Skocz do zawartości

Pasta polerska do plastikow


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wiecie moze czy jest jakas pasta polerska do plastikow. Chodzi mi lakierowany plastik. Rysy sa rozne. Jedne plytkie a inne glebokie. Jeszcze jedno pytanie. Macie jakies patetenty na maskowanie glebokich rys? Te glebokie rysy przeszly caly lakier i widac spod nich jasny plastik. Moze jakies specjalne kredki do rys? Tylko zeby byle deszcz tej kredki nie zmyl. Lakier jest czarny. Kolejnym tematem jest pasta polerska do nielakierowanych plastikow. Czy da sie wypolerowac czyms gladka powierzchnie plastiku, tak aby zlikwidowac male rysy?

 

P.S. I jeszcze jedno. Czym usowacie rysy z szybki do kasku? Da sie taka szybke jakos wypolerowac?

Edytowane przez JohnDoe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te rysy trzeba koniecznie maskować ? Ja jak obdarłem lekko skuter, ale spod lakieru było widać jasny plastik przejechałem to automaxem i z daleka nie było widać z tym, że ja miałem żółty lakier. Na innym forum z kolei czytałem, że oklejają takie głębokie rysy folią którą można dostać w agencjach reklamowych kiedy dobierzemy odpowiedni kolor i ładnie nakleimy folię miejsce naprawy powinno być niewiedoczne.

 

Jasne niektórzy polerują szybki do kasku podobnie jak lakier czyli najpierw matowią szybkę paierem ściernym (wodnym) do usunięcia rys (gradacja 1500) bądź inna w zależności od głębokości rys. I następnie szmatką z pastą przykładowo G3 (ok 36zł za tubkę 250g z tym że jest to pasta ścierna można próbować wtedy spokojnie bez papieru ściernego jeśli nie ma głębokich rys) lub automax (mała tubka ok 3 zł też można próbować bez matowienia szybki papierem ściernym jest to pasta lekko ścierna lepsza do prac wykończeniowych) ze względu na koszty bardziej polecam automax'a.

Edytowane przez super_stalker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

szyba kasku jest wykonana z PC (przeważnie) ja swoją wypolerowałem normalną pasta "farecla" G3 a później G10. Można taką pastę kupić w sklepach z lakierami samochodowymi, nadaje się też do gładkich plastików i elementów lakierowanych. Im większa cyfra przy G tym drobniejszy materiał ścierny - większy połysk , ale trudniej usunąć rysę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam!

Posiadam CBR 125 z 07 roku koloru czarno białego już po lifcie, i plastik głównie czasza czarna jest już troszkę porysowana, ale i inne plastiki mają ślady użytkowania, dlatego chciałbym je jakoś fajnie wypolerować żeby się błyszczała jak inne motocykle, pytałem w okolicznych sklepach ale nic takiego do plastiku nie mają. Nie chodzi mi o jakieś mocne pasty polerskie, ale bardziej o jakieś mleczko nadające połysk czy coś w tym stylu. Znacie może jakieś tego typu preparaty?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o coś takiego jak ten Castrol i ta pasta mi chodziło, teraz tylko pytanie co lepsze, skłaniał bym się chyba ku temu Castrolowi( nazwa powala Polish bike, ciekawa refleksja) ponieważ wydaje mi się że ta pasta to do takich poważniejszych rys się nada, a nie do takiej bardziej konserwacji. Dzięki wielkie i czekam jeszcze na jakieś propozycję ew. opinię. :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że forumowy Spili się jeszcze do tematu jak widzę nie wbił, trzeba konkretnie powiedzieć:

 

TURTLE WAX

 

Niesamowite produkty.

 

Jeśli interesuje Cię likwidacja dość głębokich rys, wypróbuj:

 

http://www.turtlewax.com.pl/sklep/safe-cut-scratch-remover-pasta-do-likwidacji-rys-p-172.html

 

Osobiście sprawdziłem. Efekt jest rewelacyjny.

 

Do tego zapodałem:

 

http://www.turtlewax.com.pl/sklep/turtle-wax-ice-syntetyczny-wosk-w-plynie-nakladanie-nawet-w-pelnym-sloncu-nowoSC-p-189.html

 

Efekt? Lustro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Na mojej RS zawsze podczas pobytu w garażu zbiera się sporo kurzu, gdy szybko go potrzebuje przecieram na sucho tylko ścierką, w przypadku mycia używam wody z płynem i gąbki. Poszukuję teraz dobrego środka do mycia motocykla, który umyje go, zabezpieczy przed kurzem i wygładzi delikatne ryski na baku. Przeszukując internet wpadłem na środek Castrol Bike Polish. Używał ktoś go ? Wystarczy takie mycie na sucho do usunięcia kurzu z owiewek, felg, czy należy umyć go woda z jakimś środkiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zainwestować w pokrowiec,będziesz miał problem kurzu na moto z głowy,a środek z Castrola używam i polecam.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...