Skocz do zawartości

egzamin A, pytania


geo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To forum dotyczy wszystkich kategorii prawa jazdy, trzeba się wczytać (polecam opcję szukaj :lalag: ). Oczywiście najwięcej jest na temat kategorii B, bo jest najpopularniejsza, ale bez problemu można znaleźć sporo na temat motocykli, a nawet o prowadzeniu autobusu czy samochodu ciężarowego :) .

Wszędzie dobrze, ale najlepiej w siodle :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już było kilka podsumowań zadań egzaminacyjnych, ale jeśli moje się komuś przyda, to proszę bardzo. Zaznaczam, że nie miałam pełnej wersji przygotowania motocykla, ale tu podaję wszystko, tak jak mnie uczył instruktor. Nie miałam też kierunków na ósemce i slalomie, głową ruszałam z własnej woli. Skróty w „przygotowaniu” to mój pomysł, łatwiej zapamiętuję skojarzenia...

 

PRZYGOTOWANIE (na „centralce”)

Moje skróty to OKŁ, PŚH, K5, czyli:

O – opony (spojrzenie)

K – kierownica (płynność)

Ł – łańcuch (miałam patyk)

P – płyny (olej i płyn hamulcowy)

Ś – światła (pozycyjne, mijania, drogowe, kierunki, stop)

H – hamulce (ręczny i nożny)

K – klakson

5 – 5 metrów przeprowadzić (złożyć stopkę)

 

PŁYNNE RUSZENIE

- kask, kamizelka (zapiąć)

- światła, lusterka (ustawić)

- złożyć stopkę

- głowa w tył (ew. na boki)

 

GÓRKA - głowa w tył (ew. na boki)

 

ÓSEMKA x 5 – głowa na boki (ew. kierunki)

 

Zawsze miałam problem z liczeniem ósemek, dlatego polecam liczenie „połówkami”. Trzeba wjechać w ósemkę przez linię przerywaną, objechać pół ósemki i zacząć liczenie od środka, kiedy motocykl jest ustawiony w kierunku slalomu... oczywiście na środku nie wolno się zatrzymać...

Jedziemy i liczymy połówki ósemek: pół, jeden, półtora, dwa, dwa i pół, (...) , pięć. Ponieważ kończymy liczenie znów na środku tyłem do slalomu, objeżdżamy jeszcze pół ósemki i wyjazd znów przez linię przerywaną. Opisać to gorzej niż wykonać, ale naprawdę nie jest to skomplikowane.

 

SLALOM x 2 – głowa na boki (ew. kierunki)

 

MIASTO – każdy ma inną trasę, jeśli ktoś ma pytania o Bydgoszcz to chętnie napiszę na pw

 

Motocykl na moim egzaminie był bardziej „wyrywny” od tego na kursie. Biegi wchodziły rewelacyjnie i tak jak na dwójce zawsze pyrkałam powolutku na ósemce i slalomie, to na egzaminie musiałam trochę hamować. Najbardziej bałam się tego placu, ale poszedł mi gładko. Poranna jazda w mieście też w porządku, nie było korków, w których trzeba by było stać i się pocić... Na koniec słowa "egzamin oceniam pozytywnie" i do domku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wczoraj zdałem na A :clap:

propos ósemek to nigdy nie potrafiłem ich policzyć, na egzaminie zrobilem na czuja i jeszcze zapomniałem ustawić lusterek dopiero jak wracałem ze wzniesienia to sobie przypomniałem i poprawiłem podczas jazdy.

Raz nie usłyszałem egzaminatora w słuchawce i sie zastanawiałem jak mu przekazać, ze ma powtórzyć :banghead: ale jakoś poszło.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz nie usłyszałem egzaminatora w słuchawce i sie zastanawiałem jak mu przekazać, ze ma powtórzyć :D ale jakoś poszło.

Mi mówili, że trzeba podnieść rękę, ale przed jazdą najlepiej na to umówić się z egzaminatorem. Jak ja zdawałem to egzaminator nawet słowa nie powiedział a ja sobie po prostu jechałem :)

Wszędzie dobrze, ale najlepiej w siodle :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tez sie pochwale a co! Dwa dni temu zdalam egzamin na A. Zdawalam w WORDzie Bielsko-Biala i wrazenia bardzo pozytywne. Egzaminator konkretny ale uprzejmy. Wszystko na spokojnie wyjasnil. Placyk poszedl w zasadzie bez problemu choc bylo to czego sie najbardziej obawialam czyli hamowanie awaryjne. Miasto bardzo proste, choc na koniec byly lekkie przygody.

No to teraz tylko na plastik cierpliwie czekac trzeba, bo moto juz jest!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wszedłem na stronę właściwego wydziału komunikacji i wszystko sobie przeczytałem.

 

Polecam również wariant prostszy - znaleźć numer telefonu do konkretnego wydziału komunikacji i zapytać. Generalnie idzie ku lepszemu i urzędnicy nie udzielają fałszywych informacji.

 

Polecam odrobinę wysiłku - bo co z tego, że ja napiszę, jak taką sprawę załatwia się w Poznaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, a może wiecie jak wygląda odbiór dokumentu? Mam wypełnić w urzędzie jakiś druczek? Mam zapłacić 70 zł?

 

Płacisz w Kasie danego urzędu...za wszystko życzą sobie 70zł50gr...po czym pani daje Ci kwitek o uregulowanej opłacie manipulacyjnej i z tym kwitkiem do drugiego okienka gdzie odbierasz dokument.Sprawdzasz czy wszystkie dane sie zgadzaja i podpisujesz iz odebrales.

 

Tak było w Bemowskim ratuszu kiedy ja odbierałem swój dokument.

Pozdro :icon_twisted:

"Pamięć i szacunek dla tych którzy odeszli nagle,pozostawiając nam jedynie wspomnienia.Dla wszystkich tych którzy pomogli mi w życiu a już nigdy im nie podziękuje.Dla tych którzy odeszli tragicznie,mając przed sobą całe życie...na zawsze w pamięci"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...