Skocz do zawartości

Ktory wybrac XTZ660 - DR650RS - KLE500 - NX650


Gość Aristo6
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

wydaje mi sie' date=' że to jedyna metoda, niezależnie od sprzętu ... a im cięższe moto tym bardziej sie trzeba starac [/quote']

 

Mi wydaje się że kluczem do jazdy w takim tereni są opony,no i o

czywiscie masa motocykla.

 

Hun996.Pisałem na twojego priva,ale chyba coś niedoszło :|

Daj znać :lol:

 

Jak dodać cholerne zdjęcie do swojego profilu??????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie' date=' że to jedyna metoda' date=' niezależnie od sprzętu ... a im cięższe moto tym bardziej sie trzeba starac [/quote'']

 

Mi wydaje się że kluczem do jazdy w takim tereni są opony,no i o

czywiscie masa motocykla.

 

Hun996.Pisałem na twojego priva,ale chyba coś niedoszło :|

Daj znać :lol:

 

Jak dodać cholerne zdjęcie do swojego profilu??????????[/quote

wydaje Ci sie w 100% slusznie ;):):P najlepiej jak troche pojezdzisz na Hisqvarnie lub podobnym i wsiadasz na xt lub dr w tedy zaczynasz rozumiec o co idzie:)--- naprawde warto pomyslec o takim eksperymencie niesamowcie przypiesza edukacje motocyklową:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:P Dla mnie xtz-ka jest generalnie pierwszym motocyklem po TS-350 :? ,10 lat temu.W zeszłym(1)sezonie zrobiłem 8tkm,oprócz paru gleb prawie na postoju nic wielkiego się nie stało.Co lepsze Zaraziłem :twisted: ,braciaka który nawet o tym nie my

 

[ Dopisane: 25-02-2006, 13:29 ]

:P Dla mnie xtz-ka jest generalnie pierwszym motocyklem po TS-350 :? ,10 lat temu.W zeszłym(1)sezonie zrobiłem 8tkm,oprócz paru gleb prawie na postoju nic wielkiego się nie stało.Co lepsze Zaraziłem :twisted: ,braciaka który nawet o tym nie myślał no i kupił nówkęVT600Shadow :? .Ale wg mnie niema jak duże Enduro :P .jeśli kiedyś będę zmieniał to większe a'la Africa Twin :roll: My

 

[ Dopisane: 25-02-2006, 13:33 ]

Sorki ale coś się mi się wcisnęło 8O .Myślę ze nic więcej jak Honda AF,już nie trzeba.Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem również posiadaczem xtz660, zgodzę się z tym że powyżej 130 na godzinę zaczyna się walka - naj szybciej jechałem z górki 170 i zaczynało już nieźle falować. Tenerka ma bardzo piękny dzwięk, wstawiłem trochę głośniejszy tłumik ale na wysokich obrotach słychać silnik- nie lubię jezdzić na wysokich obrotach więc zmieniłem zębatkę tylnią z 46 na 41-42 zęby- wydaje się jakby była mocniejsza (przez to że ma dużego kopa na dole i w śr obrotacha pózniej zaczyna słabnąć). przy 20 tys pękła membrana w gazniku :P

- (nowa ok 300) i zmieniłem cały gaznik który kupiłem za 260 :P . Co do spalania to wszystko zależy od jazdy w trasie z v+ok120-130 spala 6 l ale rekordowo to spalił 9l podczas jazdy na maxa z obciążeniem (jechałem z kilkoma plastikami i golasami na zlot).Czasami przy dłuższych postojach (2tyg do miesiącas) nie chce od razu zapalić - u mnie musiałem czasami przedmuchać gaźnik i ti zawsze pomagało.

Potrafi spalić sporo oleju w zależności od jazdy nawet do 0,7l na 1000km także trzeba często kontrolować poziom. Utwardziłem troche zawieszenie -przód gęsty olej 20tka + dodatkowo mały dystans na sprężyne, tył wg mnie jest troche za miękki, po tym wszystkim lepiej prowadził się w zakrętach- kilka razy przytarłem nawet "centrala".

Mam ją orawie 4 lata i nieraz uratowała mi dupę gdyż jak każde enduro wybacza więcej błędów niż plastiki i choppery :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami przy dłuższych postojach (2tyg do miesiącas) nie chce od razu zapalić

 

 

Mam ten sam problem ze swoją.Ale podejrzewam ze to paliwo :? W zbirrniku znajduje się 1 litr :roll: benzyny od 3 miesięcy.Co gorsze spuszczony z kosiarki,bo mi zbrakło :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:P w sumie to zalezy do czego i za jaką kase wszystko...jak zwykle dylemat wyboru -przy wymianie na xrv wiele nie zyskasz (prucz wagi) sam mysle nad wymianą w przyszlym roku biga na TTR 600 yamahy trwalosc super i waga znosna!!! idealny turystyk a na teren to szkoda motorków:):P lepiej kup crossa z bratem mozna sie wyszalec i nie ciagnie potem w trudy teren na xt -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zdecydowalem sie na Tenerke :banghead:

Prosze, powiedzcie, na co uwazac podczas zakupu. Wylookalem w niemcowni sztuke z 99 roku z teoretycznym przebiegiem 11tys i sobie wiele obiecuje :banghead: Nie wiecie, gdzie zdobyc chocby instrukcje obslugi po angielsku? I jeszcze jedno - gdzie mozna zamowic gmole i ile takowe kosztuja, bo sadze ze ta oslona chlodnicy peknie w terenie dosc szybko... tym bardziej, ze to ma byc moj pierwszy sprzet ;)

 

pozdrowienia

 

[ Dopisane: 26-02-2006, 17:13 ]

ps. Ile kosztuje 12-tysieczny pelny przeglad?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze, powiedzcie, na co uwazac podczas zakupu.

Witam.Myślę że warto sorawdzić odbój na główce ramy,czy nie ma śladów mocnego dobicia,jak również na lakier i naklejki które powinny być oryginalne.Oczywiście musisz również osłuchać silnik czy nie wydobywa z siebie dziwnych odgłosów :| .Stań za moto kilka metrów i zobacz czy zgrywają się koła i czy tylny błotnik pasuje do reszty.Ja w swojej mam 70tkm i widać na manetkach i podnóżkach ślady użytkowania.Na moje polatają drugie tyle.Jeśli chcesz moto do wypadOw do lasu,to proponuję xt600,xtz jest do tego za ciężki :-x ,no i te owiewki.jak chcesz pośmigać w lekkim terenie i pojeżdzić po ulicy,to jak najbardziej XTZ.Najlepiej z podwójną lampą(myślę że dużo lepiej wygląda.Co do gmoli,to chętnie sam bym je kupił,tylko gdzie :banghead: Oczywiście jest jeszcze kilka miejsc w moto w które powinno się zajrzeć,ale moja wiedza jest jaka jest :roll: Więc to wszystko z mojej strony.Pozdrawiam serdecznie ;) .

 

[ Dopisane: 27-02-2006, 09:24 ]

Hun996.Wielkie dzięki za podpowiedż.Może się kiedyś gdzieś stykniemy,to ja stawiam :banghead: .Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeglad 65 zl tydzien temu robilem a 1 przeglad po sprowadzeniu moto z zagranicy jakos 150

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;) Witam.Ja posiadam XTZ 660 z 96r.Tak sie składa że kupiłem ją na oponkach o które pytałeś.Muj sprzęt ma 70tkm i jak narazie wszystko jest OK,może dlatego że jest pierwszy sezon w kraju,skąd przyjechała ze Szwajcari.Co do moto,to do prędkosci 130 jedzie się całkiem przyjemnie,natomiast powyzej zaczyna sie walka.160 licznikowo i się kończy.Nie wiem czy to prawda,ale w kwitach ma napisane 30kw.Jeśli cos ktoś wie odn dławienia na rynek CHF to niech się podzieli.Spalanie wkołokomina bez oszczędzania 7,5l.Trasa 5l.Co do sprzęgła to słychac je jak wdusze klamke.Pytałem mechaniora od moto i  pow zeby dać se na mszę i nic nierobić.NIEWIEM.Co do opon to niema problemu z prowadzeniem.Szybkie łuki 120-130 pokonuje bez problemy.Do lasu od BIDY też się nadają.Jeśli masz przed sobą kopny PIOCH,to albo pełna maneta,albo zwaracaj ;) W ten teren te opony to PORAŻKA.Jeśli macie podobny sprzęt PISZCIE.Pozdro4ALL.  

 

[ Dopisane: 24-02-2006, 12:04 ]

Potzebuję porady :roll: .Czy do mo0jej XTZ-ki mogę lać ELFa 4T 10W40.Moto ma 70tkm przebiegu.Dzięki bardzo.Pozdro. :D .

 

dać se na mszę i nic nierobić znalazles dobrego uczciwego mechanika!!!!!!!!!!! to stare moto ale ze Szwajcarii -tam wszystko jest w najlepszej wersji!!!! niewymagaący wytrzymaly sprawdzony sprzet o ile nie lejesz oleju samochodowego:) wszystkie zachodnie sa dobre!!!!--nie jedz nim tylko w trudny teren bo zabijesz mu zawieszenie!---co do szybkiej jazdy to po wymianie amorów doznasz olsnienia ;):):banghead:--od biedy mozna zregenerowac ale to inna bajka...i jeszcze bardzo wazna sprawa filttr powietrza!!!! ma bardzo duze znaczenie co z tego ze wlejesz najdrozszy olej skoro mielisz piach i pyl z powietrzaw silniku???

 

[ Dopisane: 27-02-2006, 12:57 ]

Panowie, zdecydowalem sie na Tenerke :D

Prosze, powiedzcie, na co uwazac podczas zakupu. Wylookalem w niemcowni sztuke z 99 roku z teoretycznym przebiegiem 11tys i sobie wiele obiecuje :D Nie wiecie, gdzie zdobyc chocby instrukcje obslugi po angielsku? I jeszcze jedno - gdzie mozna zamowic gmole i ile takowe kosztuja, bo sadze ze ta oslona chlodnicy peknie w terenie dosc szybko... tym bardziej, ze to ma byc moj pierwszy sprzet :banghead:

 

pozdrowienia  

 

[ Dopisane: 26-02-2006, 17:13 ]

ps. Ile kosztuje 12-tysieczny pelny przeglad?

jedz z kims kto jezdzi terenowcem:):banghead: najleszy i najbezpieczniejszy wariant zakupu!!!!! a jeszcze lepiej jak po terenie smiga!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dać se na mszę i nic nierobić znalazles dobrego uczciwego mechanika!!!!!!!!!!!

 

Piszesz serio czy się nabijasz???????????

 

 

i jeszcze bardzo wazna sprawa filttr powietrza!!!!

 

Wygląda świeżo,ale go porządnie przedmuchałem :oops:

Jak będę go dmuchał co 5-6tyś,chyba edzie OK?????????????????

:roll:

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dać se na mszę i nic nierobić znalazles dobrego uczciwego mechanika!!!!!!!!!!!

 

Piszesz serio czy się nabijasz???????????

 

 

i jeszcze bardzo wazna sprawa filttr powietrza!!!!

 

Wygląda świeżo,ale go porządnie przedmuchałem :oops:

Jak będę go dmuchał co 5-6tyś,chyba edzie OK?????????????????

:roll:

Pozdro.

 

 

serio!! bo gdybys chcial 10 latka robic na igle to zawsze cos wjdzie przy rozkrecaniu ...uszczelki gumy sa juz utlenione....pozapiekane elementy...co do filtra zalezy w jakim terenie jezdzsz jesli kolo cementowni to co tydzien:) kup lej do fltra papierowego nie wem czy dotaniesz wszedzie ale sa zestawy w niemczech 19 euro dalem 2 butelk 1 pluczesz druga pryskasz:) kilku krotnie zwiekrza sktecznosc filtrowania pierscienie praktycznie wieczne:) bo ich zuzycie glównie zalezy od filtra powietrza!---zakladajac, ze lejesz normalny olej motocyklowy do silnika:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...