Skocz do zawartości

co sadzicie o Kawasaki zr7 / zr7s?


Rekomendowane odpowiedzi

210kg suchy kolo 230kg waga zalanego pewnie.

 

 

 

Witam..wg mojego dowodu wynika że ... :

Waga na sucho 236kg

+ 22litry paliwa ;]

 

 

no to jak to w końcu jest :biggrin:

 

w manualu też pisze 210 kg

a co z resztą mas??

 

Jakie Wam średnie spalanie wychodzi?? ile km na baku??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry że post pod postem ale nie mogę wytrzymać

dzisiaj oblatywałem nowy nabytek po raz pierwszy, wrażenia baaardzo pozytywne

nie ma co porównywać do starego zmęczonego życiem gsx-fa.

Zawiecha pięknie pracuje, zakres obrotów użytecznych bardziej cywilny, nie ma sensu kręcić powyżej 7 tys obrotów żeby sprawnie wyprzedzać, mimo że jest ślisko hample i prowadzenie po zakrętach :lalag:

 

dodam że mój motocykl ma 21000 km przebiegu (wszystko o tym świadczy)

 

zakup jak najbardziej udanym, spora waga mi nawet nie przeszkadza,

gsx-f vs zr-7?? wg. mnie lepsza kawa, ze względu na silnik, bo kwestia amortyzacji i sprawności hamulców to tylko kwestia zmęczenia materiałów długą eksploatacją :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

kawa jest dobra ale są jeszcze lepsze motocykle

oczywiscie ze sa. wszysko zalezy w jakiej klasie i do czego dokladniej.

Uwazam ze dla poczatkujacych, lub moze lepiej dla osob z maly doswiadczeniem, do spokojnej turystyki to jedna z lepszych opcji.

 

Oczywiscie to zawsze kwestia tego co oczekujemy. Niektorzy uznaja fazera za lepszego do turystyki, a inni docenia moment i spokojny charakter zr7. Kazdy znajdziec os dla siebie. Nie ma jednego najlepszego motocykla dla wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

 

Właśnie przymierzam się do zakupu takiego egzemplarza, wcześniej myślałem o Yamaha Fazer FZ6 ale liczne fora przeczytane na jej temat wstrzymały moje zapędy, wolę pojeździć na czymś co wydaje mi się troszkę spokojniejsze tym bardziej, że ma to być mój pierwszy motocykl.

Będzie mi służył na krótkich tranach poza miasto, w weekendy i czasem w tygodniu na ładną pogodę, jestem zwolennikiem dotarcia z punktu A do B bez większych przygód i wygodnie, w związku z czym prędkości i przyspieszenie tego motocykla są jak dla mnie aż nadto, natomiast fajnie mieć zapas w razie potrzeby.

Też mam na uwadze koszty eksploatacji, ale na forum nie znalazłem dokładnych informacji poza spalaniem, o kosztach regularnych, czyli przeglądów, części wymienianych cyklicznie, jeżeli to nie problem czy może ktoś podać taki przybliżony kosztorys rocznego utrzymania takiego motocykla będę wdzięczny bo w końcu o to chodzi na forum bo w sklepach ciężko liczyć na bezinteresowność dla kogoś nieznajomego ceny wszędzie są różne ale żeby chociaż wiedzieć czy mieszczę się w widełkach.

Z tego co przeczytałem silnik sprawuje się dobrze, regularne przeglądy i regulacje zaworów, wymiana oleju, powodują, iż można się nim cieszyć przez długi czas, ten egzemplarz, który ja obserwuje ma ponad 30tyś km i jest z 2004 roku(jakieś uwagi?? dużo mało warto nie warto, właściciel opisuje, że dba o niego).

Wszelkie konstruktywne uwagi będą mile widziane.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszty eksploatacujne to wymiana oleju z filtrem licz 4 litry.

Klocki, naped to wszystko zalezy od twojego stylu jak bedziesz jezdzil i tego jakie elementy bedziesz wybieral, wiec takiego kosztorysu nikt ci nie przygotuje.

Ogolnie poza czestymi wymianami oleju to raczej tani w utrzymaniu motocykl moim zdaniem - ale wszystko zalezy od wlasciciela.

 

pozdr.

 

p.s. gratuluje wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź liczyłem, że napiszesz troszkę więcej Okrop, chociaż z własnego doświadczenia ile co cię kiedyś kosztowało a ile robisz sam bo można. Natomiast wiem już, że to jest model jaki chce mieć, teraz tylko znaleźć jakiś zadbany egzemplarz.

Mam pytanie, czy są jakieś charakterystyczne niepokojące dźwięki silnika, skrzyni, czegokolwiek, które na pierwszy rzut oka mówią o zajechaniu motocykla, czy z waszego doświadczenia pamiętacie coś co zwróciło waszą uwagę na to, że zaczyna się dziać coś niedobrego z motocyklem, wiecie takie pierwsze wrażenie jak wsiądę odpalę przejadę się kawałek i jak będzie coś stukało ciężko chodziło żebym wiedział co jest nie tak i wtedy nie kupić bo powiedzmy już koniec jest bliski potencjalnego kuca.

Ciężko pewnie coś takiego opisać, ale może ktoś się podejmie wyzwania. Oczywiście moja wdzięczność nie będzie znała granic. Liczę na waszą wyrozumiałość odnośnie moich złożonych pytań w końcu na pewno sami pamiętacie jak kupowaliście swój pierwszy motocykl i jakie temu towarzyszyły wątpliwości, emocje i pytania i sami liczyliście zapewne na jakąkolwiek pomoc. Pozdrawiam.

Edytowane przez Dashofer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mogę prosić, trochę bardziej precyzyjnie, jakiego rodzaju dźwięku mam wysłuchiwać w silniku stukot, świst, dzwonienie?? i reakcja na gaz jaka jest niepożądana, spóźniona, gwałtowna, jak byś mógł opisać to będzie mi łatwiej wyłapać. z góry dzięki. Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez internet to raczej ciężko będzie opisać poprawny dźwięk pracującego silnika zr7

zawór z za dużym luzem można wychwycić przy pomocy stetoskopu lub nawet długiego śrubokręta przystawionego do ucha i głowicy, ale zły luz nie dyskwalifikuje od razu motocykla.

Jedyne co może martwić to luźny łańcuszek rozrządu, kosz sprzęgła ew. panewka która dyskwalifikuje motocykl, osobiście radziłbym albo zabrać kogoś kto ma o tym pojęcie albo obejrzeć kilka takich motocykli i wybranie tego który hałasuje najmniej :icon_biggrin:

 

panewkę masz tutaj, baaardzo charakterystyczny dźwięk

http://www.youtube.com/watch?v=uCRTJeMtOGM&feature=related

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...