Skocz do zawartości

Jak to jest z HONDA XR 650R ?


Rekomendowane odpowiedzi

Zalezy kto podjezdza pod gore kopnego piachyu DRZ-tem- bysta zobaczyli jak braciak podjezdza na zwirowni kolo Piszu(a) :flesje: , ale rzeczywiscie juz mocy mu nie starcza, dlatego mowi cos o WR-ce... ja tam wole szwendanie sie w terenie od "katowania" i wystarczy mi w zupelnosci moto od 20 do 30 KM.

Aha XR 650 R nie jest pierwszym motorkiem z alu rama w terenie nie mozecie tego pamietac, ale kiedys byl taki "anglik" Greevs" jeden z modeli mnial wlasnie alu- rame , potem jeszcze jeden z modeli Higlandera, ah dlugoby wyliczac- jednak z masowo produkowanych to Honda...Pozdr. Janek Klekotek 748 S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Oriana, a Twoj kolega co ma XRke w terenie lata raczej przeprawowo czy skoki itp ? Troche zglupialem od tych wypowiedzi bo kiedys ludzie jezdzili w terenie sprzetami po 140-150kg i nikt nie narzekal a nie bylo to jakos dawno ...Mam nadzieje ze dla zwyklego amatora XR 650R da rade i nie wyda sie jakos strasznie ciezka w warnkach terenowych. pozdr

Aha i jeszcze odnosnie wagi (suche moto):

DRZ 400 S - 132kg ok 40km

 

Cześć, :bigrazz:

 

Mój kolega, z racji wagi motocykla, jeździ raczej "przeprawowo", sam mówi, że skoki tym motocyklem to pomyłka.

Wiadomo, że nie jest to głównym przeznaczeniem tego modelu ;)

 

Kiedyś chyba nie było takiego "parcia" do szaleństw crossowych, kreowanego chyba przez producentów.

Stąd trendy, lansujące coraz lżejsze i bardziej "hard core'owe" maszyny, coraz mniej nowych modeli typowych "enduro".

Nie ma motocykla całkowicie uniwersalnego, a xr 650 na pewno nie nadaje się do crossu i szaleństw na piaszczystych "winklach".

Na pewno daje pełnię szczęścia na każdym innym terenie :D

a "zwykły" amator, pod warunkiem, że ma trochę krzepy w łapach,

na pewno będzie zadowolony ...

... tylko skąd te "problemy z częściami"?

 

Nie wierzę, że DRZ jest aż taki ciężki :icon_mrgreen: i to przecież w miarę nowa konstrukcja ... cóż, widać nie wybrałam najgorzej. :eek: Moja padaka 116 kg na sucho. :icon_razz:

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Oriana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[....cut..] Zakup sprzeta typu WR 400 lub jakiegos KTM EXC troche ogranicza mozliwosci turystyki terenowej gdyz raczej sa to wyczynowe sprzety. Mam nadzieje ze dla zwyklego amatora XR 650R da rade i nie wyda sie jakos strasznie ciezka w warnkach terenowych. pozdr [...cut...]

 

Cześć,

 

Najlepsze jest to jak ludzie wypowiadają się o czymś czego na oczy nie widzieli, a swoją wiedzę opierają na opiniach zasłyszanych, bądź przeczytanych i wydaje im się, że już wiedzą wszystko.

 

WR i EXC to super sprzęty dla wyczynowca, częsty serwis, duże nakłady pracy, co dwa lata wypadałoby wymienić tłok .... po co takie moto dla amatora lub zaawansowanego amatora ...nie wiem , ale chyba głównie dla szpanu.

 

DRZ 400 to świetne i wszechstronne enduro, nie pozbawione wad JAK KAŻDY motocykl. Jest dostatecznie lekki, wystarczająco mocny, trwały i rzeczywiście mało awaryjny. Wchodzi wszędzie, producent nie przewiduje wymiany tłoka co ileś tam godzin, ma światła, bez problemu rejestrujesz.

 

XR 650 R jest lżejsza niż się większości osób wydaje. Z wersji europejskiej można spokojnie zdjąć 4 kg. Odpalanie jest łatwiejsze niż większości kopanych motocykli, poprzez unikalny system redukcji siły potrzebnej do odpalania, kopie się ją jak 250 - naprawdę. Seryjnie jest zblokowana i mulasta, za 250 zł robisz z niej potwora. Części są w 3 - 7 dni !!! - w Honda Poland i kosztują tyle co u konkurencji.

Bezawaryjność i finezja wykonania jest bardzo wysoka.

 

Czy taka "duża" Honda jest dobrym motocyklem na początek - moim zdaniem chyba NIE.

Czy to jest bardzo dobry motocykl i świetne enduro - TAK !!

 

KTM 640 nie ma startu do odblokowanej XR 650 R , idzie z dołu jak lokomotywa, ale nie ma góry, a XR ma i dół i górę. Ponadto jest o 10 lat nowocześniejszą konstrukcją i zdecydowanie lepiej wykonaną. Zaopatrzenie w części do KTM i ich ceny to jest dopiero koszmar.

KTM 640 Super Competition już jest bliższy w charakterze do XR.

 

W niemieckim czasopiśmie było porównanie XR 650 R z EXC 525 , wyniki były bardzo wyrównane, w ciasnym terenie przewage miał KTM , ale gdy zaczynała się otwarta przestrzeń to brakowało mu oddechu. Poza tym EXC to pełny wyczyn , w którym co 10 000 km pękają zawory - jeśli ich nie wyminiesz , chodzi jak sieczkarnia, raz na rok padają uszczelniacze zawieszenia, a HOnda przejeżdża 50 000 km na samej zmianie oleju i regulacji zaworów.

 

Jakbyś miał jakieś pytania dot. odblokowania, potrzebował części do Hondy w dobrych cenach, to wal na mój priv.

 

Pozdrawiam

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Najlepsze jest to jak ludzie wypowiadają się o czymś czego na oczy nie widzieli, a swoją wiedzę opierają na opiniach zasłyszanych, bądź przeczytanych i wydaje im się, że już wiedzą wszystko.

 

Pozdrawiam

Artur

 

 

Jeśli o mnie chodzi to chyba nie trafiona sugestia :icon_question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nabijasz się ze mnie! :biggrin:

 

Oj no nie nabijam. Naprawdę nie chodziło o Ciebie. Poza tym czytałem na jakimś innym wątku, że zastanawiasz się co ewentualnie mogłabyś mieć lepszego (lżejszego) niż XR 400. Odpowiedź brzmi WR 250 F od 2003 roku w górę. To jest naprawdę rower z silnikiem , a przy tym nie śmierdzi jak dwusów, brzmi i wygląda rewelacyjnie, a jeździ tak, że czapki mijanym emerytom spadają z głowy, a motocyklistom parują gogle. Ponadto masz multum serwisów ASO, dobrą dostępność części oryginalnych i zamienników. Moto stosunkowo popularne i bardzo udane. Nie tylko moim zdaniem rewelacyjny wybór dla ambitnej kobiety.

 

Pozdrawiam i nie nabijam

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WR i EXC to super sprzęty dla wyczynowca, częsty serwis, duże nakłady pracy, co dwa lata wypadałoby wymienić tłok .... po co takie moto dla amatora lub zaawansowanego amatora ...nie wiem , ale chyba głównie dla szpanu.

 

 

no a ja wiem, np jak ktos chce od czasu do czasu pojechac na tor, moja drz wersja S (nie wiem jak sie smiga na E ale podejzewam ze sporo lepiej), miala ciezko na torze a ja jeszcze ciezej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

 

yo kolego wszystko jest ok ale z tymi przebiegami to sie ostro pomyliles ja latam xr650 wymiana oleju 1000km luzy zaworowe 1000 km ogulnie sprzet 1 klasa 50.000 remont gory silnika wiadomo zalezy od eksploatacji bo podobno 70.000 i 80.000 km to wynik do osiagniecia pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

witam kolego z tego co czytam masz niezle rozeznanie natomiast ja juz od dlurzszego czasu szukam kolektora wydechowego lub calego ukl wydechowego nie moge takiego czegos nigdzie zlokalisowac :banghead: jezeli masz jakis plan jak i gdzie znalesc takie ustrojstwo bede rad zaplace kazde pieniadze zeby tylko odmulic moje sm xr 650 r pozdrawiam yo-yo :buttrock:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam kolego z tego co czytam masz niezle rozeznanie natomiast ja juz od dlurzszego czasu szukam kolektora wydechowego lub calego ukl wydechowego nie moge takiego czegos nigdzie zlokalisowac :banghead: jezeli masz jakis plan jak i gdzie znalesc takie ustrojstwo bede rad zaplace kazde pieniadze zeby tylko odmulic moje sm xr 650 r pozdrawiam yo-yo :buttrock:

 

masz na przykład leovince, caly uklad to okolo 2000-2500zl jezeli jestes w stanie tyle zaplacic

tutaj masz tez cennik i na pewno chetnie sprzedadza

http://www.leovince.pl/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...