Skocz do zawartości

Miałem dzwona...


Dziki_YZF
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

We wtorek miałem dzwona na moto, gość mi wymusił i musiałem sprawdzić czy mercedesy to twarde fury... Mam kilka pytań z tym związanych, mianowicie:

1. Nie było policji ani karetki i spisaliśmy oświadczenie, czy nie będzie z tym jaj?

2. Ile mam czasu od wypadku do zgłoszenia szkody w ubezpieczalni gościa?

3. Jak wyglądają takie oględziny?

4. Czy ciuchy na które już nie mam rachunków zostaną w jakiś sposób zrekompensowane?

5. Miałem ładny wydech eagle mach 7 który w niemcowni stoi koło 300 euro, czy gość weźmie to pod uwagę?

 

To chyba wszystko jak narazie, jak coś sobie przypomnę to nie omieszkam dopisać.

 

pozdro i uważajcie na siebie !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 Nie powinno ale nigdy nic nie wiadomo

2 Nie wiem chyba 48 godzin ale nie wiem na 100 %

3 Przychodzi facet który najczęściej się nie zna na moto więc w twoim interesie jest żeby mu wszystko pokazać

4 Tak ale tak jak wyżej - on się najczęściej kompletnie na tym nie zna więc jeśli np masz kombi za 1500 a facet bedzie chciał ci wpisać 500 to walcz o swoje

5 J-w w punktach 3 i 4

No i już powinieneś pisać odwołanie od kwoty którą będą ci chcieli wypłacić bo zawsze pierwsza wycena jest mocno zaniżona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze długo czekałeś ze zgłoszeniem

i dalej:

1. nie powinno

2. AFAIR 7 dni

3. jak wcześniej. podawaj co uszkodzone i jak się cześć nazywa, oraz najlepiej orientacyjną wartość niestandardowych, typu wydechu - wydrukuj aukcję czy cennik z netu, daj do akt

4. jw. pokaż co i jak uszkodzone, podaj z cennika ile kosztują nowe

5. jw

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz obrażenia ciała w wyniku tego zdarzenia to koniecznie idź do lekarza, o ile nie byłeś. Bedzie Ci przysługiwało odszkodowanie z likwidacji szkody zdrowotnej no i jasna rzecz ze szkody materialnej - czyli to co zostało uszkodzone w motocyklu i w Twojej odziezy. Przy oględzinach motocykla rzeczoznawca opisze równiez uszkodzenia odziezy jaką miałeś na sobie w tym tez i kask. Sam zreszta zgłosisz co zostało uszkodzone w protokole zgłoszenia szkody. Na zgłoszenie szkody to masz trzy lata bo wtedy nastepuje przedawnienie w tego typu sprawach . Zresztą poszukaj w, w ubiegłym roku pisalismy masę przdatnych rzeczy na ten temat. Z własnego dośwaidczenia wiem że jesli na miejscu zdarzenia była policja, to sprawa jest szybko i bezkomplikacyjnie później załatwiana w ubezpieczalni - oczywiście jesli chodzi i sprawstwo. No to cześć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie powinno

 

2. 3 lata, nie dłużej niż 10 lat (KC art 442)

 

3. opis, kwalifikacja - większość przyjeżdżających to nie fachowcy od motocykli

 

4. Przy szkodzie z OC tak - wymagają oświadczenia o zakupie, terminie, kwocie - pod uwage bierze się obecna mozliwość nabycia takich ciuchów i ich zużycie

 

5. Zależy do czego, jeśli jest uszkodzony, to należy sprawdzić, czy w ocenie technicznej znalazła się uwaga, że to nieseryjny wydech - pilnować tego. Jeśli nieuszkodzony to wpływa na wartość sprzęta przy okreslaniu wartości rynkowej. Z tym, że najczęściej wydechy seryjne kosztuja więcej niż akcesoryjne

pozdrawiam

Edytowane przez R6surfer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!

 

Mam jeszcze jedno pytanie dotyczące zgłaszania szkody, mianowicie czy szkodę na zdrowiu mam zgłosić teraz czy dopiero po zakończeniu leczenia? leczenie potrwa trochę więc minie trochę czasu a nie chcę żeby okazało sie przedawnione czy coś w ten deseń...

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...