleć nad moto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniając łancuszek, najlepiej zaczepić stary o nowy i przeciągnąć. To pewnie Piotr miał na myśli. Tak trzeba to zrobić

 

Wymieniając łancuszek, najlepiej zaczepić stary o nowy i przeciągnąć. To pewnie Piotr miał na myśli. Tak trzeba to zrobić

 

 

 

Oczywiście a długość łańcuszka możemy sprawdzić w katalogu części aftermarkt lub u dealera

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...