Skocz do zawartości

Jazda z prawem jazdy 500zł mandatu


nowytzrdt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Uprawnienia się ma od momentu kiedy ten dokument masz w ręce, i wtedy masz je nawet jeśli je zgubisz, spalisz , utopisz , zjesz. Ale był fakt że kiedyś je dostałeś. A kolega jeśli dostanie tylko 500zł to niech sie cieszy, bo jeśli nie było takiego faktu że dostałeś to prawko kiedys do ręki to kierowałeś bez uprawnień i zostaniesz tak samo potraktowany jak człowiek który nigdy nie zdawał na PJ, i nie był na kursie, ale wziął samochód i pojechał. To to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Ci policjanci to wyjątkowe cwaniaczki (na dodatek młodzi chcieli sie wykazac że niby co to nie oni)widzieli młodego że zdał egzamin i ciul tyle mu dali mandatu. Nie wystarczyło upomnienie???

 

DROGÓWKA MOIM WROGIEM...niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Ci policjanci to wyjątkowe cwaniaczki (na dodatek młodzi chcieli sie wykazac że niby co to nie oni)widzieli młodego że zdał egzamin i ciul tyle mu dali mandatu. Nie wystarczyło upomnienie???

 

DROGÓWKA MOIM WROGIEM...niestety

 

Dziecko o czym ty pieprzysz ?

 

Zapewne na czole mial wytatuowane ze egzamin zdal :bigrazz:

 

I dobrze, ze sprawdzaja pytanie tyklko dlaczego tak malo / zadko ?

 

W/g Ciebie to pewnie mieli go jeszcze przeprocic i ciastko mu kupic.

 

W innych krajach masz za taki numer zakaz wydania PJ od lat 2 do 5 - ciu kumasz ???

 

W PL te 500 pln to raczej nie kara tylko chyba wybryk kawalerski.

 

:crossy:

 

P.S. Tylko zebys tych wrogow nie wyniszczyl, he he. mlody gniewny psia kosc :)

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku, a co ja wcześniej pisałem, kłania się czytanie z zrozumieniem!!!

 

sorki, się mię pomyrdało... :)

 

Ubezpieczenie jest na tate i z niego by chyba sciagneli co nie?!!

 

nie. ubezpieczenie nie działa, kiedy kierujący nie ma uprawnień. o ile mi pamięć nie płata figli, to jest fundusz gwarancyjny dla poszkodowanych; ale potem odbija piłeczkę do sprawcy

BTW przynajmniej podstawowych przepisów byś się nauczył, zanim znów za kierownicę wsiądziesz... :bigrazz:

 

Moim zdaniem Ci policjanci to wyjątkowe cwaniaczki (...)

 

wiesz, może lepiej przemilczałbyś, skoro nie potrafisz z sensem napisać... mandat dostał nie za widzimisię, tylko z taryfikatora za brak uprawnień. zanim wyjedziesz jeszcze kiedyś na drogi publiczne zastanów się, może trzeba iść piechotą, skoro takich podstawowych kwestii nie przyswoiłeś..?

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ubezpieczenie nie działa, kiedy kierujący nie ma uprawnień.

 

No mozna jeszcze zastosowac kroczek, ze synus ukradl tatusiowi auto wtedy / w pewnych wypadkach moze miec to punkty dodatnie dla wlasciciela, zeby mu na majatek nie siedli. Tylko wdedy synus moze swiat przez szwedzkie firanki ogladac. he. he

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleszko. Prawo jest jakie jest, nie zawsze jest ono ok i takie jakby się chciało - trudno, takie życie. Natomiast jego nieznajomość szkodzi. Zapłacisz 5 stówek, masz zresztą z czego, a poza tym miej nadzieję, że nie będzie więcej konsekwencji.

 

W gorącej wodzie kąpany. Nie obraź się, ale jeśli wsiadasz do fury i wiesz o tym, że nie wolno bez prawka w ręku - lepiej żeby Ci może dowalili jeszcze coś, bo widać, że jesteś niecierpliwy i jeśli nie wytrzymałeś to pieron wie co z Ciebie za kierowca na drodze, może taki sam.

 

może i mnie stać ale napewno nie rozrzucam kasy na prawo i lewo!! 500 zl to jest duzo....

 

 

hahaha ale dalas argument..."jesteś niecierpliwy" jeże 2 lata juz i wydaje mi sie ze jestem dobrym kierowcą ...

 

za te Twoje zyczenia mam nadzieje ze tez Cie kiedys zlapia;) i dowalą kontretny mandat..sluchac Cie nie moge;]

 

 

 

 

Boze co Wy tu piszecie..Wiezieniem mnie straszycie... Czy Wy kurrr jestescie normlanie????????? wiezienie za co??!!!!!!!!!

 

 

i g*wno prawda z tym paryfikatorem! nie ma różnicy czy zapomnialem czy jeszcze nie odebrales! bo policjant mi mowil ten co mnie zatrzymal..jest od 20-50 zl..pisze"posiada uprawnienia ale nie ma dokumentu" czyli jezeli bym byl w kompie a nie mial bym prawka to mial bym 20-50 zl mandatu..ale mnie nie bylo...tak na marginesie to dodali mnie 2 dni potem..2 dni bym poczekal i 500 zl mniej..ale cóż...W poniedzialek odbieram prawko;) tyle Wam powiem;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazywac policjantow cwaniaczkami, i uważać że dowalają sie to mógłbys jakbys miał prawo jazdy którego nie posiadałeś, a oni zaczeli by ci sprawdzać wszystko , apteczka trójkąt, wszystko ,lub wstawili mandat za przekroczenie prędkość o jakąś śmieszną wartość, dopóki by ci czegos nie znaleźli i za to udupili. Ale za to że zgodnie z prawem zostałeś ukarany za swoją głupote i nieznajomość prawa? Nie miałeś PJ kierowałeś bez uprawnień, jak by nie spojrzeć stwarzałeś niebezpieczeństwo na drodze. Ważne nie jest to że byłeś na kursie , tylko czy masz papier , to sie liczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mozna jeszcze zastosowac kroczek, ze synus ukradl tatusiowi auto (...)

 

raczej tatuś/ mamusia wzięliby winę na siebie. przynajmniej gdyby się dało "podmienić" kierowcę po fakcie... taki lajf: facet po pijaku trafił auto ojca, przed policją występowała jego żona jako kierowca. i spróbuj udowodnić, że było inaczej :/

 

jeże 2 lata juz i wydaje mi sie ze jestem dobrym kierowcą ...

 

sluchac Cie nie moge;]

 

Czy Wy kurrr jestescie normlanie?????????

 

i g*wno prawda z tym paryfikatorem!

 

ad. 1. 2 lata? masz rację, WYDAJE ci się :P

ad. 2. nikt cię tu nie trzyma, nie musisz

ad. 3. po pierwsze opanuj się, bo wypowiadasz się w miejscu publicznym. po drugie mowa była o odpowiedzialności za _ewentualne_ poważniejsze zdarzenie, niż tylko kontrola drogowa

ad. 4. a może nauczysz się poprawnie pisać? TARYFIKATOR, od TARYFY. podać link do słownika..? :P i dalej: to nie jest ten trzeci rodzaj prawdy: możliwość sprawdzenia w bazie danych jest właśnie dla takich, którzy mają prawko, a na przykład go zapomnieli w innych gaciach. wtedy mają mniejszy mandat (ale zauważ, że i tak mają: czyli obowiązek posiadania dokumentu PRZY SOBIE istnieje)

 

na koniec jeszcze raz proponuję: spuść z tonu. popełniłeś błąd, zapłaciłeś za niego żywą gotówką, teraz się ciesz że na tym koniec

 

BTW zastanawiam się, co za rodzice/ wychowanie: jeśli wierzyć w te kozackie przechwałki, to dzieciak bez jakichkolwiek uprawnień od 16 (?) roku życia samochód dostaje... w jakim my chorym społeczeństwie żyjemy? tatusiowi się wydaje, że wszystko można kupić? no, tu żeby go uświadomić wystarczy spojrzeć na wypowiedzi synka: umiejętności władania językiem ojczystym oraz kultury osobistej - jak widać nie... :)

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 2 latach mówić że jest sie dobrym kierowcą to wieelki błąd naprawde, zrobisz sobie krzywde będąc takim "Mistrzem Kierownicy" Jescze Cie nauczy zobaczysz:] Nabierzesz respektu dla samochodu nad którym tak świetnie panujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... jeże 2 lata juz i wydaje mi sie ze jestem dobrym kierowcą ...

 

No tak jak napisal Jeszua

 

WYDAJE CI SIE ! ! !

 

2 lata jzdzisz bez PJ Ile w tym czasie nasz nowy mistrz kierownicy kilomwtrow nakrecil ?

 

Boze co Wy tu piszecie..Wiezieniem mnie straszycie... Czy Wy kurrr jestescie normlanie????????? wiezienie za co??!!!!!!!!!

 

No nikt Ciebie tu jeszcze osobiscie nie straszy - gdybys oczywiscie czytal ze zrozumieniem. Jak moze bedziesz w naszym wieku i przez przypadek sobie przypomnisz jaki madry byles majac lat 18 to moze wtedy zrozumiesz.

 

W zaleznosci od kraju, za jazde bez PJ mozesz trafic do wiezienia. Rzecz tylko w tym czy zaraz po pierwszym razie i czy wypadku nie bylo. Tak jak wspomnialem wczesniej, ciesz sie, ze w PL zyjesz, bo naprawde ulgowo Cie potraktowali.

 

Amen.

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze taryfikator..pomylilo mi sie. po 2 moj tato zajmuje sie samochodami . mówiac ze jeżdze dobrze mialem na mysli przejazd z jednego miesjca do drugiego bez wypadku...poza tym prawo jazdy na darmo mi nie dali..jeździc umiem po 3 nie jestem jakimś nadetym synkiem biznesmena!!! tato jest normlanym czlowiekiem..nie uważa ze wszystko mozna kupic..i nie ma kasy jak lodu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówiac ze jeżdze dobrze mialem na mysli przejazd z jednego miesjca do drugiego bez wypadku...

 

tak to mnie też się do niedawna wydawało, że potrafię... życie bywa brutalne w takich przypadkach. wypadek z racji swojej definicji nie jest spodziewany ani planowany: zdarza się, i już. lepiej wtedy nie być na bakier z przepisami/ prawem...

jsz

 

ps. popieram wniosek o zamknięcie. nic już tu więcej nie powiemy, a początkowe wątpliwości dawno zostały rozwiane

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...