Skocz do zawartości

Diesel czy LPG


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

:biggrin: Mam pytanie czy lepiej kupić samochód z instalacją LPG czy diesla??? ( z automatyczną skrzynią biegów) pojemność max do 2000ccm? w cenie do 6-7tyś pln.Zaznaczam,że chodzi mi tylko o względy ekonomiczne. Nie obchodzi mnie moc/vmax/design itp.

:flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie polecal bym bardziej diesla, ale w cenie 6-7 tys mozesz miec problem z kupnem dobrego diesla a w automacie tym bardziej, w tej cenie chyba lepiej zrobisz jak poszukasz cos z LPG- dużo większy wybóra pod względem ekonomicznym czy ma spalic 6l ON czy 11-12 LPG praktycznie na jedno wychodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdze ostatnio Polo na LPG ( oczywiscie jako nauka jazdy ) - smietnik. Mialem go przejac od kumpla i w sumie dobrze,ze go nie przejalem. Dieselkiem smiga sie o wiele przyjemniej i koszta inspoekcji tez z regoly nizsze.

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie ze ropniak , najlepiej cos ok 1.9 w turbodieslu - spalanie 6/100 i ok 100+ KM , ale aby palil zima na dotyk musi byc w bdb stanie i na dobrym paliwku ( zadne kompociki nie podejda na zime :) )

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja moim golfikiem III Variant tdi (90 KM) pojechałem nad morze, na Hel, zrobiłem 920 km i zalałem za 154 zł :buttrock: wyszło spalanie 4,4 literka, a koszt przejechania 100 km 16 zł z grosikami. prędkość przelotowa 90 - 100 kmh, z kręceniem po trójmieście, łodzi i toruniu.

 

W gaz bym się nie pakował, strzały, regulacje, raz spalanie 18 litrów, a raz 11 bo nabiłem szajskiego gazu... to nie dla mnie :banghead:

Edytowane przez Rof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co chcesz sondowac jezeli nie masz na tyle kasy aby kupic to co by wyszlo ?

 

V 8 w dieslu i nic nie innego nie podchodzi 1

 

:icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś kiedyś wyliczył ze: najlep[iej po miescie sprawuje sie ropniak o pojemnosci 1,9, bezyna 2,0.

 

 

Co do trasy to powiem wam szczerze ze duzo lepiej spisuja sie silniki bezynowe, sa mniej wrazliwe na stałe obroty i moga sie krecić duzo wyżej co jest przydatne przy wyprzedzaniu.

 

Niestety polacy maja specyficzny styl jazdy, który objawia sie duzym zarciem oleju przez silnik powyzej 150 tys km. a jest nim jazda jak do koscioła czyli 1500obr na 5;| To kończy kazdy silnik nie zaleznie cyz bezynowy czy ropniak. Co do LPG to kupowac tylko od znajomego, bo sie moze okazac ze na wstępie masz reduktor do wymiany;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no czy ja wiem czy benzyna dobra na trase :icon_mrgreen:

zdecydowanie wole mocnego diesla, moment jednak robi swoje

jedziesz 80, 5ka wrzucona , 1700br i ponad 300Nm pod nogą

 

ale znowu w mieście tragedia, wachlowanie biegami robi się męczące, zwłaszcza że całe miasto jest rozkopane :biggrin:

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nitromen za 6-7 kola nie kupisz diesla o mocy 100km

 

Ks-rider udzielając odpowiedzi nie wiem czy sie kierujesz cenami inspekcji w D czy w PL bo w PL wcale nie jest drożej a wręcz odwrotnie bo w starym dieslu jak cos padnie to koszty są wysokie.

 

Od siebie dodam ze w tej chwili pomykam mazda 626 z wtryskiem gazu i ogólnie jest Ok ale po przesiadce z byłego skasowanego focusa tdci to jest pod względem osiągów raczej kiepsko, diesel ma moment obrotowy znacznie wyższy na niskich obrotach i do codziennego użytku jest znacznie lepszy, co do jazdy w trasie to komuś sie coś pomyliło bo w trasie właśnie diesle góruje (mam na myśli diesla z turbina) i to bez dwóch zdań.

 

Dla ciebie proponuje najlepiej kupić fure benzynę za ok 5kola i wrzucić samemu gaz, teraz taka instalka kosztuje ok 1tys z groszami i nie byle badziewie a przynajmniej trochę pośmigasz jak furka nie będzie ostro zajechana :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...