Skocz do zawartości

POMóżCIE COś WYBRAć! ZACZYNAM Z TYM SPORTEM!


nuki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

chcę zacząc uprawiać ten sport. ;) Tylko niestety nigdy nie jeździłem na crosie czy enduro. Co kupić na początek. budżet to 7000zł plus ewentualne 3000zł na naprawę. czyli razem 10 000 zł. Waga 97 kg i 185 cm wzrostu. Chciałbym, żeby był homologoany do poruszania się po drogach publicznych.

 

Będę wdzięczny za jakieś porady bo po przeczytaniu calego forum zgupiałem zupełnie co będzie dla mnie najlepsze.

 

Z góry dziękuje za pomoc.

 

Pozdrawiam,

KAROL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka, ;) miałeś już styczność z motocyklem? ma być homologowany to raczej enduro, czy masz prawo jazdy? bo są potrzebne powyżej 50ccm ale to na bank wiesz. Niedawno założyłem temat:

http://forum.motocyklistow.pl/przepisy-kil...tan-t80120.html

i tam napisałem że bezdroża w ogromnej części są drogami publicznymi i jeżeli policja Twojego miasta lubi patrolować polne autostrady (:P) to lepiej mieć te prawko, jeżeli nie - olej.

Ja mogę Tobie doradzić jedynie kawasaki kmx 125, miłe, ładne i... dość słabe, ale jeżeli (może) nie miałeś styczności z motocyklem to polecam :lalag: ogólnie mało awaryjne mimo że zatarłem (zatkał się dozownik oleju i od tamtego momentu w jego miejscu spoczywa apteczka). Tak jak napisałem jeżeli to będą pierwsze wypady na polne drogi to może być bo lepiej nie rzucać się na głębokie wody (a co :P) bo wody są głębokie a brzytwy ostre :P stawiasz na 2T czy 4T? masz coś upatrzone? jeżeli tak to rzucaj linki.

Napisałeś o budżecie lecz nie wspominasz w nim nic o ochraniaczach, które sie cholernie przydają, myślałem inaczej i 2 lata leczyłem kolano, więc przede wszystkim kup ochraniacze, buty, buzer itd.

ale się rozpisałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam ostatnio założyłem pdoobny temat z podobną kwotą do wydania (poszukaj na forum) i wybrałem Suzuki DR-Z 400S. Polecam Ci 4takta a pojemności 250-400cc, oczywiście nie jakiegoś wyczyna z 55KM tylko coś spokojniejszego. O takich gabarytach jak masz będzie to chyba najodpowiedniejszy wybór. Może Kawasaki KLX 300r, Suzuki DR-Z 400S lub E (wersja E na początek raczej za ostra) Sam wczoraj kupiłem wersje S na pierwsze moto i naprawdę to zrywne jest.

 

Pozdrawiam!

Fiba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw zastanów sie co cie bardziej kreci cross czy enduro, na poczatek idealnym rozwiazaniem bylaby WR250f ale koszta troche to ograniczaja wg mnie rozejrzyj sie za KLX250/300R

kup ktm 620 lc4, duży i fajny jeszcze fajne są husqvarny, np. te/tc 610, też szukałem takiego moto ale jednak wybrałem ściga...

Bravo :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wydaje mi sie ze husqvarna wr 125 albo ktm exc 125 beda najlepsze. Na pewno nie znudza ci sie po pierwszym sezonie i nie bedzie ci brakowlo mocy. Te dwa modele sa lepsze od kmx (mialem i nie polecam) dt i crm... na poczatek najlepsza jest 125 w 2T

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

125? to dobre jak sie ma 16 lat... no chyba ze wyczyn, ale koszty utrzymania ogromne... Ja polecam DR 350, sam teraz będę sie na to przesiadał.. zostanie ci jeszcze na ubranie :icon_evil:

Edytowane przez lukopr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

125? to dobre jak sie ma 16 lat... no chyba ze wyczyn, ale koszty utrzymania ogromne... Ja polecam DR 350, sam teraz będę sie na to przesiadał.. zostanie ci jeszcze na ubranie :banghead:

To co ty proponujesz na poczatek? KTM exc 525 yamahe wr450f :icon_evil: a moze tak jak Super stunter piter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam ostatnio założyłem pdoobny temat z podobną kwotą do wydania (poszukaj na forum) i wybrałem Suzuki DR-Z 400S. Polecam Ci 4takta a pojemności 250-400cc, oczywiście nie jakiegoś wyczyna z 55KM tylko coś spokojniejszego. O takich gabarytach jak masz będzie to chyba najodpowiedniejszy wybór. Może Kawasaki KLX 300r, Suzuki DR-Z 400S lub E (wersja E na początek raczej za ostra) Sam wczoraj kupiłem wersje S na pierwsze moto i naprawdę to zrywne jest.

 

Pozdrawiam!

Fiba

 

Proszę was poziom spadł gdzieś pod podłogę, ludzie po 16 lat pisza bardziej sensownie niż wy :) 'Fiba_Enduro' tak trzymaj :lalag:

Ja napisze tak:

Suzuki Dr-z 400

Kawasaki klx 250/300

Yamaha wr250f jest spoko, ale droga

Ogólnie doradzam szukać coś w 4T o pojemności 250-450ccm nie więcej nie mniej, powinno być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby czemu?? bo co zeby latac w terenie musi byc conajmniej 50KM a o torze nawet nie wspomne

 

Napisałem gdzieś ze trzeba mieć 50 km żeby jeździć? lub coś o KTM exc 525, wr450f? Zaproponowałem DR 350 jak ktoś nie potrafi czytać to już jego problem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...