Skocz do zawartości

YZ przestała zapie**alać


Artur_125
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Polatałem dziś trochę i nagle odczułem spadek mocy w YZ 125. Motor kręci się wysoko ale nie ciągnie tak dobrze jak przedtem. Wydaje mi się ze to nie jest wina kompresji bo starter jest twardy jak przedtem.

Powiedzcie jakie powinno być sprężanie, jutro pojadę do warsztatu zmierzyć.

Miał ktoś podobny problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już chyba wiem! Podejrzewam że przyciął się zawór wydechowy w pozycji zamkniętej.

No nie wiem czy to akurat to, bo np. jak u mnie sie zamknął na stałe to motocykl ni wkrecal sie na wysokie obroty, tylko tak do 5tys.obr., a ty piszesz, że normalnie uzyskujesz wysokie obroty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgło się nie ślizga bo było by to słychać, a koła toczą sie jak trzeba :icon_mrgreen:

nie tego ani troszeczke nie słychac :icon_mrgreen: jak dla mnie to na 100% sprzęgło. Pewnie nikt go nawet od nowosci nie ruszał :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie tego ani troszeczke nie słychac :) jak dla mnie to na 100% sprzęgło. Pewnie nikt go nawet od nowosci nie ruszał :D

Również rozważałem taką opcje, ale tarcze są nowe, góra 10 godzin jeżdżone. Fakt, że trochę strzelałem ze sprzęgła, ale czy to mogło by je przypalić? Powiedz Gawron jak się upewnić że to sprzęgło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak się upewnić że to sprzęgło?

 

wjedź na asfalt i spróbuj na koło wejść np z 4 biegu albo pożądnie odkręć , przy zmianie biegów przód powinien się unosić

jak będzie wyła na obrotach to wiadomo że sprzęgło

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wjedź na asfalt i spróbuj na koło wejść np z 4 biegu albo pożądnie odkręć , przy zmianie biegów przód powinien się unosić

jak będzie wyła na obrotach to wiadomo że sprzęgło

 

Tak tez próbowałem! Normalnie na dwójce z gazu szła na koło, a teraz nie idzie. Próbowałem tez ujmować gazu i odwijać manetkę i czuć reakcje, a gdyby to było sprzęgło wydaje mi się ze by się pośliznęło.

 

Myślę jednak ze to jest zawór, bo nie wchodzi tak dobrze na wysokie, tak jak by muła złapała.

Edytowane przez Artur_125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to jak mowisz ze nie za dobrze sie wkręca na obroty to mzoe to faktycznie nie być sprzęgło.

Jak ślizga sprzęgło to silniczek normalnie ładnie sie wkręca na obroty tylko własnie niby minimalnie gorzej idzie ale jak by sie na koło chciało poderwać to nie pójdize a obroty złapie i przyśpieszy.

 

Zawór wydechowy daje dość drastyczne objawy. Jak zostanie w pozycji zamkniętej to silnik nie przekroczy mniej więcej 6000obr/min czyli wogole praktycznie nie bedize chchiał jechac. A jak zawór zatrzyma sie w pozycji otwartejto motor totalnie nie chce jechac ale jak juz z trudem dokręci sie do tych ok 3500obr/min to zaczyna normalnie zasówać. Dlatego raczej zawór bym wykluczył...

Edytowane przez Gawron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A JEDNAK COŚ Z ZAWOREM NIE TAK!!!

 

http://img526.imageshack.us/img526/3653/dscf2460yg8.jpg

 

Zdjąłem dekielek od zaworu, zawór kręci się bardzo lekko, ale po odpaleniu nie ma żadnej reakcji. Na uruchomionym silniku można poruszać zaworem co ma wpływ na obroty silnika.

powiedzcie jak jest on napędzany i co mogło spowodować takie objawy?

 

USTERKA NAPRAWIONA!

 

Okręciła się śrubka mocująca dźwigienkę która sterowała zaworem. :crossy:

 

dzięki za rady i sugestie! Pozdrawiam! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...