Skocz do zawartości

pytanie do tych co malują aerografem:)


Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam pytanie co do aerografu i sprężarki które mam zamiar zakupić. o tóż aerograf mam już upatrzony, jak myślicie, czy nada sie taki z allegro za cene ok.70zł?

no i najważniejsze, kompresor czy też sprężarka, jak kto woli:) nie ukrywam że nie mam za dużo kasy i chciałbym kupić coś co bedzie mi dobrze służyło przynajmniej przez dwa lata i żeby dało sie tym malować...

no i nie wiem co wybrać:/ czy kompresor za 200zł to nie złom? czy nadaje sie tylko do malowania modeli samolotów itp.?

jeśli ktoś może to niech mi doradzi

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi zestaw miałby służyć do malowania po czym popadnie czyli scianie w garażu, płytach blaszanych a jak sie naucze to może cos spróbuje podłubać przy upiększaniu monocykli itp, kaski itd.

co myślisz o takim zestawie:

aerograf

i np cos takiego:

kompresor

mysle że aerograf da rade tylko zastanawiam sie nad kompresorem...:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi kiedys wujek wyciagnal sprezarke z lodowki, wiec mozesz isc na jakis zlom i sprobowac wymontowac jakas dzialajaca. Na pewno masz jakiegos elektryka w rodzinie ktory Ci to podlaczy. dokladasz rurke i masz sprezarke za 10zl a dziala calkiem calkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proboewałem już takim patentem ale moj agregat chyba jest zje... bo nie chodzi a w lodówce jeszcze przed wymontowaniem chodził :/ ale taki kompresor raczej najlepszy nie bedzie chociaż faktycznie już słyszałem troche dobrych razeczy o takiej zabawce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam pytanie co do aerografu i sprężarki które mam zamiar zakupić. o tóż aerograf mam już upatrzony, jak myślicie, czy nada sie taki z allegro za cene ok.70zł?

no i najważniejsze, kompresor czy też sprężarka, jak kto woli:) nie ukrywam że nie mam za dużo kasy i chciałbym kupić coś co bedzie mi dobrze służyło przynajmniej przez dwa lata i żeby dało sie tym malować...

no i nie wiem co wybrać:/ czy kompresor za 200zł to nie złom? czy nadaje sie tylko do malowania modeli samolotów itp.?

jeśli ktoś może to niech mi doradzi

pozdro

 

do takich rzeczy sie nada, bardziej pro polece Paasche vsr albo vl do mniej precyzjnych rzeczy, ja uzywam Iwaty Hp-c, czyli najwyzsza polka, jesli chcesz malowac sciany i wieksze rzeczy bedziesz potrzebowal kompresora min 25 L, te z allegro pod aerograf za 200 zl do niczego sie nie nadaja, pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś się z tego usmieje, bo nie pisze tego broń Boże do do profesjonalistów.Jestem też nie tylko motocyklistą ale i modelarzem.Aerograf zrobiłem sobie sam, naprawde prosto. Nie będe jednak go opisywał ,zeby nie zanudzać,natomiast sprężarke do aerografu mam od lodówki , daje wspaniałe równe ciśnienie , ale musi byc jeszcze naczynie wyrównawcze przed pistoletem. malowałem tym nie tylko modele , ale i części do motocykla.

Edytowane przez Leszek45
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...