Skocz do zawartości

Jaką 125 kupić??!!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W najblizszym czasie mam zamiar kupic sobie jakis motorek o pojemnosci 125 cmm ;) i chcial bym was poprosic abyscie mi doradzili .. zastanawiam sie nad Honda CBR .. Honda NSR albo Aprilia RS .. ale moze sa jakies inne lepsze .. chcial bym zebysice uwzglednili wszystko (osiagi, zywotnosc silnika, wygode, ceny czesci i czy dany motorek szybko sie psuje) piszcie jak najwiecej ile motor jedzie , jak sie sprawuje i wogule jaknajwiecej info .. bo kazdy ma swoje zdanie .. z gory dzieki pozdro

Edytowane przez misiu_ziom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cebra to 4T, dłużej pochodzi, mniejsza moc, mniej pali ?. NSR i RS to 2T, rasowe pierdziki :P, mniejsza żywotność, wieksza moc, jak ciśniesz to bedą paliły jak smoki, ale za to NSRka jest dosyć mocna i bardzo żwawa jak na swoją klasę. Patrząc na wcześniejsze roczniki to mocą ustepuje raczej tylko Mito, bo ma podobną moc jak stara TZRka. Dla mnie NSR jest najlepsza z teh grupy, chyba że chcesz najmocniejszy motorek w tej klasie to szykaj Cagivy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podales do jakiej kasy i czy nowe wchodza w rachube. Nowa CBR 125 jest jiz na wtrysku i moto naprawde godne polecenia. Poprzedni model rowniez, Mozna go wyrwac za naprawde smieszna kase ( w porownaniu do innych. )

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:icon_mrgreen: :clap:

 

witaj, ja mialem nie tak dawno Honde NSR 125, wiec wiadomo ze moge Ci ja polecic bo innych 125 po prostu nie znam... Jezeli chodzi o NSRke i o jej prowadzenie sie to powiem tak wygodna jest napewno, pewnie chcesz wiedziec jak sie prowadzi to tak do 120 km/h jest super potem podczas wiekszej predkosci i trzyma sie drogi i wszystko jest ok, ale jednak zawieszenie jest troche za miekkie, ale mysle ze nikt nie chce takim motorkiem zbytnio szalec z predkosciami... Jak juz jest mowa o predkosciach to trzeba sie tez zatrzymac, hamulce nienagannie sie sprawuja, ja bylem zadowolony. Fakt ze ja mialem NSR po dzwonie ktora sam robilem, ale zrobilem nia kilkaset kilometrow :crossy: to jedyna rzecza ktora musialem wymienic łozyska z tylu w kole... a tak to tylko lac i jezdzic... moja miala 23 tys km przebiegu, slyszalem ze ok po 30 tys przebiegu trzeba w nich robic szlif itp...

 

od 0-100km/h 7.1sek (zalezy od blokad)

masa 144 kg

moc od 16KM do 32KM (tez zalezy od blokad)

spalanie od 6-7 l/100km

 

POZDRO P.S zycze udanego zakupu jakiegos sprzeta

Edytowane przez FrAnEk654321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na wcześniejsze roczniki to mocą ustepuje raczej tylko Mito, bo ma podobną moc jak stara TZRka. Dla mnie NSR jest najlepsza z teh grupy, chyba że chcesz najmocniejszy motorek w tej klasie to szykaj Cagivy.

 

Witam,zależy o której starszej tzrce mówisz?? była tzr 125 starsza (najstarsza) zupełnie inny wygląd http://www.bikepics.com/pictures/955884/ i mała moc. były tez 125r http://www.bikepics.com/pictures/737159/ i 125 rr i starsze ale już nowsze od tej najstarszej inny wygląd ale większa moc.

 

Osobiście mam tzr 125r wyjechała z Belgardy moim zdaniem najlepsza wersja (polecam).MOcy ma pod dostatkiem (33KM-36KM) jest szeroka i długa waży też sporo bo 150kg.Jeżeli miałbym brać np:tzr 125 to tylko wersje "R" z belgardy,hamulce są w niej chyba najlepsze z wszystkich 125.Z tego co słyszałem to takie były montowane w starszych monsterach 600 ale tego niewiem tak słyszałem.W ogóle jeszcze mało wiem bo od niedawna mam tzrke!!I jest doprowadzana do ładu u mechanika,wiadomo po zakupie trzeba coś włożyc zeby była porządna.

Życzę dobrego zakupu.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez barthezzz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem tylko RS bądź MITO. nsr jest niby ok ale porównując do rs czy mito bladnie choćby pod względem zawieszenia czy hamulców . nie mówiąc ze i rs i mito sa mocniejsze . Awaryjność włoskich motocykli to bajka. Jeżeli dbasz i kupisz zadbana to będzie chodziła. Jeżeli kupisz trupa to nieważne czy to nsr czy rs sypać się będzie. Co do cbr to niema co pisać kiepskie osiągi kijowy wygląd .. jedyne co za nią przemawia to to że jest to 4t ale jeżeli chcesz naprawdę zaznać prawdziwej jazdy to tylko 2T. Oczywiście żeby nie było pamiętam że utrzymanie dwusuwa jest o wiele większe niż 4t i weź do pod uwagę !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zależy Ci na mocy i na na możliwości agresywnej jazdy to polecam Cagive. Zawieszenie i hamulce są nieporównywalnie lepsze niz u innych konkurentów 2T. Jeśli chcesz jeździć ekonomicznie i nie zależy Ci na wysokich osiągach bierz CBR bądź Varadero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i tym sie wlasnie martwie .. chcial bym 2t zeby miala lepsze osiagi i zeby wlasnie miec frajde z tej jazdy .. ale znowu boje sie o to ze mi sie bedzie sypac .. i nic z tego nie bedize tylko niepotrzebne wydatki .. sam nie wiem .. najchetniej bym wziol Aprilie RS 125 .. ale nie wiem ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdz na www.125.pl i poobczajaj na forum tematy... Coś napewno znajdziesz... Ja polecam ci to co ja mam... :) Honde Nsr 125R

Motorek niezawodny, fajnie sie jeździ ( jak ktoś już powiedział do 120 ) :) POLECAM

http:// www. youtube.com/watch?v=58UQ3PZctuA Passion of motorcycles :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli chodzi o rocznik no to o jak najmldoszy .. ale kasa tez to hamuje bo moge na to przeznaczyc okolo 8 tysiecy .. wiec bedzie to w miare mlody roczniik okolice 2001 roku .. jak mysliscie bedize sie czesto psuc taka aprilka rs w dobrym stanie ? oki poszperam dzisiaj na 125.pl ale napsizice co jeszcze o tym myslicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytajac kilka tematow juz zdecydowalem ze bede kupowa Honda NSR 125 :) nawet fajnie jedzie (150km/h) w tych okolicach :( honda jak to honda nie beidze sie psula az tak czesto ;] mozna dostac czesci i sa tansze od innych :D aprilia czy mi sie podoba ? no ona jest zarabista przypomina rasowego scigacza :D ale jeszcze jedno .. ja mozliwe ze bede sporwadzac nerke z niemiec .. a tam to wszedzie pisze ze one maja po 11kw ? :| mozna je potem odblokowac zeby potem jechaly te 150 ? ;> i ile kosztuje aby byla w pelni odblokowana ? doslownei w pelni kazda blokada jaka jest zeby byla sciagnieta zeby jechala jak najwiecej ;] ile to kosztuje ? ;>

Edytowane przez misiu_ziom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...