Skocz do zawartości

tłumik


Mimo_ck
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W Dizmarze i Ś-M są ogłoszenia firm wytwarzających tłumiki i tym podobne części do motocykli zabytkowych. Cena tłumika rybki to ok.150PLN i 70PLN odpowiednio z chromem i bez chromu.Osobiście kupiłem taki tłumik chromowany i...bardzo mnie rozczarował. Chrom był położony bez polerowania powierzchni i był...nijaki kicha. Trzeba było go jeszcze raz pochromować... . Pewnie miałem pecha i źle trafiłem, bo widziałem też w sprzedaży tłumiki z bardzo ładną powloką galwaniczną. Gdybym teraz potrzebował tłumika, kupiłbym ,,surowy'' i oddał do galwanizerni. Masz pewność, że go przynajmniej wypolerują przed chromowaniem. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Tłumiki rybki robią różni goście z ogłoszeń.

Ten, którego znam, nazywa się FRUBA. Robił mi kierownicę do Urala i tłumiki (cygara/butelki)

+ kolanka. Kupowałem surowe, są bardzo ładnie wykonane, cen niestety nie pamiętam, ale nie były bardzo wygórowane. Facet nie zajmuje się galwanizacją, robi tylko surowe, ale na prawdę bardzo porządne. O jego talencie niech świadczy to, że znany mi (chyba największy w Polsce) sprowadzacz Rusków zaopatruje się w wydechy właśnie u Fruby.

 

Numer telefonu zgubiłem, ale jest na pewno w Śm.

A... facet robi też rybki ... i gmole, kierownice, stelaże itd.

 

 

...i nie zapłacił mi za reklamę ... :lol: :lol: :lol: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos Fruby. Fruba też chromuje, robi to bardzo dobrze. Ceny niestety nie są już tak konkurencyjne, np. Cały układ wydechowy do ruska ( dwie rury wydatek dwa tłumiki) to wydatek rzędu 700 Pln. Może do junaka będzie dwa razy taniej, bo tylko jedna rura i jeden tłumik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze konkurencja, facet nazywa się Hartman (nie wiem, czy tak się pisze, ale chyba) i ma warsztat na Służewiu w Warszawie. Jakby komuś były potrzebne detale, to poszukam adresu (jest na pewno w starych Śm, w nowych nie wiem. Chyba jest trochę tańszy).

 

Pozdrawiam. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...