Skocz do zawartości

Jak ustawić gażniki w gpz 1000rx!!!!!


Wioslarz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jak w temwcie mam problem z ustawieniem gażników w gpz 1000rx a mianowicie z ustawieniem składu mieszanki! W serwisówce mam napisane ze wykrecić sróby regulacji składu mieszanki o 1i3/4 obrotu! Jednak na nowo zrobionej głowicy (czyli dotarte na nowo zawory i wszystko na 100% szczelne, co jakis czas słysze cofanie w gaznik! Przeczytałem ostatnio w mądrej książce ze jest to wina za ubogiej mieszanki! I teraz pytanie mniej więcej na ile ustawic żeby było dobrze!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cofa w gaznik tylko na wolnych obrotach! Co do rozrządu to ustawiałem go przy składaniu silnika z mechanikiem wieć twierdze ze jest dobrze a poza tym nie cofało by w tedy jednym cylindrem a tylko na drugim garze jest okopcona przepustnica! Ogólnie te strzały nie sa mocne i zdażają sie sporadycznie nie ciągle albo z jakąs stało powtarzalnością!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo tego co napisales, taka reakcja silnika na tym jednym cylindrze wyglada mi bardziej na zawor niz gaznik.

Moze dla pewnosci sprawdz luzy na tym cylindrze najpierw, jak masz dostep do srub regulacji mieszanki na wolnych to potem zawsze mozesz wzbogacic ja o pol obrotu.

Oczywiscie na tym jednym gazniku, jak reszta jest OK.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja zrobilem sobie b. prosty zbiornik paliwa ze zbiornika do plynu do mycia szyb, ktory wzialem ze zlomowanego samochodu - wieszam go na stojacej w garazu drabinie i lacze przewodem paliwowym przez przelotowy kranik z dolotem gaznikow w motocyklu.

Zatem najpierw rozgrzewam silnik moto, potem zdejmuje z niego zbiornik i boczki, podlaczam benzyne z tego zbiorniczka, odpalam i reguluje.

Dostep do srub mieszanki jest od gory, albo dolu, tak ze w rzedowej 4 mozesz dojsc ze srubokretem.

To samo stosujesz robiac synchro gaznikow.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...