Skocz do zawartości

Przeciwskręt i większe prędkości


atr32
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pamietam, ze juz kiedys byl taki pomysl co do zorganizowanie w krk szkoda, ze nie wypalilo, przydaloby sie takie cos mialbym tylko 80km wiec spokojnie przyjechaloby troszke osob :D

Zorganizujcie plac, podeślijcie zdjęcia miejsca gdzie można ćwiczyć. Zadzwońcie do ProMotora i będziemy rozmawiali.

Pozdrawiam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zorganizujcie plac, podeślijcie zdjęcia miejsca gdzie można ćwiczyć. Zadzwońcie do ProMotora i będziemy rozmawiali.

Pozdrawiam..

 

Panowie- pomysły?

Podsuńcie mi jakiś plac w Krakowie, który się nadaje, z tym chyba nędza u nas...? Lotnisko Czyżyny, plac pod którymś hiperem na parkingu, inne miejsca może?

 

konikkonik:

- czy są wymagane jakieś specjalne zabezpiecznia placu (ogrodzenie, ochrona, etc.), czy wystarczy po prostu równy asfaltowy plac, nawet nieogrodzony?

- jaka szacunkowo wielkość placu jest potrzebna na te harce?

- ile godzin/ dni jest wymagane na przeprowadenie takiego szybkiego kursu?

- ile max. osób może jednorazwo brać udział w takim kursie- tak aby ogarnąć sytuację i by czegoś się nauczyć?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie- pomysły?

Podsuńcie mi jakiś plac w Krakowie, który się nadaje, z tym chyba nędza u nas...? Lotnisko Czyżyny, plac pod którymś hiperem na parkingu, inne miejsca może?

 

konikkonik:

- czy są wymagane jakieś specjalne zabezpiecznia placu (ogrodzenie, ochrona, etc.), czy wystarczy po prostu równy asfaltowy plac, nawet nieogrodzony?

- jaka szacunkowo wielkość placu jest potrzebna na te harce?

- ile godzin/ dni jest wymagane na przeprowadenie takiego szybkiego kursu?

- ile max. osób może jednorazwo brać udział w takim kursie- tak aby ogarnąć sytuację i by czegoś się nauczyć?

 

Pozdrawiam.

Zabezpieczenie placu zrobimy sami, wielkość placu najlepiej 100x100 m. Płyty lotniskowe są ok. Szybko to się tego zrobić nie da, potrzebne są ze 3 dni, tak żeby każdy zaliczył 4 sesje po 2 godziny. Potem ze 2 tygodnie przerwy na ćwiczenia indywidualne. W tym czasie rodzą się pytania i powtarzamy treningi dla chętnych do dalszego szkolenia.

Ilość osób obliczę jak będę miał wymiary placu.

Oczywiście ćwiczymy na motocyklach szkolnych,przygotowanych do harców.

Pozdrawiam..

Edytowane przez konikkonik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabezpieczenie placu zrobimy sami, wielkość placu najlepiej 100x100 m. Płyty lotniskowe są ok. Szybko to się tego zrobić nie da, potrzebne są ze 3 dni, tak żeby każdy zaliczył 4 sesje po 2 godziny. Potem ze 2 tygodnie przerwy na ćwiczenia indywidualne. W tym czasie rodzą się pytania i powtarzamy treningi dla chętnych do dalszego szkolenia.

Ilość osób obliczę jak będę miał wymiary placu.

Oczywiście ćwiczymy na motocyklach szkolnych,przygotowanych do harców.

Pozdrawiam..

A więc zdjątka placu:

http://grooc.w.interia.pl/DSC00004.JPG

http://grooc.w.interia.pl/DSC00005.JPG

http://grooc.w.interia.pl/DSC00006.JPG

http://grooc.w.interia.pl/DSC00007.JPG

http://grooc.w.interia.pl/DSC00008.JPG

 

Plac jest częściowo ogrodzony i oddzielony naturalnie (zarośla, drzewa) od pozostałej części lotniska (jest to dawne lotnisko Czyżyny), ostatnie zdjęcie prezentuje dawny pas startowy, który jest większy, ale nieoddzielony i ogólnodostępny. Na tym ogrodzonym obszarze jest trochę asfaltu i trochę betonowych płyt jako nawierzchnia. Ten ogrodzony jest ok 100x100m. Jeśli jest ok, przejdziemy do dalszych szczegółów.

 

W sumie dobrze byłoby już o deklaracje zainteresowanych osób, więc:

- proszę o wpisy osób, które byłyby zainteresowane doszkoleniem techniki w Krakowie/ Czyżynach, termin za ok. 1-1,5 miesiąca (przełom września/października), założenia jak w cytowanym wyżej info

Ja się deklaruję jako pierwsza osoba zainteresowana :buttrock:

 

Zakładam, że istotne pytanie to cena kursu, więc pytanie do konikkonik- jaka będzie szacunkowa cena za kurs dla 1 osoby, oczywiście w przedziałach, zależnie od ilości uczestniczących osób.

 

Po tych informacjach będziemy lepiej wiedzieć wiedzieć na czym stoimy.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję Wam założyć oddzielny temat na to szkolenie w Krk, ponieważ wiele osób potencjalnie zainteresowanych tym szkoleniem może tutaj nie zajżeć.

 

Poza tym to i tak już w tym momencie jest OT :buttrock:

A można prosić moderatora, aby przenieść wątek o szkoleniu do nowego tematu? Włączając aktualne dla tego posty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pomęczyć Marka Godlewskiego tel. 503 807 428 żeby zrobił Promotorowisko w Krakowie, choć nie wiem czy to się uda, bo ja chciałem zrobić Kulikowisko charytatywnie i nic z tego nie wyszło, to co dopiero impreza płatna od każdego kasku jaki porusza się po placu...

Jeżeli Marek vel Konikkonik się zgodzi i będzie zapewnione miejsce do bezpiecznego trenowania, to łaj not?

Potrzebna będzie sala wykładowa lub inne miejsce gdzie można wyłożyć teorię jazdy, omówić zjawiska jakie działają na maszynę i zawodnika, oraz równy i odgrodzony teren gdzie można rozpędzić się choćby do 40 km/h i potem bezpiecznie wyhamować, o kręceniu kółek na kolanie nie wspominając.

 

A nie podjęlibyście się próby zorganizowania tego typu imprezy w Łodzi?

Z tego co widzę wiele osób szuka mozliwości doskonalenia umiejętności (co jakiś czas pojawiają się takie pytanie na subforum łódzkim) a nie ma czasu/możliwości na dojazdy do W-wy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powórce jeszcze do pierwotnego watku tematu;] wyczytałem kiedyś ze zastanawianie sie nad manewrem jest zgubne;] Miedzy innymi dlatego ze kobiety jezdzą "ostroznie" swoimi samochodami bywa zgubne;]

 

Manwer nalezy wykonywac podświadomie, gdyz zaczynałem zastanawiac sie jak stosowac przeciwskret mało nie wyladowałem w rowie;] dopiero potem wypoczywajc jakiejs niedzieli zauwazyłem jak mój kolega jexdzi i zauwazyłem ze mimo to ze niewie oco biega w przeciwskrecie stosuje go;] Nasunoł sie szybki wniosek przeciez nic doskonalszego niż nasz mózg w przyrodzie nie ma wiec chyba wiem co robie.

 

Jedyna bariera jaka stanowi wykonywanie manewrrów to strach to właśnie on paralizuje.

 

 

Co do szybkiego manewrowania to tylko doswiadczenie przyniesie ci efekty;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...