Skocz do zawartości

Trochę "zza" głośny


gandziorz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ps: jeśli liczysz że 18. masz za 3 miechy i tylko ten czas byś jeździł nsr to się grubo mylisz.. zrobienie prawka na dwie kategorie (bo zakładam że tak będziesz robił) to nie kwestia paru dni czy tygodni zaraz po urodzinach... :)

 

Dlaczego? kurs można przejść przed skończeniem 18 lat, egzamin nawet w urodziny, 2 tygodnie czekam na dokument i w drogę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skuter 4 tys zł

tuning mechaniczny 2tys zł

mina gościa na nsr objeżdżanego przez skuter bezcenna :)

 

 

P.S dla mnie asfaltowe 125 to całkowita pomyłka, wyprzedzić tym tira przy silnym wietrze to tragedia i wieczność

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie silnik się zajechał więc grzebałem bo lubię itp. Jak mam być szczery dzisiaj się zapisałem na prawko A i B :)

Będę miał samochód też będę grzebał ale żadne 10 000W w bagażniku, 50kg aluminium w środku, 100kg żywicy (zderzaki) na zewnątrz, i tłumik bas. To mnie nie rajcuje. Ja w środku chce zostawić dwa fotele itp. żeby jak najbardziej samochód odlżejszyć.

 

 

tiaaa tylko pamietaj ze samochod to nie skuter, i tam dzidowanie nie konczy sie na 80-100 km/h, a jak juz w cos jebniesz to tak ze sie nie pozbierasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego? kurs można przejść przed skończeniem 18 lat, egzamin nawet w urodziny, 2 tygodnie czekam na dokument i w drogę ;)

 

Ponieważ czekasz na egzamin. U mnie 2 miesiące najmarniej.

 

poza tym można to powiedzieć tak :"masz 17 lat i pakujesz 1000zł w odkurzacz, który i tak będzie się wlókł??"

 

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Żeby dojechać do szkoły i chwile pośmiagać z kumplami na innych skuterkach po miescie 12KM i 90km.h przy bardzo dobrym przyspieszeniu mi wystarczą. Póki co. Dla mnie 125tka to taki półśrodek, tak samo jak prawko na ta pojemność.

 

a jeśli tak inwestować w skuterek to wiążesz z nim plany na przyszłość??

chyba mnie nie zrozumiałeś... bo za cenę skuterka+ ten śmieszny tuning miałbyś właśnie prawko +nsr125,

i nie traktuj tego jako "płacenie 1000zł" za 3 miesiące jazdy bo ten "mocny tuning też" można by tak nazwać jeśli masz niedługo 18. urodziny.

 

a jeśli tak inwestować w skuterek to wiążesz z nim plany na przyszłość?? = a jeśli tak inwestować w prawko i motor 125 to wiążesz z nim plany na przyszłość.

Jeszcze raz napisze: wszystko zależy pod jakim kątem patrzysz na problem. Dla mnie do jazdy do szkoły i wygłupów z kumplami skuterek jest idealny.Mówie o 3 miesiacach jazdy, ponieważ idą teraz na kurs egzamin bedziesz miał późną jesienia. I zostaje ci te pare miesiecy jazdy do 18, ale rozumiem Ty patrzysz na to tak ze inwestujesz w skuter na te pare miesięcy. Tylko mimo wszystko pare miesiecy wiecej ( oczekiwanie na egzamin, sam kurs, szukanie motorku ). Ten czas oczekiwania na prawka A i B jest podobny wiec mimo wszystko wychodzi na jedno. Ale gorzej jak ma sie urodziny jesienią :)

 

I teraz główny powód dla którego widze nie możemy sie zrozumieć:

ja przed kupnem skutera zastanawiałem się nad NSRką 125/50. Główny problem to to że nie miałem tyle siana żeby taką kupic :P Mój skuter kupiłem za 2 tysie, wsadze w niego tak z 700-1000zł i bede miał skuter po którym nigdy nie zgadlibyście wieku ( dam fotki w ciagu najbliższych paru dni po malowaniu ). Ponadto kupiłem go już z kilkoma modyfikacjami, tj. wario, sprzegło, wydech, czyli same czesci to 1000zł. Kupiłem tak tanio bo koleś od którego kupowałem sprzedał tego samego dnia GSX-Fa swojego, a nastepnego dnia jechał po Buse do Belgi i mu sie spieszyło. Mnie by na zrobienie prawka i do tego kupno motorku nie było stać. Miałem na całość ponad 4tysie. prawko. Wolałem kupić sobie skuterek, zrobić go na bóstwo, a za reszte kasy bawie sie w wakacje :)

Ale już gadania że skutery i kupowanie do nich jakiś pierdół to glupota i ch*j wie co jeszcze mnie rzuca o ziemie. Dla mnie jazda crossem po lesie to nic fajnego. I czy pisze gdzieś że ło na kiego ..... kupujecie crossy tosz to głupota i w ogóle ? Nie. Doceniam umiejętności jakie trzeba miec zeby wycinać w terenie. Pojeździlibyście niektórymi skuterkami i naprawde są przyjemne, jak np. Aerox w zakrętach. Przeczytajcie jakiś test w ŚwiecieMotocykli i zobaczycie że nie jest to najwieksze zło tego świata :P

 

Nie wiem czy Zip gandziorz'a jest wart te całe wydmuchane w tym temacie 4000, ale czy to ważne ? Ma chęć inwestowania w skuter i co w tym złego. Że podniesie moc z 3-4KM na 15 ? Moim zdaniem to nic złego, każdy ma swoje zainteresowania i checi.

 

Pozdr. no offence żeby nie było :P

 

:)

:)

 

P.S. kurde najwieksze wypracowanie w karierze :wink: :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego? kurs można przejść przed skończeniem 18 lat, egzamin nawet w urodziny, 2 tygodnie czekam na dokument i w drogę :biggrin:

no to powodzenia, robiłem akurat w takim systemie prawko na A i B jednoczesnie i wierz mi że to nie takie porste.

żadna szkoła jazdy przed 18. Ci nie wystawi zaświadczenia o ukończeniu kursu! a ten papier jest podstawą do zapisania się na egzamin...

oczekiwanie na egzamin to jakieś 2-3 tyg w najlepszym wypadku, bo mamy środek sezonu.

do tego możesz śmiało wliczyć, że dwóch kategorii za pierwszym razem nie zdasz czyli znowu 3 tyg na drugi egzamin...

i tak, potem już tylko 2-3 tyg oczekiwania na mennicę Państwową żeby Ci druknęli dokumencik i już masz.

i co? 2 tyg po 18. i masz prawko, tak?

 

 

Nie wiem czy Zip gandziorz'a jest wart te całe wydmuchane w tym temacie 4000, ale czy to ważne ? Ma chęć inwestowania w skuter i co w tym złego. Że podniesie moc z 3-4KM na 15 ? Moim zdaniem to nic złego, każdy ma swoje zainteresowania i checi.

 

 

nie wydaje mi się, żeby z takiej pojemnosci w odkurzaczu wycisnąć 15km... troszkę chyba przesadzasz :biggrin:

 

no cóż.. widzę że się nigdy nie zrozumeimy, ale trudno.

bez urazy, ale dla mnie skuter to nie motocykl tylko jego uproszczona symulacja, zero umiejętności potrzeba żeby tym jeździć i w ogóle raczej przyjemnosci taka jazda nie daje... nic a nic

 

skuter 4 tys zł

tuning mechaniczny 2tys zł

mina gościa na nsr objeżdżanego przez skuter bezcenna :)

P.S dla mnie asfaltowe 125 to całkowita pomyłka, wyprzedzić tym tira przy silnym wietrze to tragedia i wieczność

 

NSR 4 tys zł

prawko A1 1 tys zł

jeździć prawdziwym motocyklem- bezcenne

 

haha :banghead: a to dobre...

widziałeś kiedyś nsr125? jechałeś może?

skuter owszem może ją pogonić... ale jeśli tym skuterem jest suzuki burgman z silnikiem 650ccm ;)

a uwaga z wyprzedzaniem tira conajmniej nie w temacie bo mówimy tutaj o skuter+tuning vs. NSR125 +prawko A1...

co tu ma jakieś wyprzedzanie tira :biggrin:

Edytowane przez Lysy5g1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wydaje mi się, żeby z takiej pojemnosci w odkurzaczu wycisnąć 15km... troszkę chyba przesadzasz :P

 

no cóż.. widzę że się nigdy nie zrozumeimy, ale trudno.

bez urazy, ale dla mnie skuter to nie motocykl tylko jego uproszczona symulacja, zero umiejętności potrzeba żeby tym jeździć i w ogóle raczej przyjemnosci taka jazda nie daje... nic a nic

 

Da sie wiecej niz 15KM. Nie przesadzam. Wypowiadasz sie w kwesti, w której jak widze masz b.mała wiedze :notworthy: maksimum to 20-22KM. 15 to miałby kolega który założył ten temat, zakładając ciut droższy cylinder.

 

Dla mnie również skuter to nie jest w 100% motocykl, ale z tym 0 umiejętnosci i z zerową przyjemnością już się nie zgodze w najmniejszym stopniu.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

widziałeś kiedyś nsr125? jechałeś może?

 

 

 

odblokowane dt czy kmx robi ją jak chce na mieście :P

 

http://videos.streetfire.net/video/8c5a14e...dcff8639ba5.htm która nsr czy inna 125 zapewni taką zabawę ?

 

Według mnie z małych pojemności skutery są najlepsze do modyfikacji i dają największą frajdę z jazdy bo co to za sens wachlowanie co 2sek dźwignią zmiany biegów w pseudo motocyklu ? Poj 125 na zachodzie jest traktowana jak motorower :notworthy:

 

dobra koniec spamu

 

Gandziorz, pochwal się ile dałeś za gaźnik, no i jak sprzęgło daje rade ?

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odblokowane dt czy kmx robi ją jak chce na mieście ;)

 

http://videos.streetfire.net/video/8c5a14e...dcff8639ba5.htm która nsr czy inna 125 zapewni taką zabawę ?

 

 

"która nsr czy inna 125 zapewni taka zabawę..." a który skuter zapewni?? widziałeś kiedykolwiek na żywo skuter który byłby zdolny do takiego czegoś?

-kolego podajesz przykładowy film gościa masta blasta, który włożył w swój skuter niewiadomo ile kasy i mówisz że skuter daje dobrą zabawę...

 

 

Według mnie z małych pojemności skutery są najlepsze do modyfikacji i dają największą frajdę z jazdy bo co to za sens wachlowanie co 2sek dźwignią zmiany biegów w pseudo motocyklu ? Poj 125 na zachodzie jest traktowana jak motorower :D

 

 

no tak... a mój gsx na którego ciułałem kasę przez pół roku to tam kupa złomu warta grosze, więc nie porównuj proszę zachodu do naszej ukochanej, choć biednej Polski ;)

 

wracając od skuterów:

no niech wam będzie że jazda odkurzaczem daje fun... w sumie to zależy głównie od wymagań jeźdźca czy czerpie przyjemność z jazdy, czy ma jakikolwiek poziom adrenaliny, czy go lubi, czy ma jaja itd... i jeśli dla was dobra zabawa to jeździć sobie w kółko po osiedlu 70km/h no to nic mi do tego...

w sumie Was nawet rozumiem... dla mojej babci 80km/h po autostradzie to już pęd z duszą na ramieniu... :buttrock: ;)

 

myślałem tylko do tej pory że z wiekiem wymagania co do rzeczy dających frajdę rosną, ale widzę że nie u wszystkich... :P

 

tym postem kończę spamowanie z mojej strony i pozdrawiam wszystkich, których rajcują moto-podobne odkurzacze, HAWK! tak trzymać chłopaki...

 

ps: i ślę buziaczki dla mojej babci... ta kobieta to ma jaja... 80km/h po autostradzie... :)

Edytowane przez Lysy5g1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"która nsr czy inna 125 zapewni taka zabawę..." a który skuter zapewni?? widziałeś kiedykolwiek na żywo skuter który byłby zdolny do takiego czegoś?

 

Tak. Nie jeden.

 

no niech wam będzie że jazda odkurzaczem daje fun... w sumie to zależy głównie od wymagań jeźdźca czy czerpie przyjemność z jazdy, czy ma jakikolwiek poziom adrenaliny, czy go lubi, czy ma jaja itd... i jeśli dla was dobra zabawa to jeździć sobie w kółko po osiedlu 70km/h no to nic mi do tego...

w sumie Was nawet rozumiem... dla mojej babci 80km/h po autostradzie to już pęd z duszą na ramieniu...

 

myślałem tylko do tej pory że z wiekiem wymagania co do rzeczy dających frajdę rosną, ale widzę że nie u wszystkich...

 

tym postem kończę spamowanie z mojej strony i pozdrawiam wszystkich, których rajcują moto-podobne odkurzacze, HAWK! tak trzymać chłopaki...

 

Brawo. Teraz to ty jestes masta blasta gangster, który zakończył wypowiadanie sie w temacie, przez jeszcze pociśniecie z osobami, z ktorymi dyskutował. Super, moje slowo jest ostatnie, ale jeszcze doloże do pieca, bo jestem fajny i ja mam racje. :icon_rolleyes: . Ty to masz jaja. Nie to co my, nie mający nic przeciwko skuterom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...