Skocz do zawartości

CB 500 - potrzebuje części, pierdół, pomocy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od kilku dni jestem szczęśliwym (póki co) posiadaczem Hondy CB 500 '95. Jednak jest to motocykl używany a co za tym idzie ma pewne mankamenty wizualne i techniczne. Linka od prędkościomierza, akumulator, świece, to pikuś bo załatwia to mechanik. Problem zaczyna się gdy chce znaleźć gmola, kierunkowskazy przednie, nalepki(bo chce pomalować, tak wiem że to jest błąd ale maluje na ksyralik więc będzie mega wypas), obudowę od prędkościomierza itp. Szukałem w necie i nie ma a jak są to jakieś uniwersalne. Jest pewnie opcja żeby zajechać do salonu(najbliższy mam w Częstochowie i Łodzi), ale nie będę ukrywał chodzi mi też o cenę. Może jest jakaś poza serwisowa opcja?

Drugi temat z jakim mam problem to ubranie. Ucieszą mnie wszelkie rady, opinie wszystko. Chce kupić na pewno kask (mam co prawda ale bardziej cenię moją głowę), kurtka, spodnie, buty, rękawiczki, coś na szyje, nery. Fundusze na ubranie to jakieś 2 tys. Skóra czy Gore-Tex? Wiem, że niedługo jest giełda w łodzi i czy warto czekać czy kupić coś w sklepie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj na allegro, motoallegro itd chłopaki sprzedają dużo części. Gmole często są, naklejki nie powinno być problemów, kierunki pasują akcesoryjne bo oryginały nie są za rewelacyjne więc polecam wymiane, co do części z zegarów to moga być spore problemy.

 

Jak sobie odpicujesz sprzęta rzuć jakieś fotki bardzo chętnie popatrzę !

 

Co do ciuchów itd polecam bajzel bo masz w jednym miejscu dosyć spory wybór a i czasem ceny się jakieś ciekawe znajdą!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No spoko. Na bajzel i tak miałem zamiar jechać. Co do części nie jest tak łatwo ale dam sobie rade a co nie :lalag:/. Co do ciuchów to co byście mi polecili? Bo słyszałem przeróżne opinie od znajomych i każdy radzi co innego. Nie chodzi mi o firmę (chociaż nie pogardze jakimiś informacjami co jest kicha a co nie) ale raczej o sam materiał, na co zwrócić uwagę, po czym poznać ze nadaje się do chodzenia po domu a nie do jazdy na moto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia zamiennikow...

Pierwszy przypadek gdy kupilem kierunkowskaz do cb byl to zamiennik i w czasie jazdy caly czas sie chwial... ta guma nie byla tak samo sztywna co oryginalna... zauwazylem to jak jechalem za swoja cebulka i paskudnie to wygladalo...

Drugi przypadek jest swiezy... kupilem lusterko do cbr... jedno mam oryginalne drugie nie... i ostatnio zauwazylem ze sruby ktore mocuja lusterko z czacha sa zardzewiale natomiast oryginalne Honda (majace swoje lata) nie... nie bede wspominal ze ten zamiennik rozni sie ciut ksztaltem od oryginalu...

Jakosciowo sa gorsze zamienniki ale cena zdecydowanie kusi... za lusterko z Hondy musialbym zaplacic 350zl- zamiennik mniej niz 100zl...

Edytowane przez skoal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dziś wpadłem w lekki szok! Byłem w solonie Hondy w Czewie no i gościu mi zaśpiewał za przednie kierunki chyba 270 od sztuki a za górną obudowę od prędkościomierza 540, o naklejkach to już nie wspomnę bo to po prostu mnie lekko rozpier... Dla porównania podam jakie ceny usłyszałem w sklepie na zamienniki kierunki chyba po 70 a obudowa do predkościomierza (uwaga bo będzie zdziwko) ponad 600. Moral - nie zawsze zamiennik jest tańszy, czasem można się zapytać w salonie. Co do jakości to prosta sprawa ze zamiennik najczęściej bedzie słabszy jakościowo. ;) chyba po prostu postaram się znaleźć jakieś oryginalne lekko śmigane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trochę pracy masz ze swoją maszyną. Zerknij jeszcze na www.louis.de Pewnie ktoś z okolicy jeździ do nich, więc może Ci przywieźć jakbyś coś znalazł. Jak zmieniałem tarczę hamulcową z tyłu, to tam znalazłem najtańszą (360zł). Za oryginał wołali ok. 540, a za zamiennik 600 :D

A co do ubrania, to zwolennicy skóry powiedzą, że nic innego. I tak samo z Gore-Tex'em. Choć znajomi na chopperach już przenoszą się na tekstylia. Są cieplejsze i wygodniejsze.

Ja jeżdżę w Gore-Tex'ie i jestem zadowolony. Kurtka Modeki z podpinką i ochraniaczami w wyposażeniu. Do tego wiadomo pas nerkowy, jakieś ocieplacze na kolana (dobre znalazłem w Lidlu :P początkowo były za 30zl, ale poleżały i cena spadła do 15zl. Warto było, mile się zaskoczyłem ich skutecznością), kominiarka, chusta, albo kołnierz. Buty do glany :crossy: mi odpowiadają, są wysokie i sztywne. No i wiadomo, wszystko na raz kupić, to też niezły wydatek :clap:

Na bajzlu można znaleźć dobre ciuchy, nawet 50% taniej. A teraz na jesień, to w ogóle powinno tego trochę być.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do częsci zamiennych to możesz kupić lusterka "łezki" nawet za 40zł kierunki w cebuli sa bardzo duze wiec można kupić mniejsze i tez za jakieś 50zł problem bedzie tylko z obudową prędkościomierza, tez miałem cebule i szukałem kupiłem za 350 ale z nieorginalaną obudową całe zegary, poźniej znalazłem na alegro całe orginalne za 300zł! Wiec poczekaj moze jakis rozwalony na części sprzet bedzie i wtedy wyrwiesz tanio całe a nie obudowe za 600zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...