Skocz do zawartości

Problem z hydraulicznym sprzęgłem w CBX 750F


Baran
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Po kilkudniowej przerwie poszedłem się przejechać na moto, rozgrzałem silnik, ruszyłem, na drugich światłach poczułem że klamka sprzęgła do połowy wciska się lekko, od połowy normalnie, po wciśnięciu klamki i wrzuceniu biegu motocykl ruszył i czułem że sprzęgło się ślizga. Przy następnym naciśnięciu, sprzęgło już nie rozłączało skrzyni i chodziło lekko. Wróciłem do garażu, po sprawdzeniu ilości płynu w zbiorniczku było go trochę mało. Po dolaniu nacisnąłem klamkę kilka razy, nadal chodziła lekko. Dzisiaj poszedłem do garażu, dolałem płynu na max i próbowałem go odpowietrzyć. Odpowietrzałem normalnie, tak jak hamulce, ale nic to nie dało. Klamka jest twarda, ale nie rozłącza sprzęgła. Odkręciłem wysprzęglik, tłoczek po naciśnięciu klamki się wysuwa, po napompowaniu wysuwa się dalej, popychacz na końcach nie jest wyrobiony (zresztą nawet jeśli by był za krótki to tłoczek byłby bardziej wysunięty ale sprzęgło działałoby normalnie)

Nie ma też widocznych śladów nieszczelności (nie ściągałem jeszcze baku, ale tyle co widać - nie ma śladów).

Gdyby układ był nieszczelny to przy naciśnięciu klamki płyn powinien gdzieś uciekać.

 

A czy zapowietrzone sprzęgło nie powinno działać jak zapowietrzone hamulce (działające po kilkukrotnym naciśnięciu klamki)?

 

W tym momencie sprzęgło w ogóle nie rozłącza skrzyni od silnika, klamka jest twarda i płyn nie ucieka.

 

Jak znajdę chwilę to spróbuje odpowietrzyć w sposób podany w tym temacie:

http://forum.motocyklistow.pl/index.php?showtopic=75250 ale nawet jeśli uda mi się to zrobić to nie wiem dlaczego on sie zapowietrzył.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...