Skocz do zawartości

Suzuki MARAUDER VZ800


Peny
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję koledzy za potwierdzenie właściwego wyboru . Powoli już się oswajam z maszynką i zdobywam co trzeba . Na bazar mam blisko także na pewno będę i uzupełnię braki.

Dzięki jeszcze raz za powitanie w gronie "Zuziek"

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Jestem nowym użytkownikiem forum ale na marudzie śmigam juz dwa lata.

Ostatnio miałem małą wywrotke i szukam kompletnego licznika. Jeśli ktos ma do sprzedania prosze o info.

druga sprawa jaka mnie nęka to fakt że moj VZ przy mocniejszym bocznym wietrze ma tędencje do lekkiego uciekania tyłem, wszystkie łożyska wymieniłem ośke wahacza tylnego ,tyleje, wyważyłem koła i jest lepiej ale brak ideału. Przy rozbiurce wahacza zauważyłem że poprzedni właściciel śmigał na lekko lużnym wahaczu co spowodowało wytarcie się "rowków" w miejscu styku ramy z wahaczem czy to może być przyczyna?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ...

 

 

Do rzeczy. Jeśli nikomu nie sprawi to problemu chciałbym poprosić o dosłanie instrukcji obsługi i ewentualnej naprawy na maila : [email protected] . Z Waszego forum już dowiedziałem się jak wymienić świece i plyn chłodniczy oraz olej . Hamulcowy też już wymieniłem. Moto kicha mi na zimno ,ale jak tylko złapie mi trochę temperatury to jest ok. Muszę pewnie zsychronizowac gaźniki ( ze starych szasów mam wakuometr ) i to niedługo zrobię . Jak tu jest koledzy z rozrządem ( Marauder ma 8000 mil na liczniku potwierdzone to jest amerykańską książką obsługi ) . Kiedy powinno się wymienić olej w lagach ? . Jaki według was zastosowac olej do silnika ( chodzi mi o lepkość ) . Chciałbym kupić mu szybę podróżną co polecacie ( poprosze o jakiś adres www ) . Dużo mam pytań ,ale mam nadzieję ,że instrukcja dużo ich rozwiąże . Chciałbym kupić jakieś sakwy- macie jakiś dobry zakład,żeby to kupić ??

 

 

Pozdrawiam

Mariusz

Witam kangurek i zgadzam się co do odczuć z jazdy. Jeśli jeszcze nie masz serwisówki to daj znać bo mam ale z mojej poczty nie poszło bo za duży plik, a też jesteś z Łodzi więc jak chcesz to podjedziesz albo się umówimy na moto weteran bazar. Jeśli już masz to i tak się możemy na małą traskę umówić

aha mi też lubi kichnąć na zimno chyba tak mają a mój mechanik stwierdził że to nawet zdrowe jest co do reszty to pogadamy

Pozdrawiam

Edytowane przez fizyk69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Jestem nowym użytkownikiem forum ale na marudzie śmigam juz dwa lata.

Ostatnio miałem małą wywrotke i szukam kompletnego licznika. Jeśli ktos ma do sprzedania prosze o info.

druga sprawa jaka mnie nęka to fakt że moj VZ przy mocniejszym bocznym wietrze ma tędencje do lekkiego uciekania tyłem, wszystkie łożyska wymieniłem ośke wahacza tylnego ,tyleje, wyważyłem koła i jest lepiej ale brak ideału. Przy rozbiurce wahacza zauważyłem że poprzedni właściciel śmigał na lekko lużnym wahaczu co spowodowało wytarcie się "rowków" w miejscu styku ramy z wahaczem czy to może być przyczyna?

Witam! patrząc na Twój wiek wpisany w opis (13lat) śmiem zażartować podrośniesz to przejdzie rzucać na wietrze :) nie widziałem jeszcze trzynastolatka na tak szacownej maszynie, a biorąc pod uwagę dwuletnie Twoje doświadczenie na niej zacząłeś wcześnie Szacun!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem,przerejestrowałem,pomykam!

 

trochę za mało ładnej pogody,to moje drugie większe moto,pierwszą była suzi gsxr 600tka ale trochę za stary jestem na namietne przytulanie się do baku i pędzenie na złamanie karku))

 

a ze Suzuki działała i nic się nie działo-pozostałem przy tej firmie))

 

w sumie zadowolony jestem,motor odpowiedni dla emeryta w moim niezbyt imponujacym wzroscie 174-dwumetrowy kumpel wyglądał lekko dziwnie..

 

maszyna ma inny reflektor oraz założony inny tłumik-zaczyna pracować a nie bzyczec jak skuter!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! patrząc na Twój wiek wpisany w opis (13lat) śmiem zażartować podrośniesz to przejdzie rzucać na wietrze :) nie widziałem jeszcze trzynastolatka na tak szacownej maszynie, a biorąc pod uwagę dwuletnie Twoje doświadczenie na niej zacząłeś wcześnie Szacun!

 

zzhop- dzieki za twoja bardzo elokwętną i jak bardzo pomocna wypowiedź, napewno pomogła mi w usunięciu usterki. No coż zawsze znajdzie się jakiś element któremu wydaje się że jest śmieszny! Jak ci się nudzi to włącz sobie Na Wspólnej a nie zaśmiecasz forum. Kolege pozdrawiam a pytanie ponawiam.

 

 

Poszukuje osoby która byłaby zainteresowana wymianą kanapy w swoim marudzie. Mam kanape typu single z bardzowąską częścią dla pasażera chętnie zamienie ją na standardową bądź inne propozycje. zainteresowanych zapraszam na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zzhop- dzieki za twoja bardzo elokwętną i jak bardzo pomocna wypowiedź, napewno pomogła mi w usunięciu usterki. No coż zawsze znajdzie się jakiś element któremu wydaje się że jest śmieszny! Jak ci się nudzi to włącz sobie Na Wspólnej a nie zaśmiecasz forum. Kolege pozdrawiam a pytanie ponawiam.

Poszukuje osoby która byłaby zainteresowana wymianą kanapy w swoim marudzie. Mam kanape typu single z bardzowąską częścią dla pasażera chętnie zamienie ją na standardową bądź inne propozycje. zainteresowanych zapraszam na priv

OK nie będę już z Tobą żartował, choć jak napisałem, że na taki sobie sam pozwoliłem, ale do rzeczy:

Licznik jak wiesz jest mocno narażony na uszkodzenie nawet przy wywrotce na postoju i nie będzie lekko go zdobyć sprawdź np. to http://moto.allegro.pl/item1024593892_wszy...0_marauder.html

lub to http://moto.allegro.pl/item1027901123_kier...vz800_1998.html

albo pomyśl o tym może da się zaadoptować tylko nie będzie tanio! http://moto.allegro.pl/item1014610173_suzu...er_licznik.html

Co do uciekania tyłu przy bocznym wietrze to widzę, że wiele zrobiłeś mnie kiedyś tył uciekał jadąc w łuku większymi prędkościami oraz opona zaczęła trzeć o prawą śrubę tylnej łyżwy, nie pamiętam jak to było wtedy przy bocznym wietrze, ale winne były łożyska na wahaczu tylko, że ja nie miałem nic wytarte przy nim. Być może, że trochę rzuca, ale jak wiesz nie każdy się tym jednakowo martwi, jeżeli nie daje ci to spokoju to warto by sprawdzić luz na nim być może te rowki, o których piszesz mają wpływ na luz równoległy do osi wahacza? Ale to by trzeba było wszystko poodkręcać no cóż zawsze lepsze jest spędzanie czasu na motocyklu bądź grzebanie przy nim przy takiej pogodzie jak dziś niż siedzenie przy TV, czego bardzo nie lubię, bo z wielu negatywnych skutków tego jest między innymi utrata poczucia humoru. Pozdrawiam Zbyszek

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w mojej marudzie mam licznik w milach o średnicy tak na oko 2 cale w lewej stronie kierownicya częśc w której jest kontrolka od luzu i migaczy pozostała.

jakiś miłośnik tuningu powwiercał diody od oleju,wody i świateł w właśnie tym uchwycie pod oryginalna puszkę.

 

jest to jakies rozwiązanie-kable powinny być gdzieś opisane który jest do czego..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Ale to by trzeba było wszystko poodkręcać no cóż zawsze lepsze jest spędzanie czasu na motocyklu bądź grzebanie przy nim przy takiej pogodzie jak dziś niż siedzenie przy TV, czego bardzo nie lubię, bo z wielu negatywnych skutków tego jest między innymi utrata poczucia humoru. Pozdrawiam Zbyszek"

 

Za ostatnie zdanie i poczucie humoru - :notworthy:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy fachowcy podpowiedzcie i mi, prosze.

Oto objawy:

po wymianie napedu z kompletem zebatek (przod 17) mam minimalne tarcie o opone od lewej strony na jej najbardziej wysunietym rancie i nie wiem czy cos jest nie tak z kolem, opona, osia itp... czy po prostu mam minimalnie skrzywiony tylny blotnik, bo fakt jak parkuje w garazu musze zawsze troche nadrzucic tyl i ciagne wtedy glownie za srube od osi kola z prawej strony i bagaznik wiec jest mozliwe to minimalne wygiecie, a wymiana napedu to zbieg okolicznosci.

prosze o opinie i rade

Edytowane przez olek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byś skrzywił oś to by ci tarło już na starym napędzie skov ci dobrze radzi !

 

" Ale to by trzeba było wszystko poodkręcać no cóż zawsze lepsze jest spędzanie czasu na motocyklu bądź grzebanie przy nim przy takiej pogodzie jak dziś niż siedzenie przy TV, czego bardzo nie lubię, bo z wielu negatywnych skutków tego jest między innymi utrata poczucia humoru. Pozdrawiam Zbyszek"

 

Za ostatnie zdanie i poczucie humoru - :notworthy:

słusznie ja terz popieram trzeba najpjerw pobyć co by sobie !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy znacie inna metode prostego ustawienia kola niz te naciecia? U mnie jest zalozona taka blacha do uchwytu rejestracji i mi zaslania z jednej strony te naciecia wiec zeby ja zdjac musialbym wyjac cala os.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kangurek i zgadzam się co do odczuć z jazdy. Jeśli jeszcze nie masz serwisówki to daj znać bo mam ale z mojej poczty nie poszło bo za duży plik, a też jesteś z Łodzi więc jak chcesz to podjedziesz albo się umówimy na moto weteran bazar. Jeśli już masz to i tak się możemy na małą traskę umówić

aha mi też lubi kichnąć na zimno chyba tak mają a mój mechanik stwierdził że to nawet zdrowe jest co do reszty to pogadamy

Pozdrawiam

 

Witam

 

Dzięki za zainteresowanie tematem. Serwisówkę już mam. Dzięki za info odnośnie "kichania" bo już nie będę szukał dziury w całym. Na razie trochę zimno i tylko się z Zuśką "pieścimy". Na latanie chetnie się umówię,ale na bazar chyba nie dotrę bo mi się trochę plany pozmieniały.Zobaczymy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...