Skocz do zawartości

Posiadacze motocykli Royal Star łączcie się


maly
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich! Nareszcie mogę dołączyć do "Royalowców", naturalnie jeśli mnie przyjmiecie? :notworthy:

Mój Royal jest z '99, słyszałem o zaletach tych maszyn, co nieco o wadach też, choć te przyćmiewa fakt, ze mi się podoba i już! Ale dopiero teraz widze, jak mało popularna to maszyna. Pisząc "mało popularna" mam na myśli dostępność akcesoriów, instrukcji, informacji o przeróbkach i przebudowach itp. a jeżdżąc już kilkanaście lat m.in na XJ900, Virago 1100, czy Dragu 1100 te różnice widzę jaszcze wyrażniej. W sklepach internetowych wszędzie pełno akcesoriów do dragów czy virago, nawet przeglądając fora, te "Viragowców"czy "Dragowców" są większe! Choć ta "niepopularność" może być i jest plusem...ale to inny temat...

W związku z powyższym zwracam się o pomoc do Kolegów, royalowym doświadczeniem starszych...

1. Jaki akumulator do Royala. Serwisówka podaje YTX20L-BS, ale słyszałem opinie, że lepiej zamontować mocniejszy, gdyż za słaby szybciej dobija rozrusznik, a jest za słaby zwłaszcza przy zainstalowanym alarmie. Czy to prawda? Jeśli tak to jaki inny aku.

2. Jaki alarm polecacie. Wcześniej nie miałem w żadnym motocyklu i nie mam doświadczenia w tej dziedzinie.

3. Gdzie można kupić akcesoria, np. porządne stelaże pod sakwy (mocowane w trzech punktach z podporami na sakwy) RoadStyler ma ale mocowane tylko w dwóch punktach, tylne gmole i podesty dla pasażera, (zwłaszcza gmoli nigdzie nie znalazłem) dużą szybę z deflektorami (ta w MGG wcale nie jest taka okazała i nie mają deflektorów).

4. Jaki olej najlepszy? Na tym forum znalazłem tylko wzmianke o motulu 10W40

5.Świce NGK DPR7EA9 czy tak?

Za wszelkie podpowiedzi z góry dziękuje i sam w miarę możliwości służę pomocą.

To tyle tytułem przywitania :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Georg a czemu ta zamiana?Czyżby za mało mocy?

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich nowych posiadaczy tej szacownej maszynki, dawno tu nie zaglądałem, dopiero PW od jednego z Was mnie tu sciągnęło, cieszę się że jest nas coraz więcej, myślę że Royal to sprzęt który się wymienia na nowszy ale nie na inny :biggrin: i że Wy, tak jak ja i będziecie tego samego zdania, Jasiu po raz kolejny gratki nowy jest piękny szkoda, że nie miałeś okazji nim pojeździć.

A w kwestii sprzęgła, to nie wada sprzętu, ale w końcu do niedawna to była jedyna tak mocna maszyna i nic w tym dziwnego że sprzęgło ma trudniejsze zadanie niż w słabszych sprzętach, ja swoim zaliczyłem już 4 sezony i dopiero przed tym nadchodzącym będę je wymieniał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich nowych posiadaczy tej szacownej maszynki, dawno tu nie zaglądałem, dopiero PW od jednego z Was mnie tu sciągnęło, cieszę się że jest nas coraz więcej, myślę że Royal to sprzęt który się wymienia na nowszy ale nie na inny :biggrin: i że Wy, tak jak ja i będziecie tego samego zdania, Jasiu po raz kolejny gratki nowy jest piękny szkoda, że nie miałeś okazji nim pojeździć.

A w kwestii sprzęgła, to nie wada sprzętu, ale w końcu do niedawna to była jedyna tak mocna maszyna i nic w tym dziwnego że sprzęgło ma trudniejsze zadanie niż w słabszych sprzętach, ja swoim zaliczyłem już 4 sezony i dopiero przed tym nadchodzącym będę je wymieniał.

200 km zrobiłem,czekam na wiosnę. :crossy:W tym roku planuję Chorwację w sierpniu (14 dni)

Edytowane przez pierwoszow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam , mam kilka pytań

 

czy ktoś przerabia radio i CB w royalu na "polske"

to znaczy radio ze stopniowaniem 0,1MHz

i CB w "zerach"

oryginalnie jest w "piątkach " a radio co 0,2MHz nieparzyście

 

 

 

kazdy lepszy zaklada zjamujacy sie CB zrobi ci to. Nie jest to az tak wielki problem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dane mi bylo zalozyc ten temat, dzis wracam i co widze /czytam/

ze watek sie rozwija ze jest nas coraz wiecej i................sa nastepni chetni

do smigania takimi motorkami.

Nic tylko sie cieszyc.

Taka mala uwaga dla Doktora, :icon_biggrin: na dlugo przed Jamim ja juz smigalem Royalem

Jacek swoj sprzedal, a ja CIAGLE swoim smigam :crossy:

Od 6 lat w maju organizuje spotkania grupy ludzi zwanej nieformalnie CYC-em

www.motocyc.pl

A moze zainteresowani Royalowcy by dolaczyli ?

 

Pozdrawiam

 

Maly

Royal Star Tur De Lux

Fabrycznie JEDNOOSOBOWY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

WITAM WSZYSTKICH POSIADACZY TEJ WSPANIAŁEJ MASZYNY .WŁASNIE STAŁEM SIĘ POSIADACZEM TEGO WSPANIAŁEGO MOTOCYKLA T.j ROYAL STAR DELUX .MAM NADZIEJE ŻE PRZYJMIECIE MNIE DO TAK SZACOWNEGO GRONA . POZDRAWIAM DO ZOBACZENIA NA DRODZE :crossy: :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dane mi bylo zalozyc ten temat, dzis wracam i co widze /czytam/

ze watek sie rozwija ze jest nas coraz wiecej i................sa nastepni chetni

do smigania takimi motorkami.

Nic tylko sie cieszyc.

Taka mala uwaga dla Doktora, :icon_biggrin: na dlugo przed Jamim ja juz smigalem Royalem

Jacek swoj sprzedal, a ja CIAGLE swoim smigam :crossy:

 

 

No to masz refleks, o tym ,że wiem o 2 Royalach pisałem 3,5 lat temu :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdeczne szanowne grono Royalowców.

Od niedawna(2 tygodnie) zostałem szczęśliwym posiadaczem Royal Stara 96r.

Przesiadłem się z Draga 650 i sądzę że był to najlepszy wybór jakiego mogłem dokonac.

Po pierwszych kilometrach jestem zachwycony tą maszyną...Po mimu swojej wagi prowadzi się zaskakująco łatwo,a przyśpieszenie robi piorunujące wrażenie :biggrin:

 

Jako nie doświadczony motocyklista mam pytania...

Gdzie należy szukac filtra powierza?

I jeszcze jedno.

Nie mogę znaleśc filtra paliwa,a jakie polskie paliwo jest każdy wie...nie najlepsze.

Czy w związku z tym warto założyc filtr paliwa?

 

Z góry dziękuje za odpowiedz i pozdrawiam Przemas84.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. mam serwisowke do ventury, wiele rzeczy bedzie wspolnych. jak chcesz to ci przesle.

Witam kolegę czy ta serwisówka jest tak samo do royal star deluxe 2007 .jak tak to prosze cię o wysłanie mi na e-mal [email protected] dzięki sławek. :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...