Skocz do zawartości

Popychacz do wski


mahermnih1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam taki problem z popychaczem do sprzęgła. (wsk125)

Najpierw złamał mi sie oryginalny popychacz zespawałem ale po 1h jazdy sie rozwalił.

Potem kupiłem nowy (podróba o złych wymiarach miał 4 mm sr zamiast 5 mm)

potem kupiłem niby dobra podróbe 5mm wsadziłem jeździłem jakiś dzień i znowu poszedł

Moje pytanie jest takie czy to wina popychadła czy może cos w silniku ??

Pozdro i z góry dzięki za odpowiedz :lalag:

 

Zapraszam

www.wsk125.bnx.pl

www.simsonypl.dbv.pl

Edytowane przez mahermnih1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz racje popychacz składa sie z dwóch cześći ale w niktórych moto składa sie z jednej tak jest w wsce 125 kos poniewaz patrzyłem na schemat silnika

:lalag:

z jednej strony popychacza jest ślad po śrucie takie wgłębienie a z drugiej taki grzybek

k...a te podróby to niech se do dupy wsadzą

Piszcie cos :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież zawsze tam były dwa popychacze:) Musisz mieć kulke stalową 5/16" jak pamiętam w ślimaku i kulke między krótkim i dlugim popychaczem. Zamów może na skuterze Dębica.

 

Czarny są różne wersje w silnikach, różnica polega głównie na mocy i innych kanałach płucznych. Oraz wyglądzie kap bocznych jak i cylindra.

Edytowane przez Wojt@s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarny są różne wersje w silnikach, różnica polega głównie na mocy i innych kanałach płucznych. Oraz wyglądzie kap bocznych jak i cylindra.

Kapy i cylinder to tylko wygląd. Chodziło mi o części mechaniczne.

 

Posiadam na luzie popychacz oryginalny (dwu częściowy) jak jesteś zainteresowany to pisz na PW.

 

POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewna są dwa rodzaje popychaczy krótkie i długie to wiem na bank

Nie mów że na pewno zobaczymy jak dalej się temat rozwinie. Ja uważam że był jeden rodzaj. (Owszem mogę i ja się mylić.)

 

Tu jest link do strony z książki "Naprawa motocykli" WSK M06B3, M21W1, M21W2, M21W2S H. Załęski:

http://img210.imageshack.us/my.php?image=wsk065mh7.jpg

Wyraźnie pokazane jest że popychacz składa się z dwóch części.

 

POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarny te zdjecie pokazuje silnik 175 a nie 125. :)

Nie zmienia to jednak faktu że w silniku 125 jest dwuelementowy popychać sprzęgła + kulka pomiedzy nimi.

Wiem ale w tej książce niema innego obrazka gdzie jest wyraźnie pokazane, że popychacz składa się z dwóch elementów. Na schemacie budowy silnika widać tylko że jest kulka i popychacz, nic więcej.

 

POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolei: pod "slimakiem" mamy kulkę łożyskową 5/16cala. Następnie popychacz (~100mm długosci). W kanale za nim znajduje sie kulka łożyskowa 3/16cala, która styka się z przedłużaczem popychacza. Przedłużacz ten jest umiejscowiony "z charakterystycznym grzybkiem" w sprzęgle i opiera się o trrczę oporową sprzegła.

 

Nie wiem o co chodzi z tym popychaczem jednoczęsciowym. Przecież to by było troche bez sensu.

Edytowane przez Lukass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej srorry przypatrzcie sie temu obrazkowi ze skrzynią biegów przecież tam popychacz (6 numerek) to jedna część drutu co wy na to ?? Moze sie myle :buttrock:

Hehe a to obok tego pręta ? Ten element nie podpisany to wykałaczka ?

 

POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku! Przeczytaj jeszcze raz co każdy z Nas napisał na temat popychacza sprzegła - jego budowie, a nie każesz obserwować rysunki silnika 175 i dyskutować. Idz do sklepu, kup co trzeba i zakładaj. Pamietaj o kulkach łożyskowych, bo to dzieki nim nie niszczy sie popychacz, stanowia one dla popychacza i jego przedłuzenia łożysko.

 

Jak założysz wszystko to opowiedz jak przebiegała jazda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...