Skocz do zawartości

Regulator napiecia do gpz600r


Rekomendowane odpowiedzi

ja mimo wszystko sprobuje jeszcze przed kupnem regulatora sprawdzic polaczenie altka z reglerem, kolega Veteranos mial taki sam przypadek jak moj i to pomoglo, byc moze nadtopiona kostka to nie tylko objaw skonczonej diody prostujacej ale np. zlego stanu stykow i utrudnionego przeplywu przezen pradu. pozdro

 

Regulator z allegro (polska podukcja) założyłem w ubiegłym roku, na początku sezonu. Nie powiem sprawował się bardzo dobrze.

 

Niestety, na poczatku tego sezonu, padł. Najpierw przestał ładować akumulator. A potem podcza rozruchu na pożyczkę po prostu się zapalił.

 

Nie mam pojęcia co było przyczyną. Mozę trafił mi się felerny egzemplarz, może dlatego że moto stało w czerwcu pod chmurką.

 

Teraz założyłem orginalny, ale używany za 200 zł.

 

Tak sobie myślę, że powinienem w ubiegłym sezonie kupić nowy regulator za 350-400 zł i miałbym spokój. Tak to wydałem tyle samo przez rok i mam używany bez gwarancji.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz serwisówke do GSX i ten regulator sześcioprzewodowy też jest od GSX, to może będą tam obydwa regulatory i wtedy nie ma problemu z podłączeniem, chyba że to od rocznikowo innego GSXa, wtedy musisz się gdzieś dowiedzieć jak tam idą kable.

 

 

Musze poszukać ...

 

Ale wczoraj jeździłem i przejechałem prawie 100 km i wszystko było ok. Tylko że nie założyłem bocznego plastiku i regulator był odsłonięty (miał dobre chłodzenie - bo gdy mam założony plastik-owiewkę przy regulatorze nie ma ruchów powietrza). Może problem leży w tym, iż pod owiewką za mocno się nagrzewa i traci swoje właściwości. Spróbuje go przenieś na przód motocykla, tak aby podczas jazdy był chłodzony cały czas i sprawdzę czy będzie ok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiej możliwości raczej nie ma że traci swoje właściwości po przegrzaniu, jeśli już to może się tylko spalić, prędzej coś nie łączy na kostkach, albo jednak zmiana aku pomogła? Czy ten sam? Jeśli mocno się grzeje się ten regulator a jest przykręcony do płaskiej powierzchni, to możesz tą płaską powierzchnie posmarować pastą odprowadzającą ciepło (do kupienia w sklepie z elektroniką) i przykręcić regulator. Trochę mniej się będzie grzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...