Skocz do zawartości

Jawą TS 350 na Krym, Rumunia, Bułgaria, Grecja


N3stor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ruszamy juz za 5 dni. Niestety nikt sie nie znalazl i jedziemy sami (to znaczy ja z dziewczyna). Moze ktos jeszcze dolączy na cześć trasy?

Chcemy jechac na Krym, pozniej przez Odesse do Rumunii (apropo. ktos sie orientuje jak w tej chwili z tym przejsciem granicznym gdzie trzeba zahaczac o Moldawie? Szukam najnowszego info bo nie chcialbym nadrabiac km wokoł Moldawii). Dalej wybrzezem przez Bulgarie do Grecji. Pozniej na poludnie Grecji i jesli starczy czasu, sil, i ochoty promem na Krete. Powrot przez Balkany.

 

pozdrawiam

Mariusz

www.nakolach.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje odwagi, latalem kilka lat Zjawa ale na taki wypad nie wiem czy bym sie odwazyl. Napisz ile mniej wiecej nastukasz kilometrow, na jak dlugo jedziecie, gdzie noclegi i takie tam.

3mam kciuki za wielki powrot ;)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawde niezle :biggrin:. Wybieram sie do Rumunii ale dopiero 28. To by dopiero bylo spotkac JAWE na polskich blachach w Rumunii :crossy:...

Podlaczam sie do reszty i czekam na wyczerpujace sprawozdanie po powrocie. Cos mi sie zdaje ze to bedzie naprawde niezly material :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N3stor oglądałem fotki na Twojej stronce. Zaciekawiło mnie zdjęcie gaźnika. Co to za okienko w komorze pływakowej? Do sprawdzanie poziomu paliwa?

 

tak.. do sprawdzania poziomu. obok okienka jest naniesiona miarka. niestety narazie szukam lepszego kleju. ten ktory zastosowalem (poxipol) rozpuscil sie po 3 misiacach i zapchal dysze. (teraz jezdze bez okienka).

testuje modul zaplonowy na czujnikach halla od opla. do tej pory nie zawodny, ale tego jeszcze nie ma na stronie.

sporo pracy bylo przy tej jawie. od ramy, przez zawieszenie po silnik i nowa elektryke. to jest praktycznie motocykl postawiony od podstaw. nalezy mu sie jakas wyprawa ;P bo i tak go nie sprzedam (kto mi da za niego 5000??? :icon_mrgreen:) .. najwyzej zostanie w obcym kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak.. do sprawdzania poziomu. obok okienka jest naniesiona miarka. niestety narazie szukam lepszego kleju. ten ktory zastosowalem (poxipol) rozpuscil sie po 3 misiacach i zapchal dysze. (teraz jezdze bez okienka).

testuje modul zaplonowy na czujnikach halla od opla. do tej pory nie zawodny, ale tego jeszcze nie ma na stronie.

sporo pracy bylo przy tej jawie. od ramy, przez zawieszenie po silnik i nowa elektryke. to jest praktycznie motocykl postawiony od podstaw. nalezy mu sie jakas wyprawa ;P bo i tak go nie sprzedam (kto mi da za niego 5000??? :icon_twisted:) .. najwyzej zostanie w obcym kraju.

Widać że włożyłem w niego dużo pracy. Sam polerowałeś silnik ?

Jak tak to powiedz mi jak wypolerowałeś głowice i cylindry ? I ogólnie czym polerujesz ?

 

POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać że włożyłem w niego dużo pracy. Sam polerowałeś silnik ?

Jak tak to powiedz mi jak wypolerowałeś głowice i cylindry ? I ogólnie czym polerujesz ?

 

POZDRO

w razie tego typu pytan piszcie na priv np na gg 1749380

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam. wlasnie pisze do was z promu plynacego z aten na krete. jawa stoi przypieta linkami w ladowni.

 

za nami 4000 km .. ale fajnie buja pokladem.

zajrzyjdzie na www.demonos.vipserv.org na forum tanm napisalem wiecej bo nie dziala kopiuj wklej w kafejce na statku . pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. wlasnie siedze sobie totalnie wylajjtowany w kafejce na krecie. praktycznie to jest anglia... greckiego jeszcze nie slyszalem . wszystko ustawione pod anglikow.. i na kazdym kroku wypozyczalnia motocykli skuterow i samochodow.. jezdza wszyscy.. nawet jak nie umieja.. trzeba uwazac. pierwszy raz w zyciu wsiadlem na jawe w japonkach i podkoszulku i tak turlamy sie miedzy turystami "chodnikami" jutro traska po krecie tylko ciuchy motocyklowe z pralni odbiezemy. w jawie tylko wyciagnal sie znacznie lancuszek sprzeglowy i powoli zaczyna terkotac.

 

za nami 4200 km procz przygody z detkami padla tylko swieca i ten lancuszek..

 

przejechalismy przez ukraine totalnymi wioskami (na glownej drodze rozbily sie te cysterny i ogolna panika, droga zamknieta. dzieci wysylane sa daleko na wies jesli tylko jest mozliwosc) na szczescuie chmura poszla w inna strone. nie jechalismy na krym bo mielismy male opoznienie i pojechalismy do odessy (nawet przez pola jechalismy po piachu tak droge wybieralem :biggrin: ). ukrainna jest cudowna. i maja dobre drogi (te boczne.. nie tranzyt) a jak ktos jezdzi tranzytem to juz nie to). ludzie mili.. nawet z policja jedyny kontakt to pytanie o droge z mojej strony. ogolnie super. pozniej skoczylismy do rumunii. i spodkalismy polskich motocyklistow w vama veche. nastepnie piekne gory w bulgarii. i grecja. w grecji wjechalismy pod olimp najwyzej jak sie dalo.. nigdy tak jawy nie zagrzalem wczesniej.. z 0 na 1100 m ale super widoki.. Ole cos ugryzlo i 3 godziny w szpitalu z kroplowka ale juz ok. zaczyna opuchlizna schodzic. o 21 tutejszego czasu wyplynelismy promem na krete .. jawa daje rade. na autostadzie nawet 100 sie cisnie ale raczej kolo 90. i wszystkim napisze po powrocie.. i troche wiecej z krety gdzie pewnie nie wytrzymam bez netu. trzymajcie za nas kciuki.. siedzimy na krecie kilka i dni i wracamy przez chorwacje.. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...