Skocz do zawartości

przeróbka cylindra


mati_03
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

elo, mam takie pytanko, czy można przerobic cylinder na większy tłok i czy daje to coś(prędkość)?? a dokładnie to chodzi mi o MOFE z silnikiem SACHS ponieważ poszedł mi pierścień cylindra to chciałbym wymienić tłok ale od razu też go przerobić. Co będzie lepsze przeróbka czy kupno nowego kompletu, tylko nie wiem czy będzie pasować? I jeszcze teki pytanko gdzie mógłbym zlecić przerobienie tego cylindra w okolicach Bytomia, Tarnowskich gór, Chorzowa i okolic. z góry wielkie dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elo, mam takie pytanko, czy można przerobic cylinder na większy tłok i czy daje to coś(prędkość)?? a dokładnie to chodzi mi o MOFE z silnikiem SACHS ponieważ poszedł mi pierścień cylindra to chciałbym wymienić tłok ale od razu też go przerobić. Co będzie lepsze przeróbka czy kupno nowego kompletu, tylko nie wiem czy będzie pasować? I jeszcze teki pytanko gdzie mógłbym zlecić przerobienie tego cylindra w okolicach Bytomia, Tarnowskich gór, Chorzowa i okolic. z góry wielkie dzięki za pomoc

 

podejrzewam ze do tego sprzeta gotowego kompletu (tlok cylinder ) o wiekszej pojemnosci nie dostaniesz , przerabiac nie ma sensu bo to za duzo pieniazkow kosztuje i nerwow , jednego tylko nie rozumiem zamowiles sam pierscien bez tloka i teraz chcesz tlok zamowic ?? ( jesli dobrze zrozumialem to grecznie sie pytam po **balo Cie ?? )

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

najlepiej dać cylinder do szlifowania a tłok zostawić taki sam to zwiększy ciśnienei sprężania i zwiekszy moc. Wadą jest to że spadnie żywotnosc w niektórych przypadkach bardzo drastycznie !

A najlepiej to nie montować tłoka i wtedy będzie mocy co nie miara... Skąd takie pomysły do głowy przychodzą :icon_rolleyes: :icon_mrgreen: :icon_mrgreen: :icon_mrgreen:

Honda CBR F4 99

 

http://www.cbrf4.blogspot.com - moja przygoda z motocyklem Honda CBR F4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej dać cylinder do szlifowania a tłok zostawić taki sam to zwiększy ciśnienei sprężania i zwiekszy moc. Wadą jest to że spadnie żywotnosc w niektórych przypadkach bardzo drastycznie !

 

haha chłopie ale ty masz ciekawe teorie napisz o tym ksiazke :icon_razz: tak samo zmiana linki od licznika w gsxr k6 zeby pokazywalo kmh zaminast mil :buttrock: :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mati 03

 

Możesz pobawić się w zmianę faz rozrządu w swoim motorku. Nie wiele to da ale w końcu to 50 ccm

 

Podpiłowujesz koniec tłoka od dołu (stronę dolotową) sprawiając tym samym że mieszanka dostanie się szybciej do komory spalania. Może się zwiększyć/zmniejszyć moment obrotowy ale nie musi.

 

Jeśli masz łatwy dostęp do nowych tłoków, zrobiłeś już szlif to można się tak pobawić. Kupno nowego tłoka 50 ccm to są raczej groszowe sprawy (być może się mylę, nie znam silnika)

 

Rozwiercenie tulei tłokowej do ok. 60ccm chyba nie wchodzi w grę??

Jest jeszcze kilka czynności które można wykonać, wydaje mi się jednak że szkoda twojego czasu, pieniędzy i sprzęta na takie czynności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki śmiejecie sie?? W moim klr był taki tuning że był zrobiony szlif ale tłok został stary!!! :) Od jakiego debila ja to kupiłem?? Jak zdjołem głowice i zobaczyłem co sie dzieje to mnie ciarki przeszły... Tłok zatarty ale tylko z jednej strony, ciesze sie że to nie 2t bo ścianka prowadząca tłok po cylindrze mogła by sie wpasować wprost w okno kanału i rozerwać tłok.. Pomysły niezłe, bez kitu. Może lepiej gumowy tłok??

Myśle że z rozwierceniem na 60 nie było by problemu. Kwestia dobrania tloka, niczego wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...