Skocz do zawartości

stuki w silniku CBR 900 sc33


tomano
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mam stuki przy załączaniu biegów, nie wiem czy to jest normalne bo słyszałem to już w wielu motocyklach taki objaw .

przy włączeniu pierwszego biegu to już jest standard , dzwięk jest taki jakby ktoś pukną młotkiem w silnik i lekko zrywa tylne koło na śliskiej nawierzchni , przy włączeniu drugiego biegu i tak do czwartego jest to samo , denerwuje mnie to bo nieprzyjemny jest to odgłos .

sprzęgło sie nie ślizga , nalałem wysokiej klasy olej syntetyczny przed rozpoczęciem sezonu , myślałem że to jest od sklejanych okładzin sprzęgła przez olej ale jest to samo niestety . Przy włączaniu biegów bez sprzęgła jest wszystko ok wszystkie stuki milkną ...

Panowie proszę o jakąś mądrą radę , bo nie chce niepotrzebnie czegoś spieprzyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się trzaski są wk....ce , myślałem że coś mi się dzieje ze skrzynią biegów , dziwiło mnie to bo silnik ma bardzo mało przejechane czytałem gdzieś że można łatwo sprawdzić czy silnik ma przejechane poniżej 45tyś , przełączając pierwszy bieg bez sprzęgła na drugi przy maksymalnym przyśpieszeniu i dodając pełen gaz , u mnie wyszło ok bieg nie wyskoczył...więc ten objaw mnie dziwił ;)

 

mam pytanie jeszcze ,czy masz słyszalny szum skrzyni na biegu jałowym , i czy przy włączonym sprzęgle on milknie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

całkiem ciekawe rzeczy tam opisuje :clap: , będę musiał trochę potrenować wg. tych zasad . Tak szczerze to myślałem że są w motocyklach synchronizatory , o wiele bardziej przyjemnie by się jeździło ale wiadomo że w motocyklach sportowych każdy gram jest na wagę złota więc pewnie dla tego ich tam niema . :)

No ale najważniejsze że moje moto niema usterki tylko moje technika jazdy musi ulec poprawie :wink: :wink:

 

Jeszce bym prosił o odpowiedz na temat tego szumu skrzyni biegów na biegu jałowym ???? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeszce bym prosił o odpowiedz na temat tego szumu skrzyni biegów na biegu jałowym ???? :D

 

też całkowicie normalny objaw.Podobno potrafi szumieć już po przebiegu kilku tys km . ja na takim szumiącym przejechałem ok 38 tys km i dalej szumi ale jus się przyzwyczaiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tego szumu to jest coś takiego , ten czum nawet czuje w kierownicy , a szczególnie jak sie mocno rozgrzeje silnik , wcisne sprzęgło i jest OK . podejrzewałem ze to łorzyska w skrzyni ale kolo który śmigał duzo czasu CBRą mówił ze to standard - skrzynia pracuje i sie wyrabia - POZDRO :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łożyska to może nie , prędzej to chyba chodzi o budowę zęba kół zębatych i materiałów z których są wykonane .

Ale jeżeli nie jestem jedynym przypadkiem który coś takiego ma w moto to już jestem spokojny , pozdrawiam panowie i dzięki :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...