Skocz do zawartości

Pierwszy wypad...


Saturn
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...moje pytanie jest związane z pierwszym motocyklem. Kończę kurs na prawko A i wraz z nieliczną jak na razie grupka planujemy wypad przed siebie...Coż, moim marzeniem jest przejechanie całej trasy historycznej route66, moim zdaniem szlaku-symbolu dla każdego motocyklisty. Ale wiadomo,trzeba od czegoś zacząć, a zaczynam od Suzuki Marauder bądź Hondy Shadow i niewielkich tras po kraju,poczatek chyba dobry :icon_twisted: .Przerzucenie się z samochodu na motocykl uwazam za swoją osobistą i sluszna drogę :icon_razz: Ale moje pytanie brzmi - co radzicie zabrać w pierwszy wypad w moim życiu motocyklem? Części, narzędzia,uszczelki...szczerze mówiąc jestem zielony i Wasza rada nawet najmniejsza będzie bezcenna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... poruszyłeś kilka kwestii w jednym pytaniu

dobry początek od maraudera... znajomi użytkownicy twierdzili, że akurat ten model jest raczej przyciężkawy w prowadzeniu. ale to twój wybór :icon_twisted:

dobry początek od wyprawy przed siebie też nie jest chyba najmądrzejszą rzeczą: lepiej pokręcić się przez przynajmniej kilka dni "wokół komina", przywyknąć do motocykla, jego reakcji na gaz, hamulce. przyzwyczaić 4litery do siodła na odcinkach 100-200km, zanim pojedzie się w dłuższą trasę dzień po dniu

i wreszcie: jeśli potrafisz posłużyć się częściami i narzędziami, to mogą się przydać. jeśli nie - lepiej odprowadź motocykl zaraz po zakupie do dobrego mechanika; raz wymieniony olej, świece, płyn hamulcowy, itp przegląd pozwoli ci bezstresowo przejechać wiele setek (albo i tysięcy) km, bez potrzeby grzebania w maszynie. współczesny motocykl to nie junak, pod którym spędzało się więcej czasu niż na nim. ani też dwusuwowa mz-ka, której remont generalny można było zrobić na poboczu drogi...

w razie kłopotów dobrym pomysłem jest... bogata książka telefoniczna w komórce :icon_razz: albo kumpel bez urlopu, który w razie czego skorzysta z sieci i zawezwie fachową pomoc. jest to o tyle ważne, że często trudno znaleźć w obcym mieście warsztat motocyklowy, a wszelkie pomoce drogowe nie potrafią nawet zabrać motocykla z drogi bez uszkodzenia go :/

na początek chyba tyle mogę podpowiedzieć

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli masz na wypad do stanów to nie kupuj motocykla w polsce tam sa zdecydowanie tansze! byłam w usa i bardzo złuje ze nie kupiłam! jesli chodzi o tani powrót motocyklem z zza oceanu to jest firma w chcago która może ci przesłac paczkę do domu. Pod paczka mam na mysli własnoręcznie zbita skrzynkę z motocyklem najtańszy sprawdzony sposób! nie wiem dokładnie gdzie sie to załatwia ale kumpel z którym w usa była takie rozwiązanie zastosował.

 

a co do wpadów to może na pocztek troche pojezdzić po naszych drogach a po co odrazu do USA

Hangaround AMAZONS WMC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zaznaczyłem wypad do USA jest tylko poki co moim marzeniem, a teraz szykuje sie jedynie do pokonania kilku mniejszych tras po kraju. Ale co sie tyczy cen w USA...to moj kumpel kupil sobie niedawno Honde Shadow , uprzednio sprowadzajac ją z Kanady, co wynioslo mu o wiele taniej niz kupno takiej samej maszyny na allegro, czy w ogole w Polsce. :cool:

Powiedzcie mi jeszcze jedno - ile czasu zajelo Wam dostateczne opanowanie mechaniki motocyklowej? Uczę się samodzielnie od kilku miesięcy i wiem, że nic nie wiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zaznaczyłem wypad do USA jest tylko poki co moim marzeniem, a teraz szykuje sie jedynie do pokonania kilku mniejszych tras po kraju. Ale co sie tyczy cen w USA...to moj kumpel kupil sobie niedawno Honde Shadow , uprzednio sprowadzajac ją z Kanady, co wynioslo mu o wiele taniej niz kupno takiej samej maszyny na allegro, czy w ogole w Polsce. :banghead:

Powiedzcie mi jeszcze jedno - ile czasu zajelo Wam dostateczne opanowanie mechaniki motocyklowej? Uczę się samodzielnie od kilku miesięcy i wiem, że nic nie wiem :banghead:

 

Ja należę do tych, co uważają, że człowiek się całe życie uczy. Nuie jesteś wstanie przewidzieć wszystkich możliwcych sytuacji. A często kiedy już jesteś pewien swego, maszyna pokazuje Ci, że się mylisz.

Głowa na karku i zdrowy rozsądek to moim zdaniem obok cierpliwości podstawy. Doświadczeni kumple, jazda w grupie z nimi też sporo dają, przynajmniej mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj maila na PW to Ci przesle laske ( znaczy sie zdjecia :icon_exclaim: ) :icon_razz:

Sa zrobione ale na avatar sie nie nadaja :icon_razz:

ok !to znaczy ze masz karte i raczej jej potrzebujesz :biggrin:

ja bez karty mam to samo :icon_razz:

Saturn tez raczej chyba nie potrzebuje :biggrin: :biggrin:

Edytowane przez Alex36
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...