Skocz do zawartości

pompa cieczy chłodzącej Honda VT 500


Nocios
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

może ktoś z was spotkał się z problemem przeciekającej pompy układu chłodzenia silnika.

Jestem posiadaczem Hondy VT500c z 1985r i ostatnio zauważyłem że po rozgrzaniu silnika i przejechaniu kilku kilometrów obszar przy otworku inspekcyjnym od spodu pompy jest wilgotny (normalnie gdy motor stoi nieużywany nic się niedzieje - nic nie cieknie. W manualu Hondy wyczytałem że poszło uszczelnienie mechaniczne pompy i pompę trzeba by było wymienić w całości.

Czy ktoś z was próbował może rozbierać pompę układu chłodzenia i czy da się to jakoś naprawić nie wymieniając całej pompy?

Pytam trochę na zapas bo na razie ubytki cieczy chłodzącej nie są duże.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko mozna byle wolno i z ostrozna.

Piotr Dudek, nasz miejscowy spec od Hondy jest temu przeciwny o ile pamietam, ale dlaczego juz nie pamietam.

W kazdym razie to jest nie akceptowana przez fme naprawa.

Moze sie ktos odezwie kto to robil.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko mozna byle wolno i z ostrozna.

Piotr Dudek, nasz miejscowy spec od Hondy jest temu przeciwny o ile pamietam, ale dlaczego juz nie pamietam.

W kazdym razie to jest nie akceptowana przez fme naprawa.

Moze sie ktos odezwie kto to robil.

 

Adam M.

Nie do końca jest tak jak piszesz. Do tego modelu nie da się dokupić samej reperatury.

Ale może podejdzie od CX500 i można ją wymienić. Tylko dużo cierpliwości, precyzji i dobra praska aby nie kantowała bo w imadle tego nie zrobisz. Jest jeszcze trik na poprawienie pompy wody lecz nie zawsze pomaga.

Ostatnio robiłem w EN450 i zdało egzamin.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...