Skocz do zawartości

Suzuki MARAUDER VZ800


Peny
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ja ostatnio zakupiłem te sprężyny na www.sklepmotocyklowy.pl z Gdańska tel do nich 801000553 cena z wysyłką 91zł w komplecie 8szt tych 7 zwojowych produkcja na opakowaniu made in japan . moto śmiga więc polecam

 

Hura sa spreazyny w tym sklepie za 80 zl 8 szt 7 zwojowych i juz do mnie jada. Wszystko na telefon spoko sklep. polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapłon w sensie że świecą. Zastanawiam się czy regulator ma coś wspólnego z rozrusznikiem bo mi to nie pasuje chyba że w motocyklach tak jest. Wieczorem zobaczę czy rozrusznik na krótko zagada.

 

Zapłon w sensie że kontrolki świecą. Nie pasuje mi że regulator ma coś do rozrusznika chyba że w motocyklach to tak jest. Wieczorem sprawdzę rozrusznik na krótko i będzie wszystko jasne.

 

jako, że mam doświadczenie elektryczne :biggrin: radzę sprawdzić na początku bezpiecznik 10A albo 15A ( czerwony) ENGINE czy nie spalony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega olek już zakupił - zajrzałem na forum dopiero dziś -jakby ktoś reflektował na te 4 używane to mogę odsprzedać za nieduże pieniądze bo wymieniłem sobie cały komplet . proszę pisać na email . pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako, że mam doświadczenie elektryczne :biggrin: radzę sprawdzić na początku bezpiecznik 10A albo 15A ( czerwony) ENGINE czy nie spalony.

 

Jest tak: rozrusznik "na krótko" kręci, czujnik stópki jest ok, bezpieczniki ok, żadne kable nie są urwane ani naruszone, moto wczoraj chodziło a dziś po zdarzeniu tylko mechaniczne uszkodzenie regulatora i d......

Jadę jutro do serwisu pogadać czy to możliwe.

nara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega olek już zakupił - zajrzałem na forum dopiero dziś -jakby ktoś reflektował na te 4 używane to mogę odsprzedać za nieduże pieniądze bo wymieniłem sobie cały komplet . proszę pisać na email . pozdrawiam

 

Dokladnie tak juz kupilem.

Powiem szczerze, jak tam zadzwonilem i gosc mi powiedzial ze sa to odrazu podalem dane do wysylki i jada. Zapomnialem nawet i Twoich ale dzieki bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak: rozrusznik "na krótko" kręci, czujnik stópki jest ok, bezpieczniki ok, żadne kable nie są urwane ani naruszone, moto wczoraj chodziło a dziś po zdarzeniu tylko mechaniczne uszkodzenie regulatora i d......

Jadę jutro do serwisu pogadać czy to możliwe.

nara.

 

I jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach.... macher w serwisie potwierdził że regulator do rozruchu nie ma nic. No to zacząłem grzebać przy elektromagnesie i dzięki koledze garażowcowi doszliśmy ze masa gdzieś uciekła nie wiedzieć poco. Teraz tylko poskładać sprzęta do kupy i gotowe.

pozdrawiam wszystkich i życzę zdrowych i rodzinnych Świąt (na niedzielę) i słoneczka na poniedziałek co by można było troszku.... :crossy:

Wojtek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o to niesforna masa ta... :icon_twisted: ważne że juz na tropie, i pare kroków od uruchomienia :clap: do mnie doszly juz klocki, bede wymieniał profilaktycznie bo lepiej dac 50zł niz 700 na nową tarcze;)

 

i ja również życze wesołych jajec i smacznego zająca. a także upojnego dyngusa, i szybkiego zmartwychwstania po nim. i w ogóle boskich świat pełych światecznej atmosfery. :icon_biggrin:

 

Wojtek.

Edytowane przez szary_wilczur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i wesołych i spokojnych Świąt wszystkim marudowiczom na wstępie.

Mam jedną ale duuzą prośbę. Proszę o namiary na sakwy i stelaże pasujące do marudy bo szykuje mi się kilka wyjazdów a żona nie chce jezdzić z plecakiem i w sumie ma racje tylko prosze o takie coby napewno pasowały do marudy żeby sie nie okazało że sie na rurze opiera i skwierczy, z góry wielkie dzieki

 

Aha ja GPS przyczepiłem do szyby i trzyma tylko w miejscu gdzie są najmniejsze drgania i w miarę prosta szyba to znaczy według mnie na wysokości poziomej poprzeczki, a ładowarkę podłączyłem do wtyku od zapalniczki w schowku który podłączyłem bezpośrenio pod aku a bezpiecznik ma juz wtyk do gpsa jakbyś go rozkręcił to zobaczysz

 

 

Aha i jeszcze jedno czy mógłby ktoś zmierzyć czy sakwy wielkości 50cm x 28cm x 15cm będą sensownie wyglądały na marudzie.

Nie mogę zmierzyć sam bo przez kilka dni będę poza domem, a chciałem zamówić jak najszybciej żeby mieć na następny weekand.

Co myślicie o czymś takim http://www.defender.net.pl/product-pol-373...tylne-BUSE.html

myślałem tekstylnych nie skórzanych bo nie jeżdżę w skórach tylko właśnie w kurtce i spodniach tej firmy poza tym w celu zwiekszenia miejsca bagazowego jest jeszcze http://www.motoakcesoria.com/index.php?ac=...1023&cl=cnr&op= nie wiem tylko jak to moze wygladac na marauderku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

Co myślicie o czymś takim http://www.defender.net.pl/product-pol-373...tylne-BUSE.html

myślałem tekstylnych nie skórzanych bo nie jeżdżę w skórach tylko właśnie w kurtce i spodniach tej firmy poza tym w celu zwiekszenia miejsca bagazowego jest jeszcze http://www.motoakcesoria.com/index.php?ac=...1023&cl=cnr&op= nie wiem tylko jak to moze wygladac na marauderku

 

A już myślałem że tylko ja jeżdżę w textylach na marudzie :crossy: Też mam kurtkę z BUSE i bardzo jestem zadowolony.

A jeśli chodzi o torbę bagażową to ta z BUSE jest całkiem fajna ale nieco droga jak na materiałową torbę.

Bardzo dobre opinie ma ta torba a tu ta sama tylko inny kolor i śmieszna cena.

Ja właśnie chcę taką torbę kupić na jakieś wypady.

 

A tutaj test tej torby :clap:

Edytowane przez Ptaku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka torba idealna jest mówie o tym worku. Sam mam podobny skóropodone tworzywo. przyczepiam to poprostu takimi gumami do bagażnika i wio... materac dmuchany 2 osobowy pompka do niego spiwór i poduszki wchodza, Ja sakwy mam skórzane, ale z tego co zauważyłem to i tak wszystko 3mam w plecaku ktory przyczepian na bak, nie chce za bardzo obciazac bagaznika ani tyłu, bo ostatnio nawet rozkrecałem tył i widziałem jak ten bagażnik jest przymocowany... takze lepiej sie o niego zbytnio nie opierać. Tak jak pisze idealne jest to mocowanie na bak, jak troche przyoszczedze to napewno kupie sobie to cudo na magnesy na bak... zreszta podczas podróżowania w 2 osoby, radze raczej dociażać przód niż sprawdzać jaki dźwiek wyda opona gdy zacznie szorować o błotnik... cześć tez mozna przymocowac do gmola, zawsze miescił sie tam namiot czy jakas zwinieta plandeka,

 

a stelaże zrobiłem sam z drutu ocynk akurat mialem pod reką te stare od okien to chyba jest 8, do tego nakretki samokontrujace... bardzo ważne jest przy zakupie stelazy by nie szly blisko amortyzatorów,, np te trapezowe, idą równolegle z nim jak sie założy,, a spróbuj obciazyc motocyk i zobacz jak zaczynaja o siebie trzeć... aż iskry idą z chromów osłony amorka...

Edytowane przez szary_wilczur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wreszcie i mój maruda doczekał sie serwisu: uszczelnienia na lagach,wymiana oponki regulacja zaworów i synchro gaźników, trochę się tego uzbierało ale cóż. Co do pytania fizyka ja stelaże kupiłem ostatnio w"Road Styler" jestem zadowolony a kosztowały mnie 250 zł może to dużo ale mimo to polecam, na ich stronce nie ma ich w ofercie ale na zamówienie robią.Torba którą prezentuje ptaku jest ok i chyba sam zastanowię się nad jej zakupem.Na koniec życze wszystkim dosiadającym marudy zdrowych spokojnych i obfitych w przebyte kilometry świąt oraz szybkiego wspólnego spotkania na trasach naszego pięknego kraju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i wesołych i spokojnych Świąt wszystkim marudowiczom na wstępie.

Mam jedną ale duuzą prośbę. Proszę o namiary na sakwy i stelaże pasujące do marudy bo szykuje mi się kilka wyjazdów a żona nie chce jezdzić z plecakiem i w sumie ma racje tylko prosze o takie coby napewno pasowały do marudy żeby sie nie okazało że sie na rurze opiera i skwierczy, z góry wielkie dzieki

 

Aha ja GPS przyczepiłem do szyby i trzyma tylko w miejscu gdzie są najmniejsze drgania i w miarę prosta szyba to znaczy według mnie na wysokości poziomej poprzeczki, a ładowarkę podłączyłem do wtyku od zapalniczki w schowku który podłączyłem bezpośrenio pod aku a bezpiecznik ma juz wtyk do gpsa jakbyś go rozkręcił to zobaczysz

Aha i jeszcze jedno czy mógłby ktoś zmierzyć czy sakwy wielkości 50cm x 28cm x 15cm będą sensownie wyglądały na marudzie.

Nie mogę zmierzyć sam bo przez kilka dni będę poza domem, a chciałem zamówić jak najszybciej żeby mieć na następny weekand.

Co myślicie o czymś takim http://www.defender.net.pl/product-pol-373...tylne-BUSE.html

myślałem tekstylnych nie skórzanych bo nie jeżdżę w skórach tylko właśnie w kurtce i spodniach tej firmy poza tym w celu zwiekszenia miejsca bagazowego jest jeszcze http://www.motoakcesoria.com/index.php?ac=...1023&cl=cnr&op= nie wiem tylko jak to moze wygladac na marauderku

Z tym GPS to uważaj jeżeli moto postoi na słońcu to potrafi się odkleić mi w aucie już nie raz spadł ale przeżył a na moto pewnie nie wytrzyma upadku na asfalt w gorszym wypadku pod koła pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :wink: W końcu odebrałem elementy od chromowania i poskładałem w całość,mam nadzieje,że w święta wyjadę :crossy: Powiem wam,że zaciekawiła mnie ta torba,na zloty jak znalazł,no i cena!

Fajnie jest,że zebrało nas się takie grono "MARUDYSTÓW" i wspólnie rozwiązujemy nasze problemy z moto.Sam wielokrotnie korzystam z waszych rad i staram się pomagać,trzymać tak dalej :lalag:

 

Wszystkim 'święconego jajka,mokrego dyngusa' ,a na cały rok dużo słonecznych dni,wiatru w plecy,czystych asfaltów i szerokości.

Lewa w górę :buttrock:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szary Wilczur przekonałeś mnie w tym roku odpuszcze sakwy. Wezme worek na przeloty tylko ten od buse jest większy ale jeszcze zobacze czy mi suie uda stargowac bo mam gościa pod łodzią co od niego biore wszystko z BUSE no a do pracy rozglądam sie za tank bagiem ale to trzeba zobaczyć bo nich się okaże że za duży albo za mały więc jak macie jakieś upatrzone albo doświadczenia z życia to poprosze linki. Dziękuję za wszystkie info te o sakwach i stelażach też sie przydadzą na przyszły rok i jeszcze raz Wesołych Świąt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tyle już świąt się przeżyło i jest się na chodzie a mam pytanie ile maruda może zrobić bez remontu oczywiście wykluczam przegłądy sprzęgła itp chodzi mi o silnik pytam dlatego bo jak ogladam turystyki to widze przeloty nawet 120000km czy da sie tyle przejechać bez remontu silnika ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...