Skocz do zawartości

nakrętka kosza sprzęgła w vt 750


Rekomendowane odpowiedzi

Jak to nie ten?? a gdzie indziej o to by pytać jak nei w dziale mechaniki...

 

no więc nie wiem czy jest prawy czy lewy, na ogół jest odwrotny w stosunku do kierunku obrotów kosza.. (tak, żeby się nakrętka nie odkręcała siłą bezwładności, tylko jakby się sama "miała dokręcić", ale mi sie zawsze wydawało, że wystarczy spojżeć na gwint i już się wie:)

jeśli więc pytasz jaki on jest to znaczy że nie masz go przed oczyma.. a jeśli nie masz przed oczyma to motorek nie rozebrany.. a jeśli nie rozebrany to po co chcesz to wiedzieć? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie ten?? a gdzie indziej o to by pytać jak nei w dziale mechaniki...

 

no więc nie wiem czy jest prawy czy lewy, na ogół jest odwrotny w stosunku do kierunku obrotów kosza.. (tak, żeby się nakrętka nie odkręcała siłą bezwładności, tylko jakby się sama "miała dokręcić", ale mi sie zawsze wydawało, że wystarczy spojżeć na gwint i już się wie:)

jeśli więc pytasz jaki on jest to znaczy że nie masz go przed oczyma.. a jeśli nie masz przed oczyma to motorek nie rozebrany.. a jeśli nie rozebrany to po co chcesz to wiedzieć? :D

A Ty kolego mechaniku potrafisz odróżnić nakrętkę lewo-zwojną od prawo-zwojnej bez zaglądania do środka gwintu?

Producent oznacza takie nakrętki i możesz nas uświadomić. :( :(

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj takie nakretki sa neciete, lekko przytoczone (powstaje taki rowek/rowki) bynajmniej tak ja zawsze widzialem (nie w motocyklach bo kolo nich nie robie tzn robie ale nie tak gleboko zeby rozkrecac nakretki z lewym gwintem) ale co tam ja sie nie znam :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 3/4 obwodu mają przetłoczone nacięcie w postaci rowka a czasami dodatkowo literka "L" (ta literka ma przypadkowo uniwersalne znaczenie bo lewo, links lub left )lub jeżeli to nakrętka o podwyższonej wytrzymałości dodatkowo np 8.8 lub 10.2

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...