Skocz do zawartości

Kombinezony przeciwdeszczowe


Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie, że znamy! :)

 

Takie "coś" ma w ofercie Wintex - czyli poszukiwania kieruj do Uhma-Bike. Konkretnie tak to wygląda: http://www.uhma-bike.pl/akcesoria_szczegoly.php?id=10360

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że znamy! :notworthy:

 

Takie "coś" ma w ofercie Wintex - czyli poszukiwania kieruj do Uhma-Bike. Konkretnie tak to wygląda: http://www.uhma-bike.pl/akcesoria_szczegoly.php?id=10360

 

Nooo bomba :) :D !! Jestes wielki!! Dokladnie o taki kombinezon mi chodzilo... Wielkie dzieki za pomoc!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

witam,

 

jakoże dzisiaj złapała mnie ulewa i cale spodnie retbike na tylku, w kroku i przy kolanach przesiakly mi woda (swoja droga jakies gowno to jest - gdzie ta niby-membrana??? :icon_question: ) , zaczalem sie zastanawiac nad kombinezonem przeciwdeszczowym i znalazlem takie cos:

 

http://moto.allegro.pl/item203332579_kombi...eszczowka_.html

 

jest to najtanszy na allegro kombinezon przeciwdeszczowy i pytanie brzmi do tych , ktorzy uzywali takich wynalazkow - czy skoro i tak sie od swieta tego uzywa, to czy warto inwestowac w kilka razy drozszy czy kupic najtanszy tego typu??

 

ogladalem tez te w lidlu co swego czasu byly, przeczytalem tez archeo - i niektorzy zachwalali te dwuczesciowe lub te z "siateczka" od wewnetrznej strony - a jak jest w praktyce??

 

pozdrawiam,

Chri$

Edytowane przez Chri$
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kondona PVC z louisa, używam faktycznie od święta tylko, bo jeżeli jestem w domu i mam wybór, to odpuszczam sobie śmiganie deszczową porą :icon_mrgreen: Niby i zawsze suchy jestem, ale:

- kombinezon (przynajmniej ten z louisa, a kosztował bardzo podobnie) jest raczej średniej jakości, rozkleiła mi się nogawka w jednym miejscu już

- PVC nie oddycha... jak musisz wyskoczyć na moto na chwilę do miasta w deszczu, to jeszcze spoko... ale mi zdarzyło się robić w tym czymś kilkuset kilometrowe przeloty i raczej średnio fajne to jest, jak się gotujesz cały w środku

Mimo powyższego, uważam, że dobrze mieć przeciwdeszczówkę, człowiek jest od razu spokojniejszy jak leci gdzieś na dłużej - kondon nie zajmuje dużo miejsca i spoko do tankbaga czy plecaka można go zmieścić.

Kupiłem taki a nie inny, bo zwyczajnie nie miałem kasy :icon_biggrin: ... gdyby było mnie stać, pewnie fundnąłbym sobie coś porządniejszego niż PVC.

Podsumowując, moim zdaniem: lepiej mieć PVC niż nic :icon_mrgreen: ale jeżeli masz kasę i latasz czasami gdzieś w trasę na dłużej to rozejrzałbym się za jakimś oddychającym materiałem.

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nazirro w Poznaniu to nie wiem ale sam sie zastanawiam nad zakupem takiego przeciwdeszczowca http://allegro.pl/item207780262_kombinezon...eszczowka_.html na allegro. Moze ktos uzywa i sie wypowie? Cena jest zachecajaca. Zakupie go w przyszlym tygodniu jak mysle, raczej ze ktos stanowczo odradzi. Prawda jest taka ze tego typu rzeczy nie uzywa sie zbyt czesto wiec super wytrzymale byc nie musza - aby tylko faktycznie chronily przed woda.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka !

 

Mam nadzieje, ze nie sugerowalisciesie opisem tematu - nie ten dzial :icon_mrgreen:

 

Motorrad przeprowadzil test takowych.

 

Bardzo dobre

 

1. FLM Tornado 49,95 € 86 punktow

2. Held Collin 69,95 € 85 p.

3. Alpinestars El Nino 109,95 € 84 p.

 

Dobre

 

4. Louis Proof 44,95 € 75 p.

5. SPIDI Flux 78,90 € 75 p.

6. IXS Orca 49,95 € 72 p.

7. DIFI Safir 54,95 € 71 p.

 

Dostateczne

 

8. Hein Gericke basic 2 29,95 60 p.

9. Germas Bobby 59,00,- € 55 p.

 

Wystarczajace

 

9. Büse Splash 39,95 € 54 p.

10. Insize Raintech 29,95 € 54 p.

 

udanych zakupow

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka

a ten LOUIS zółty to gdzie sie plasuje (to jest ten proof??)

 

pzdr

 

Sam od czasu do czasu wlasnie tego modelu uzywam i do tej pory jestem z niego zadowolony mimo tego, ze b. ciezko sie go zaklada.

 

:flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3. Alpinestars El Nino 109,95 € 84 p.

 

 

Posiadam ten model od dwóch tygodni, zdążyłem już użyć go 3 razy i przejechać w nim 700 km.

Niestety, wczoraj, po 150 km jazdy w deszczu poddał się, i przeciekał przez zamek, skutkiem czego miałem mokrą całą klatkę piersiową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam ten model od dwóch tygodni, zdążyłem już użyć go 3 razy i przejechać w nim 700 km.

Niestety, wczoraj, po 150 km jazdy w deszczu poddał się, i przeciekał przez zamek, skutkiem czego miałem mokrą całą klatkę piersiową.

 

to co miałęs pod tym kondonikiem ze ci tez przemokło az do włosów na klacie??? :P

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6. IXS Orca 49,95 € 72 p.

Używałem 3 sezony i bardzo sobie chwaliłem.

 

Teraz mam Hein Gericke Tribal (50 eur) i tez daje radę. Dużo grubszy materiał pozwala bez obaw latać z prędkościami autostradowymi; ma to jednak swoje odzwierciedlenie w pakowaniu (zajmuje dużo więcej miejsca niż IXS).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...