Skocz do zawartości

Olej do filtra powietrza...


Rekomendowane odpowiedzi

Wlewam w miseczke bęzynke ekstrakcyjną i piore w niej filtr a po wypraniu olej castrol do filtrów w spreju.

Tą czynność wykonuje co 2 wypady w teren :)

W uszach szum w oczach łzy na liczniku tylko 3

 

http://www.bikepics.com/members/siwydr/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że moja honda jest w porównaniu z waszymi maszynami zabytkowa ale u siebie nasączam filtr (tak jak to zaleca serwisówka) olejem przekładniowym SAE 80-90 i nie zauwazyłem problemów, żadnego piasku czy kurzu w dolocie. Wiem że powinno się iść z postępem ale raczej w dziedzinie nasączanego filtra powierza nic się wielkiego przez te 20 lat nie zmieniło. Oczywiscie nikogo na siłę nie przekonuje że olej przekładniowy jest lepszy od specjalnego zajzajeru do filtra bo nie jest. Ale uważam że specjalny olej nie jest 5x lepszy i nie warto zapłacić za niego 5x więcej. Wg mnie o wiele ważniejsze od ceny i producenta smarowidła do filtru jest regularne czyszczenie i nasączanie filtra :buttrock:

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem (zgodnie z serwisówka) PRZEKŁADNIOWY SAE 80-90 a nie silnikowy, np litr najtańszego hipolu to ok 6zł. Fakt ze aplikacja tego nie jest przyjemna bo cuchnie jak cholera ale za to lepi się niegorzej od specjalnych specyfików. Ale jak pisałem wcześniej nikogo absolutnie nie namawiam, poprostu napisałem jak ja to robie.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Nie wiem czy to istotnie czy nie, ale w opisie masz użyte słowo piankowe więc tu pytanie czy nadaje sie do filtra gąbkowego czy to tylko takie przetłumaczenie tekstu

 

Swoja drogą to jeśli zamierzasz brać z tamtego sklepu to się nie opłaca przy ich cenach wysyłki

Edytowane przez bananek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to istotnie czy nie, ale w opisie masz użyte słowo piankowe więc tu pytanie czy nadaje sie do filtra gąbkowego czy to tylko takie przetłumaczenie tekstu

 

Swoja drogą to jeśli zamierzasz brać z tamtego sklepu to się nie opłaca przy ich cenach wysyłki

No właśnie na butelce tez jest napisane do piankowych.No i dlatego mam watpliwosci, a olej juz kupiony i ja go nie kupowałem i nie wiem czy jest dobry:/.Nasączyłem wczoraj na próbe gąbke to tak średnio klei ale kurz powinien łapac bo nie spływa z gąbki, no i ten olej jest tez barwiony czyli taki jak do filtrów.

Edytowane przez nowytzrdt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Temu panu z filmu gratuluje wykręcania filtra powietrza :lapad:

 

Mam taki zestaw do czyszczenia tylko, że twin air i jak jeździsz często to takie środki są mało opłacalne. Ja myje filtry już od jakiegoś czasu w wodzie z benzyną. 5l wody i litr benzyny, takie cos starcza mi na ok pół roku a z filtrami się nic nie dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...