Skocz do zawartości

problem z odpalaniem horneta


bboolleekk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu mam straszny problem żeby odpalić moje moto na zimnym silniku. Pochodzi dosłownie moment i gaśnie. Ssanie nic nie pomaga tylko zalewa świece. Po długotrwałych kombinacjach odpala ale silnik pracuje jak starodawny diesel ale juz po około 20 sekundach wszystko wraca do normy. Gdy jest ciepły pali bez żadnego problemu. Co może być tego przyczyną? Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świece do wymiany.

 

Świece maja przejechane dopiero 5 tysięcy. Możliwe że juz nadają sie do wymiany?

 

 

Zamien sie z damianio jemu ciepły nie pali.A tak na poważnie to mam cbf i jak jest 15 stopni to nie wiadomo jak go palic na ssanie za ciepło a bez zazimno.A jest zimny to chodzi cholernie brzydko.

 

Przed tym problemem z odpalaniem miałem podobnie. Mój hornet jakoś wyjątkowo nie lubi ssania. Nawet jak w zimie odpalałem do po chwili musialem je wyłączać bo zaczynał sie dusić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj p.Piotra i wymień świece lub kup lepsze zamienniki,świeca inaczej pracuje w cylindrze a inaczej na powietrzu,ciśnienie potrafi "dławić" iskrę,a że masz świece po 5 tyś km to nie znaczy że są dobre,posprawdzaj też przewody i fajki,może wilgoć -kombinuj

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega w klasie ma Horneta z 2005 roku. Na zimnym ma również problem, ssanie dusi tak jak piszecie i są problemy, wymienił świece i pomogło, oryginalne nie spisują się w troszke zimniejsze dni. Z tego co się orientuje istnieją świece od danych temp. Np w serwisowce w moim starym motorze tj gs 500, miałem wypisane jakie świece na zimę jakie na lato i podaną specyfikacją dot. temp.

 

Więc całkiem możliwe, że to jest rozwiązanie problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje za odpowiedzi. Zabiorę się więc za wymianę świec. Tylko jakie kupić? Dotychczas miałem zamienniki NGK CR9EH-9 które powinny się spisywać dobrze. Więc jakie tym razem kupić? Słyszałem że można też założyć świece dwu elektrodowe? Czy to lepszy pomysł? Jeśli tak to jakie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...