Skocz do zawartości

Obijany silnik przez kamyczki


Soft
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zainspirowany tematem kolegi pt. "Myjka" jarównież poproszę o radę...

Posiadam Drag Stara Customa z oryginalnie krótkim błotnikem przednim. Serce mi się kraje jak po dłuższej trasie obserwuje cały syf z drogi na silniku, rozruszniku i cylindrach. Coraz częściej mam poobijany przód silnika przez kamyczki spod koła. Wiem że możecie powiedzieć że to tak ma być ..... ale ......

Ja również myślę o dłuższej trasie na południe... co robić ? czy na trasę założyć jakąś maskownicę (osłonę) przodu silnika? Dodam że mam założone gmole. Może coś przyczepić do błotnika ?

Czy zasłonięcie dolnej części silnika nie wpłynie na chłodzenie ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm może filtr zimna zrobić?:).A tak na serio to myślę że wszelkie osłony źle wpływają na silnik chłodzony powietrzem.Nawet pochromowanie żeber cylindra w niektórych przypadkach pogarsza odprowadzalność ciepła no i wiadomo co to powoduje:).A co do samego czyszczenia są jakieś magiczne środki którymi się czyści silnik a potem tylko spłukuje karcherem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ino co do tych magicznych środków .. słyszałem opinię, że mogą źle wpływać na uszczelki i oringi.. czy coś w tym stylu. Dlatego jeżeli chodzi o silnik wolę parę razy opłukać bez żadnych środków chemicznych.. i pucować szmatką lub starą gąbką.

 

Pozdro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ino co do tych magicznych środków .. słyszałem opinię, że mogą źle wpływać na uszczelki i oringi.. czy coś w tym stylu. Dlatego jeżeli chodzi o silnik wolę parę razy opłukać bez żadnych środków chemicznych.. i pucować szmatką lub starą gąbką.

 

Pozdro...

Strach urzywać byle czego, bo uszczelki mogą polecieć. Ja stosuję środek do mycia sikników i aluminium, zdobyty z myjki TIRów. Nie zauważyłem, żeby robił jakąś "wrogą" robotę.

 

Prałat dobrze gada /dać mu wódki :notworthy: / ładny customowy błotnik może pomóc i jeszcze poprawić wygląd. Z osłanianiem nie ryzykował bym, jeśli silnik jest chłodzony powietrzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ładny customowy błotnik to nie jest super tania inwestycja zwłaszcza że ma być pod kolor(jakieś kolejne100-200zł).No ale rozwiązanie dobre, bo chlapacz od syreny do draga by średino pasował, nawet chyba gorzej niż głotnik z driftera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mozesz podać nazwę tegoż środka?

 

Pozdro...

No właśnie... Gdybym znał nazwę, to od razu bym podał. Dostałem to w zwykłej, nieopisanej flaszce, a że osoba godna zaufania, to stosuję.

W poniedziałek zapytam i podam, jak na imię ma ów środek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

co tam kamyczki, podobno najlepszy jest "krowi placek" :icon_rolleyes:

pozdrawiam Art.

Ale tu jest mowa o virago czyli motocyklu który raczej po wiejskich polach nie jeździ:P.Co do środków to może taki jak do czyszczenia felg będzie dobry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki magicnzy środek do mycia mozna dostac na kazdej myjni samochodowej. Oni uzywaja slinego koncentratu ktorym myja samochody (rozciencozny z woda oczywiscie0 uzywalem kidys tego bo kumpel zalatywial z myjni. Silne cholerstwo i myje zajefajnie. pozdro.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś przyczepić do błotnika ?

Dokladnie... sa takie nakladki na blotnik, ktore jakby go przedluzaja

i wtedy silnik jest lepiej chroniony. Widzialem cos takiego u kolegi,

ktory mial Honde VT600. On akurat tak chronil sobie grill chlodnicy.

Belgu1.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...