Skocz do zawartości

sprzeglo w uralu


Gość Arbuz__
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam. ma od niedawna urala m63 i na wolnych obrotach wcisne sprzego wsio ok ale jest dziwny dzwiek. Wydobywa sie z przodu silnika i jest to metaliczne tarcie. co to moze byc? na wysokich obrotach nie slysze, bo mam puste wydechy :( pozdrawiam wszystkich wlascicieli sowietoof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Możliwości może być kilka. Gdyby nie kierować się tym, że jak piszesz dźwięk wydobywa się z przodu silnika powiedziałbym, że tak mogą hałasować po prostu luźne tarcze stalowe sprzęgła. Jeżeli nie to, to obawiam się że coś jest nie tak z przednim łożyskiem wału - jest to łożysko, które stabilizuje wał również wzdłużnie (osiowo). Biorąc pod uwagę konsekwencje tego radziłbym tam zajrzeć - tym bardziej, że da się to zrobić nie wyjmując silnika z ramy. Nie znam historii Twojego Uralca, ale wiem, że swego czasu modne było zastępowanie przedniego łożyska kulkowego łożyskiem rolkowym (łatwość wyciągania wału co niestety było poważnym błędem. Ale tak naprawdę co się dzieje można się tylko przekonać zaglądając tam samemu. Korespondencyjnie gra się tylko w szachy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

To co napisał Archos najprawdopodobniej jest właśnie przyczyną hałasów.

Ponieważ sprzęgło uruchamiane jest poprzez popychacz przechodzący przez wałek w skrzyni biegów który naciska tarczę dociskową. Cała reakcja przenośni się ma wał korbowy, a nie są to siły małe. Prawdopodobnie możesz mieć luźne lub uszkodzone przednie łożysko wału korbowego. Prawie jest zima i można wszystko pooglądać i zweryfikować. Lepiej tego nie ignorować, bo potem mogą się przydarzyć jakieś niespodzianki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arbuz napisał:

 

heyo! dzieki za wszystkie odpowiedzi!!!!! dziwi mnie troshe to... ze rzuciliscie sie z nimi w ciagu ostatnich 2 dni :D czemu? ten ten post jest tu kilka miesiecy :D ,ale nevermind dziekuje za wszystko.

 

Muszę położyć uszy po sobie i wziąć całą "winę" na siebie". Dawno, dawno temu miałem Uralca i pozostał po nim tylko sentyment i trochę doświadczeń. Gdy przeglądałem wszystkie tematy forum Twój wpadł mi w oko i jako, że uważałem, że mogę wnieść coś w sprawę - napisałem. I nie zamierzam za to przepraszać :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

HEh, odgrzewam stary temat ktory bardzo dawno zalozylem.

Sprawa ze sprzeglem sie rozwiazala: halasowaly luzne metalowe tarcze sprzegla ale do tego doszly zurzyte bierznie tylnego malego lozyska(takie plaskie lozysko). Tam gdzie dzwignia wciska sprzeglo. Jedna bierznie mozna zelszlipfowac na plasko, druga do wymiany.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...