Skocz do zawartości

odblask lampy


wojtek425
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Koleżanki Koledzy,

 

Mam oryginalny odbłyśnik lampy przedniej AWO, jednak pokolenia użytkowników zostawiły na nim nie tylko odciski swoich paluszków. W tym stanie nie nadaje się do użycia. Zasatanawiam się czy nie dać go do chromowania. Czy myślicie że takie rozwiązanie jest odpowiednie? oryginalnie, zda się, te elementy były powlekane warstewką polerowanego aluminium? Co powiecie?

 

DUżo słonka

W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mozna chromować taką cieńką ścianke, w dodatku nie nową. Ja do Urala zaadoptowałm klosz z odbłyśnikiem od Żuka. Rozmiary te same. Radze Tobie też od czegoś zapożyczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem założony odbłyśnik po chromowaniu (nie regeneracji) to jest fajne jezeli chodzi o trwałość (nie zostawisz paluchów itp) ale wydaje mi sie ze są gorsze światła w porównaniu z regenerowanym.

Edytowane przez aker6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowniez stoje przed takim problemem ale zauwazylem ze na allegro pojwilo sie ogloszenie o regeneracji odblyskow do wszelkiej masci moto, mial juz ktos z tym juz moze stycznosc i moze sie wypowiedziec. Odnosnie jakosc swiatel to nie ma co liczyc ze bedzie jasno jak w dzien, bo przeciez to 6V wiec jasno nie bedzie, ale zeby choc droge bylo widac...

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Chromowanie, niklowanie, polerowanie NIC NIE DA! Albo regeneracja w specjalizowanym zakładzie, albo wymiana wkładu, albo... Ściągnąć szkło ze starej lampy, ściągnąć szkło z NOWEGO wkładu i założyć stare szkło do nowego lustra. Można eksperymentować z wkładami do żuka, trabanta, VW, mz, urala, zaporożca, kamaza (te rosyjskie są odrobinę szersze)Przy okazji można można założyć lustro przystosowane do nowoczesnych żarówek, nawet halogenowych i jeździć na żarówce H4 35/35W 6V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od mz cala lampe i od trabiego tez, roznia sie tylko kilkoma detalami, jesli trzeba chetnie sie pozbedę.

 

Pozdro

BYŁO:

-kilka MZ--> Kawasaki ZXR 400-->VFR 750 streetfighter-->Honda Vfr 750 rc 36 I 92r.

JEST:

-Honda VFR 750 rc36 I 90r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena zalezy od wilkości relementu odblaskowego?? Do czego regenerowałeś odblask??

 

Regenerowałem odłbyśnik do WFM. Wyszło w miarę ok, ale trochę wżerów zostało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanki , Koledzy,

 

Regenerowałem lustro do Awo, w firmie znalezionej na Allegro (miejscowość Turew, Szkolna 46) kosztowało mnie to 40 zł. Efekt bardzo dobry, szybko. Nie wiem jak z trwalością, ale wygląda b. dobrze.

 

miłego wtorku

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...