Skocz do zawartości

Yamaha tt 600 urywa noge :)


mr.zielony
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak nie jest leszczem to niech sobie sprawdzi ustawienie zaplonu na lampie stroboskopowej.

Jak jest mozliwosc regulacji zaplonu to cos tam przestawil, jezeli jej nie ma to przestawil rozrzad o 1 zab i jakos tego nie czuje.

W kazdym razie zaplon ma za wczesny i to powoduje odkopywanie kopniaka.

 

Adam M.

 

No wlasnie o to chodzi ze sie nieda ustawic zaplonu (tez wiedzielismy ze za wczesnie jest iskra) a zeby nie bylo to bylismy z moto u mechanika motocyklowego i powiedzial ze to nietypowa sytuacja w tym motocyklu.pozdro 350/600 :D

Edytowane przez mr.zielony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylismy z moto u mechanika motocyklowego i powiedzial ze to nietypowa sytuacja w tym motocyklu.pozdro 350/600 :biggrin:

 

Hmm jednemu „mechanikowi” z Torunia ttr nogę złamała :P ….. mi jak nie odpali za ok. 4 kopnięciem i się przyleje to tez zdarzy się jej odbić :D …

 

Zapłonu tam nie ma jak przestawić ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie o to chodzi ze sie nieda ustawic zaplonu (tez wiedzielismy ze za wczesnie jest iskra) a zeby nie bylo to bylismy z moto u mechanika motocyklowego i powiedzial ze to nietypowa sytuacja w tym motocyklu.pozdro 350/600 :icon_mrgreen:

 

No to rzeczywiscie duzo powiedzial.

Jezeli zaplon jest elektroniczny bez mozliwosci zmaiany punktu zaplonu ( tzn krecacy sie na koncowce walu rotor osadzony jest na klinie ) to jedyna mozliwosc zmiany punktu zaplonu to przestawienie rozrzadu pod obroty walu o 1 zab. Co innego gdy rotor osadzony jest na stozku, wowczas mozemy przestawiac zaplon jak chcemy.

Czy mechanik u ktorego byliscie nie mial stroboskopu ?

Czy wy sami sprawdziliscie ustawienie rozrzadu ?

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki offtop...

ja tam w SR500 miałem taki fajny wskaźnik na wałku rozrządu. Pokazywał odpowiednie ustawienie silnika do odpalenia. Jeśli ustawiło się go jak trzeba to praktycznie bez wysiłku można byłą uruchomić, chociaż na początku i tak ją zalewałem :) po pewnym czasie jednak był to banał. Co więcej, przez rok (czyli czas kiedy ją miałem) nie oddała mi ani razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...