Skocz do zawartości

Kawasaki KLX 300 zalety i wady....


Rekomendowane odpowiedzi

O mocy już było!

 

Klx250 ok 29 a klx300 gdześ ze 33 w sumie nie duża róznica ale 300 lepej ciągnie od dołu jednak 250 starcza w teren w zupełności.

 

 

A co do momentu obrotowego odsyłam na PlanetKlx

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc i silnik jest takie same tylko że te wersje różnią sie detalami :biggrin: moc obydwóch wersji to ok 29kM

,a macie jakieś pomysły żeby ją podnieść? :banghead:

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc i silnik jest takie same tylko że te wersje różnią sie detalami :biggrin: moc obydwóch wersji to ok 29kM

,a macie jakieś pomysły żeby ją podnieść? :P

Na planetklx jest to ładnie opisane w którymś linku. Jest tam o zeszlifowaniu tego wewnętrznego pierscienia kolanka wydechu przy samej głowicy, zaostrzenie iglicy i oczywiscie airbox. Tyle, żeby to dało efekty trzeba to jeszcze dobrze zgrać i wyregulować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ,ale kawasaki KLX300 ma więcej wad, wystarczy poszukać:

 

"Sorry", moja lista zarówno wad jak i zalet nie miała charakteru zamkniętej...

Są to wrażenia jakie nasuwają mi się po użytkowaniu tego moto w terenie przez 10 miesięcy (wypady w weekendy po ok 6-8 godzin w raczej ciężkim terenie). Ile Ty wyjeździłeś na tej maszynie (klx 300r)? :buttrock:

 

A ten link ..... no cóż, wypowiedź dość subiektywna (przez przypadek autorem jest właściciel Suzuki:) ), no bo co ma niby znaczyć np:

 

- "zbyt szybko pada sworzen tlokowy" - w porównaniu do czego, ile to to jest "zbyt szybko"?

- "raz na rok (jeśli nie częściej cieknące uszczelniacze przendiego zawieszenia)" hehe -pewnie gość przejeździł przynajmniej ze 3 sezony żeby wyliczyć tą średnią...:biggrin: - w moim moto nic takiego nie miało miejsca mimo braku skarpet na lagach - poza tym dochodzi jeszcze kwestia jakości używanych zestawów naprawczych.

- "miekki,malo progresywny zawias, bez regulacji napiecia wstepnego sprezyny" - cudo! KOMPLETNA BZDURA. Dowód na to, że ten ktoś nawet na oczy nie widział moto o którym pisze! Klx posiada regulację zarówno sprężyny jak i amortyzatora !!!

- "dwie chlodnice podatne na uszkodzenia"- tzn że jedna chłodnica jest mniej podatna, a najlepiej jak nie ma w ogóle chłodnicy płynu (DR350), bo wtedy podatność spada do zera? Mimo licznych gleb u mnie obie mają się dobrze. Poza tym nie miałbym serca katować moto bez chłodzenia płynem w takim terenie.

 

Oto jak rodzą się plotki....

 

Właśnie dlatego w WADACH i ZALETACH wymieniłem te, których SAM doświadczyłem, a nie te o których GDZIEŚ tam od KOGOŚ usłyszałem...

Jak się mi coś urwie albo zepsuje chętnie podzielę się wrażeniami..

 

Przed zakupem KLXa brałem pod uwagę też DR350 (moto jak najbardziej OK), ale u mnie zdecydowała mniejsza masa KLX i przede wszystkim chłodzenie płynem.

 

PS. Dlaczego właściciele DR 350 tak nerwowo reagują na inne marki w tej klasie?:D

DR 350 to NAPRAWDĘ SOLIDNY MOTOCYKL i nie potrzeba tego udowadniać na siłę wieszając psy na innych moto tak dla zasady. Po prostu niektórzy wolą ZIELONE....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również się nastawiłem na zakup KLX ale 300 i chciałbym się dowiedzieć czym się różnią wersje R i wersje D, wiem, że R jest lżejsza i bardziej wyczynowa ale chodzi mi o jakieś konkretne detale, żeby przy kupywaniu nikt mi kita nie wcisnął :crossy:

 

Pozdrawiam!

Fiba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również się nastawiłem na zakup KLX ale 300 i chciałbym się dowiedzieć czym się różnią wersje R i wersje D, wiem, że R jest lżejsza i bardziej wyczynowa ale chodzi mi o jakieś konkretne detale, żeby przy kupywaniu nikt mi kita nie wcisnął

 

Pozdrawiam!

 

 

Poczytaj wcześniejsze posty a wszytskiego się dowiesz:)

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...