Skocz do zawartości

Konocowka wydechu, a moc


Zywiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam pytanie dot. tlumikow - mianowicie: czy montaz tlumika od innego motoru moze spowodowac znaczny spadek mocy? Nie mam na mysli tlumikow uniwersalnych ale np. montaz wydechu dobrej marki od 1200tki do 600tki (lub z motoru o podobnej/takiej samej pojemnosci)

 

Ceny nowych tlumikow dedykowanych do konkretnego modelu zabijaja, warto zaoszczedzic i wylozyc 1200+ PLN, czy nie warto "przeplacac" i rozsadniej jest kupic uzywke za 600-700?

 

Slyszalem na ten temat wiele opinii i chce poznac tez Wasze zdanie.

 

Pozdrawiam,

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama pucha niewiele tu zdziała.Jak chcesz odczuć jakikolwiek wzrost mocy zainwestuj w cały wydech.

Nie tak do końca, w Bandytach (szczególnie dużych), wymiana końcówki na przelotówke daje ok. + 5-7 KM wzrostu mocy :)

 

Zacytuje kolege ANGLIKA: " B12 ma największy zysk mocy z jakichkolwiek produkowanych motocykli przy zmianie wydechów. Sam tego nie wymyśliłem, z tabeli wydechów SCORPION wynika że końcówka to zysk 7 KM a całego układu to 17KM!"

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz nawet nie chodzi mi o wzrost mocy, ale o to, zeby jej nie stracic. Czy montaz "nieodpowiedniej" koncowki moze dac taki efekt? A moze przelot to przelot i nie nalezy sie martwic o to, ze zabraknie KM po zmianie tlumika w Bandycie?

 

Co sadzicie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli dobrze zrozumiałem chodzi Ci o montarz w swoim moto (650) przelotowej puszki renomowanej marki, dedykowanej np. do B12?

Jeśli rura dolotowa (łącząca kolektory z końcówką) jest jednakowa (kształt i średnica) dla obydwu modeli to będzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WYRÓB PRZEZNACZONY DO SPORTU WYCZYNOWEGO, NIE MOŻE BYĆ UŻYWANY NA DROGACH PUBLICZNYCH

 

Co w razie gdy policja złapie ? :icon_twisted:

 

u mnie też na końcówce był napis " not for road " ale ktoś ładnie potraktował to wyciął :banghead:

 

Ale co gdy nie ma homologacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co w razie gdy policja złapie ? ;)

 

u mnie też na końcówce był napis " not for road " ale ktoś ładnie potraktował to wyciął ;)

 

Ale co gdy nie ma homologacji ?

Mój ma ;)

.

.

.

a w kufrze DB KILLER......... tak na wszelki wypadek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...