Skocz do zawartości

Hamowanie silnikiem 2 t


Sloniu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

hamujac silnikiem to tak jak bys zaczol pukac panienke bez wczensiejszego..... :wink: 4T ma stale smarowanie niezaleznie od obrotow 2T ma zmienne smarowanie.Niehamujcie i bedzie po temacie;]napewno szkodzi to niej silnikowi ktory ma dozownik.napewno mniej ktory ma nikasil.to trzeba wziosc pod uwage.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam jeszcze do 4 punktu u pana wyżej bo w pełni sie zgadzam

jak silnik sie rozgrzeje przed piłowaniem go i jak sie go nie przegrzeje to 2t jest naprawde trwały, oczywiście nie w każdym przypadku bo jak moto ma 125 i kilkadziesiąt ps to inna bajka

ale na przykładznie dt to powiem że chłodzenie cieczą to jest to co jest piękne dla expluatacji

hamujac silnikiem to tak jak bys zaczol pukac panienke bez wczensiejszego..... :icon_razz: 4T ma stale smarowanie niezaleznie od obrotow 2T ma zmienne smarowanie.Niehamujcie i bedzie po temacie;]napewno szkodzi to niej silnikowi ktory ma dozownik.napewno mniej ktory ma nikasil.to trzeba wziosc pod uwage.

 

Do jasnej cholery! Czy Wy nie chodzicie do szkoły?

Języka polskiego w piśmie nie umiecie stosować?

Oczy bolą, gdy czyta się wypociny takich "specjalistów".

 

 

 

Wracając do tematu, mam trzy pytania:

- kiedy gaźnik wytwarza najbogatszą mieszankę?

- co to jest hamowanie silnikiem?

- kto z Was widział silnik dwusuwowy zatarty prze hamowanie silnikiem?

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do jasnej cholery! Czy Wy nie chodzicie do szkoły?

Języka polskiego w piśmie nie umiecie stosować?

Oczy bolą, gdy czyta się wypociny takich "specjalistów".

Wracając do tematu, mam trzy pytania:

- kiedy gaźnik wytwarza najbogatszą mieszankę?

- co to jest hamowanie silnikiem?

- kto z Was widział silnik dwusuwowy zatarty prze hamowanie silnikiem?

1) kiedy ma ustawiony większą ilość paliwa w składzie powietrze-paliwo

2) Jest to wymuszanie zmniejszenia predkośći poprzez przełożenia w skrzyni biegów czyli redukując biegi i nie dodając gazu

3) ja widzialem na zawodach "Wielki Podjazd" w Rabce rok temu jak kobieta (babka ok 30 lat :biggrin: ) juz po tym jak wystartowała i dojechała na szczyt (startowało sie w 4 osoby i jazda była na czas) zjechała na KTM EXC 200 z samej góry z dość dużą prędkością na 1 lub 2 biegu. Jakieś 10m przed końcem zjazdu koło sie zablokowało i koniec.

 

http://w2.bikepics.com/pics/2007%5C09%5C18...028409-full.jpg tak wyglądały zawody :D góra była dość stroma.

Edytowane przez Gawron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku nieczepiaj sie bo i tak to ci nic nie da;]sam z tym walcze bo pisze jak slysze albo jak mi sie podoba i niezwracam na to uwagi ;]taki o moj blad.Kiedys podwineli mi simsona jechali z gory na 1 i puszczonym gazie.Ino chruplo i kolo zablokowalo...Czy silnik po takim zatarciu zawsze bedzie wygladal tak samo??Moze strzelic pierscien zablokowac kolo jak w moim przypadku a moze strzelic i poprostu zgasnie i juz niepojedzie.;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do jasnej cholery! Czy Wy nie chodzicie do szkoły?

Języka polskiego w piśmie nie umiecie stosować?

Oczy bolą, gdy czyta się wypociny takich "specjalistów".

Wracając do tematu, mam trzy pytania:

- kiedy gaźnik wytwarza najbogatszą mieszankę?

- co to jest hamowanie silnikiem?

- kto z Was widział silnik dwusuwowy zatarty prze hamowanie silnikiem?

 

 

Witam >> jeśli masz ochotę zobaczyć taki silnik to zapraszam do siebie do warsztatu . Pokażę ci silnik którego właściciel grzebał ze składem mieszanki i najśmieszniejsze w tym jest to że nawet nie musiał hamować bo i tak zatarł mu się pracując na wolnych obrotach ( jest to silnik 2t 3 cyl suzuki marine DT65 )

Ciekawostką w tym jest to że patrząc od góry : pierwszy cyl >> dziura w tłoku i zatarty na max>> drugi zatarty a trzeci przytarty(widoczne ślady na tłoku ). Rocznie trafia do mnie takich silników w podobnym stanie ok. 30 szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...