Skocz do zawartości

koszt przeglądu rejestracyjnego


Piotrek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w przyszłym tygodniu będę musiał udać się na przegląd techniczny ten z "wbiciem pieczątki do dowodu rejestracyjnego". Mam pytanie, czy ceny takich przeglądów są odgórnie narzucone? Jeśli tak, to ile kosztuje taka impreza dla motocykla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - 64 zł i ani złotówki więcej. Wyższa cena - jeśli obejmuje zwykłe bezproblemowe badanie techniczne to jakaś samowolka stacji diagnostycznej.

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dla własnego bezpieczeństwa chciałbym, aby sprawdził np. jak ma się zawieszenia, ale z drugiej strony w aucie, co przegląd mówi, że amortyzatory są na wykończeniu i tak już od 7 lat :)

 

Ale wracając do meritum, co to za opłata ewidencyjna? Dzień wcześniej przeglądałem właśnie samochód i niczego takiego nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e, też jest. najwyraźniej nie powiedzieli Ci osobno - opłata jest ekstra liczona na jakieś tam utrzymanie centralnego rejestru pojazdów cy cuś... wiesz, że żyjemy w kraju, w którym wszyscy omijają przepisy, byle coś dla siebie urwać - dotyczy również złodziejskiej administracji państwowej

 

BTW znajomości panów od przeglądów pisałem na prm: od znajomości tego, co się dzieje z motocyklem i samochodem to ja mam mechaników. panowie od przeglądów ostatnio byli zdziwieni, że robię przegląd "motocyklowy" dla skutera... fakt, że skuter ma 125ccm nic im nie mówił. EOT :P

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie, że tak

a wolałbyś jak w niemcowie: niezalegalizowane opony, lusterka, wydech bez tabliczki, itp - wypad z baru..? :P

jsz

 

ps. ja tak, ale jeszcze nie zdjąłem katalizatora i wydechu z kanapy ;D

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...