Skocz do zawartości

Pierwszy motocykl


Gość Gorcio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kawasaki ltd 454, kawasaki EN500, honda shadow VT500, i virowka 535. Właśnie ja zastanawialem sie nad ktoryms z tych. 250 ci odradzam. za szybko ci sie znudzi. lepiej wybierz ktorys z tych. jaki masz fundusz na moto?

 

Sam mam ENa i 182cm wzrostu i 90kg wagi. Do jazdy solo jest jak najbardziej ok. po 300km bez schodzenia z moto nie czulem sie najgorzej:) kanapa szeroka tylko kierownica mi za bardzo nie odpowiada.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"jaki masz fundusz na moto?" pisałem wyżej od 3-5 tys ale z propozycjami fajnie się wbiłeś :)

 

Kawasaki ltd 454 z wyglądu mi się podoba, 50 kucy będzie chyba wystarczające na start (ważę 83kg), w 3-5 tys się mieści Nie mogę znaleźć jakie może być spalanie:/

Kawasaki EN 500 też ładny, gorzej się będzie w 5 tysia zmieścić spalanie piszą że 4.5 l faktycznie na 250 szybko mi się znudzi, ale wolałbym mieścić się z spalaniem w granicach 3-4l/100km choć może to być niemożliwe z większą pojemnością

Honda VT500 shadow nawet ładny motorek z tego co czytałem to w miarę lubiany choć bardzo stary 84` ciężko za te pieniądze będzie dopaść dobry egzemplarz:P potrzebuje więcej info.

Virago 535 do niej zawsze będę miał sentyment bo jako pierwszy mi się spodobał, ale pytanie czy 182cm wzrostu to nie za dużo? Może to trochę kobiecy motorek ale mi się podoba.

 

Te opinie są napisane z mojego subiektywnego spojrzenia, i odwiedzeniu tylko kilku stron także nikogo nie chcę obrażać ani porównywać motorów który lepszy, każdy ma swoją opinię :)

Jakie polecacie fora, sklepy internetowe, strony z ogłoszeniami poza allegro i otomoto gdzie można kupić motorek?

 

Czekam na jakieś jeszcze propozycje, lub na podzielenie się informacją o spalaniu motorków w pojemnościach 400-500ccm

Z czasem jak się wgłębiam w temat to już wiem że musi być z silnikiem V, wirówka ma piękny silnik, te z kawasaki odpadają:P

dzięki za pomoc!

sory za edity:)

Edytowane przez DaroKaczm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz spalanie zalezy tez od stylu jazdy. u mnie w ENie mieszcze sie w 4 litrach ale nie przekraczam 100km/h zazwyczaj. EN i LTD mają baaardzo podobny silnik i spalanie zapewne też. Jeżdzilem kilkoma virówkami i stanowczo je odradzam dla ludzi powyzej 175cm wzrostu. ja mam 182 i jest dla mnie stanowczo za mała. hondą nie jezdzilem nigdy i nic nie moge o niej powiedziec co do wygody.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację virago odpada:> Też mam 182cm zastanawiam się właśnie nad LTD albo EN, cena spoko, wygląd też, spalanie ok, gdyby miał jeszcze silnik v to dla mnie byłby boski, ale na początek nie będę wybredny, trzeba od czegoś zacząć. Powtórzę pytanie, gdzie można jeszcze poszukać motorków prócz otomoto i allegro? Pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u okolicznych handlarzy:)

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witajcie czytający i inni ! :)

Mam pytanko takowe- posiadam Suzuki VZ800 myślę i marzę o : Honda VTX lub Yamaszka XVS ,

kolibam się z myślami co do silników i ich eksploatacji - w hondzie woda w yamaszce powietrze co lepsiejsze i dlaczego ???

Ma ktoś doświadczenie nie tylko teoretyczne?

Dzięki wielkie za wszelakie wypowiedzi i podpowiedzi ! :biggrin:

Pozdro i szerokiej gumy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

odgrzeję trochę ten wątek...

przymierzam się do zakupu Shadowki...

mam budżet około 15k

na co zwracać uwagę?

dodam że będzie to moje pierwsze moto - chciałbym zatem kupić coś co mi starczy na dłużej :)

czemu shadow? jestem zakochany w tym stylu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

może i ja tutaj się podłączę i zapytam doświadczonych o wybór motocykla. Mam do wydania na moto ~25K . Zastanawiam się nad Kawasaki VN1700 lub Yamahą xvs 1300.Będzie to mój pierwszy ciężki motocykl służący głównie do wyjazdów rekreacyjnych ( dla przyjemności jeżdżenia) Do przemieszczania się z miejsca na miejsce pozostanę przy samochodzie. Mam pytanie czy te motocykle będą odpowiednie do tego może jakiś inny? Wszelkie propozycje mile widziane. Czy szukać moto z Europy czy może być z USA. Na tym etapie oczekuję pomocy w podjęciu ostatecznej decyzji co do marki i modelu, pochodzenia.

Pozdrawiam i czekam na propozycje

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie miałeś "nie-ciężkie", ile na nich zrobiłeś i jak dawno temu to było? bo wiesz, stan konta nie decyduje o umiejętnościach prowadzenia, chociaż chłopaczkom na r1 z reguły tak się zdaje...

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie miałeś "nie-ciężkie", ile na nich zrobiłeś i jak dawno temu to było? bo wiesz, stan konta nie decyduje o umiejętnościach prowadzenia, chociaż chłopaczkom na r1 z reguły tak się zdaje...

jsz

z nie ciężkich miałem WSK125 i było to dość dawno temu może bardzo dawno (30 lat} teraz jak to powiedziała moja żona przechodzę "kryzys wieku średniego" Nie chcę ścigacza a jedynie choppera do rekreacyjnej jazdy. Zdaję sobie sprawę z tego, że moje umiejętności jazdy takim motorem są niewielkie i trzeba będzie iść na dokształcenie Nie znam tych nowych motocykli dlatego proszę o pomoc przy wyborze. Chciałbym kupić motor na dłużej nie zmieniać za rok czy dwa dlatego myślę o dużej pojemności żeby nie okazał się zaraz za mały. Kwota którą przeznaczam na motor jest jak dla mnie dość wysoka ale chcę kupić w miarę "młody" motor żeby zaraz nie trzeba było go

zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro 30 lat temu jeździłeś wską, to zrób coś rozsądnego: kup sobie na 2 lata coś klasy 600-800ccm. bo jeździć po 30-tu latach "przerwy" to Ty - wybacz - nie potrafisz. pomijam, że za 2 lata możesz dojść do wniosku że nie armatura tylko np. klasyczny turystyk będzie odpowiedniejszy. gadanie że chcesz duży motocykl z przeznaczeniem na 10 lat, kiedy w zasadzie poza odbiciem z racji wieku nie wiesz nic o jeżdżeniu, to przerost formy nad treścią. potraktuj siebie jako początkującego, przeczytaj z 10 innych tematów o pierwszym motocyklu w tej klasie, potem sobie dobierzesz. bo na tak zadane pytanie odpowie Ci 2 użytkowników vulcana i 5 yamahy, i - może w to nie zamierzasz wierzyć - nadal nie będziesz miał kompletnie żadnych podstaw do zakupu

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tym że nie umiem jeździć po tak długiej przerwie to wiem dlatego właśnie uczestniczę w kursie doszkalającym.Z umiejętności jazdy zostało mi to że umiem ruszyć i jechać prosto ( nie przewracam się) ale to wszystko złożyć się w zakręt to już problem. Swoją odpowiedzią dałeś mi do myślenia Faktycznie choppera wybrałem tylko dlatego że mi się podobał z wyglądu teraz szukając motocykla przymierzyłem się do kilku i już zaczynam weryfikować swój wybór Pierwsza sprawa to na tych mniejszych Intruder 800 źle mi się siedzi niewygodnie jest stanowczo za niski (mam 185cm.) Tych o których pisałem nie miałem okazji popróbować ale przejechałem się Hondą VTX 1800 i to jest mordęga ciągła walka z motorem (może dlatego że nie bardzo umiem jeszcze jeździć.) Jak oglądałem Intrudera przymierzyłem się do nowego V-Stroma 650 i o niebo bardziej mi odpowiada ten motor Jak skończę kurs wypożyczę go na 3 dni Twoja uwaga była bardzo cenna to wcale nie musi być chopper Motor ma przecież dawać frajdę z jazdy a nie męczyć w końcu kupuję go tylko dla przyjemności.Poza tym w cenie używanego choppera z USA jest nowe Suzuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 25 latach miałem taki sam dylemat.Co kupić?Pojeżdziłem po sklepach przymierzyłem kilka maszyn i wybór padł na Kawasaki VN900.Na szczęscie pasujemy do siebie,ja 1800cm 95kg,nie wyglądam jak Sancho Pancha giermek Don Kichota.Jeżdżę ekologicznie,kolega jak uslyszał jakie mam spalanie(4,3/100) podsumował to-jak Bułgarski pasterz owiec ale jadę bez żadnych kursów doszkalających.Tego się nie zapomina jak jazdy na rowerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...