Skocz do zawartości

Opony do Bandita 600


Rekomendowane odpowiedzi

Czeka mnie wymiana opon w związku z tym proszę o radę. Mój Bandzior ma opony o rozmiarze 110/70/17 i 150/70/17, a seryjnie montowane były 110/70/17, 150/70/17 w starszych modelach oraz 120/60/17 160/60/17 w nowszych. I teraz pytanie: Jakie opony mi radzicie (producent, model) oraz które rozmiary (głownie ze względu na wpływ na jazdę, a nie na wygląd)?? Musze jeszcze dodać, że cena będzie też ważnym czynnikiem przy wyborze ogumienia.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czeka mnie wymiana opon w związku z tym proszę o radę. Mój Bandzior ma opony o rozmiarze 110/70/17 i 150/70/17, a seryjnie montowane były 110/70/17, 150/70/17 w starszych modelach oraz 120/60/17 160/60/17 w nowszych. I teraz pytanie: Jakie opony mi radzicie (producent, model) oraz które rozmiary (głownie ze względu na wpływ na jazdę, a nie na wygląd)?? Musze jeszcze dodać, że cena będzie też ważnym czynnikiem przy wyborze ogumienia.

 

Pzdr

 

Jeśli chodzi o rozmiar - lepiej trzymać się danych producenta, choć w wypadku wyboru miedzy 110/70 a 120/60 - doradzam 110/70 ponieważ 120/60 to opona nieporęczna, niekomfortowa i na dodatek trudna do zdobycia. Model opon jaki powinieneś wybrać jest zależny od stylu jazdy. Pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, za odpowiedz. Co do stylu jazdy - to preferuje szybka turystykę. pzdr

Podobnie jak Ty preferuję szybką turystykę i na Bandicie GN77B zdecydowanie najlepiej jeździło mi się na Dunlopach Sportmax D207 i D208. Kiedyś miałem takie ustrojstwo jak Spormax Touring - bardzo dobry kompromis pomiędzy przyczepnością, a trwalością ;)

 

Zdecydowanie rozmiarówka 110 i 150. Zakladając szersze kapcie nic nie zyskujesz. Znacząco straci zaś poręczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Nadszedł czas na wymiane kapci w moim bandziorze.Kupiłem go w tamtym roku jako pierwszy motocykl,więc nie jestem zbyt doświadczonym kierowcą.Ponieważ troche kasa mnie blokuje chciałbym,aby ktoś doradził co wybrać:opone używana,może nową markową(leżakowaną która ma z 5 lat),a może nową mniej renomowanych firm jak SHINKO,MAXXIS,HEIDENAU.Wiem że temat w necie już krążył,ale nie padły kąkretne odpowiedzi,pisze sie że..." na oponach sie nie oszczędza" proponuje się te droższe,albo na jakich kto jeżdzi i jak sobie chwali.Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

renomowanych firm jak SHINKO

 

 

 

 

Jaką to renomę posiadają te opony?

Volksdeutsche – określenie stosowane w pierwszej połowie XX wieku wobec osób pochodzenia niemieckiego, niezamieszkujących Niemiec, którzy nie posiadali niemieckiego ani austriackiego obywatelstwa.

icon2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale hamowanie awaryjne, też robisz godnie i spokojnie?

Volksdeutsche – określenie stosowane w pierwszej połowie XX wieku wobec osób pochodzenia niemieckiego, niezamieszkujących Niemiec, którzy nie posiadali niemieckiego ani austriackiego obywatelstwa.

icon2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrą alternatywa jest bridgestone battlax mocna turystyczna opona ja w swoim bandziorze miałem je i świetnie się sprawdzały jak na "spokojną" jazde polecam z czystym sumieniem

"Jak każdy włoski sportowy sprzęt z dusza i mocnym charakterem..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałbym jakieś nowe opony. Żadnych używek, czy czegoś co leżało 5 lat w magazynie. Sam wprawdzie nie jeżdżę na żadnych z wymienionych ale znam osoby jeżdżące na Shinko i są z nich zadowolone.

"Ja tylko nie wierzę w jednego więcej boga niż ty. Gdy zrozumiesz, dlaczego nie wierzysz we wszystkich pozostałych, zrozumiesz, dlaczego ja nie wierzę w twojego." Stephen Roberts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką to renomę posiadają te opony?

No maja wszystkie inne opony pod soba albo nad soba :icon_mrgreen:

 

 

Dobrą alternatywa jest bridgestone battlax mocna turystyczna opona ja w swoim bandziorze miałem je i świetnie się sprawdzały jak na "spokojną" jazde polecam z czystym sumieniem

 

Batlax to generalnie syf, mnie osobiscie juz nigdy nikt na BT nie namowi, no chyba, ze w przyszlosci wyprodukuja naprawde dobra opone :icon_mrgreen:

 

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym Ci polecał Conti Road Attack. Ładna, mięciutka oponka w sam raz i na miasto i na trasę. Nie wiem ile kosztują ale chyba nie są drogie skoro ja osobiście je kupiłem kiedyś do GSX600F. :icon_mrgreen:

 

A z Twoich opcji bym polecał nowe, markowe, leżakowane. Kupisz używkę i może być kołkowana lub inny śmieć, kupisz Heidenau na którym nawet Romet 2-biegowy się ślizga. Czyli zostaje "przeterminowana" opona. Miałem kiedyś oponki Cougar czy jakieś takie, w GS500E. Z Malezji czy innego zadupia produkowane. Masakra to była. Na ciepłym, suchym asfalcie zachowywały się jak markowe opony na mokrym i zimnym. :banghead:

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...