Skocz do zawartości

1.9 TDI OCENY, TRWAŁOŚĆ


Patriko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , chciałbym usłyszec opinie o silniku ;

2,5 TDI 140 KM (symbol:D5252T), 5 cylindrów układ rzędowy (Volvo 850, V70)

 

jest mozliwy w nim chiptuning?

jak z awaryjnoscia i ze spalaniem(850 buda)??

 

czym sie rożni od 2,5 TDI 140 KM (symbol:AEL), 5 cylindrów układ rzędowy (Audi A6)???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja podobnie jak Boczi ale troche inaczej http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C6094009 V70 po 2000r. z charakterystycznym grilowym "noskiem" czy ten 2.5TDI to także ten dobry stary 2.5TDI od VW czy to już jakiś francuzki wynalazek bo jeśli to od VW to znacznie ciekawsza opcja niż A6 c5 z gównianym 2.5TDI V6... Prosze o odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie pompowtryskiwacze są konstrukcją bardzo udaną i jedynie ze wzgledów ekonomicznych VW przechodzi na CR.

 

A w ogóle to wszyscy producenci główkują nad jeszcze większym ciśnieniem wtrysku bo jest to jedyna droga żeby jeszcze coś wycisną z silnika spalinowego. No i skupiają się wyłącznie na dieslach, ponoć silnik benzynowy uznany został de facto za zamknietą ścieżkę bez możliwości rozwoju.

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie pompowtryskiwacze są konstrukcją bardzo udaną i jedynie ze wzgledów ekonomicznych VW przechodzi na CR.

 

A w ogóle to wszyscy producenci główkują nad jeszcze większym ciśnieniem wtrysku bo jest to jedyna droga żeby jeszcze coś wycisną z silnika spalinowego. No i skupiają się wyłącznie na dieslach, ponoć silnik benzynowy uznany został de facto za zamknietą ścieżkę bez możliwości rozwoju.

 

Nieprawda bo przed silnikami benzynowymi otwarto nowa sciezke silnikow HCCI...

:icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompowtryskiwacze sa tak samo udane jak CR ;] Wszystko sie pieprzy tyle ze pompowtryskiwacze maja trudniejsze sterowanie.

 

Jeszcze chwile i bedziemy jeździc innymi silnikami niestety dobiega końca era ropy.

 

 

 

p.s. Moc nie było to miłe, nie lubisz mnie jest taka magiczna opcja "ignoruj" albo "zgłoś post do moderatora", komentowanie stanu mojego motocykla jest mówiac delikatnie nie smaczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompowtryskiwacze sa tak samo udane jak CR ;] Wszystko sie pieprzy tyle ze pompowtryskiwacze maja trudniejsze sterowanie.

 

Jeszcze chwile i bedziemy jeździc innymi silnikami niestety dobiega końca era ropy.

p.s. Moc nie było to miłe, nie lubisz mnie jest taka magiczna opcja "ignoruj" albo "zgłoś post do moderatora", komentowanie stanu mojego motocykla jest mówiac delikatnie nie smaczne.

 

 

Skad ci to Wueska przyszlo do glowy ze cie nie lubie :icon_rolleyes: Poprostu jezeli cos piszesz to sie wpierw mocno zastanow :wink: Dla uspokojenia twych skolatanych nerwow powiem ze bardzo cie lubie :icon_razz:

Pompowtryski to stara i sprawdzona konstrukcja robia az milo, a to ze sie ktorys czasem zatnie czy popsuje to jest ulamek procenta uzytkowanych, wiec nie wiem skad bierzesz te informacje :bigrazz: To samo CR technologia nowa ale juz w pelni sprawdzona i jezeli jezdzi sie na dobrym paliwie to naprawde funkcjonuja bezproblemowo, a jak z urzadzeniami mechanicznymi zawsze sie znajdzie jakis felerny...

:icon_mrgreen:

 

No tak ale HCCI ma chyba więcej z diesla niż z klasycznego benzynowca :D

Oprócz paliwa of course...

 

Ale pracuje wedlug obiegu Otto...

:icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CR jest duzo lepszy od popowtryskow, gdyz jest to kolejna ewolucja konstrukcji ukladu wtryskowego :bigrazz: W pompowtryskach mozesz sterowac jedynie poczatkiem wtrysku a w CR mozesz staerowac poczatkie, koncem, podzielic sobie dawke calkowita na kilka dawek (5-7) celem lagodniejszego narastana cisnienia w komorze, calkowietego i zupelnego jej spalania. CR bije na glowe uklady pompowtryskowe i mimo pojawiajacych sie problemow wyprze w przyszlosci przezyte pompowtryski...

:icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...