Skocz do zawartości

Filtr stozkowy


falki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wymienilem ostatnio w Gilera RK 50 silnik Minarelli Mk6 oryginalny filtr na stozek. Po gruntownych regulacjach udalo sie doprowadzic prace silnika do porzadku :icon_twisted: Niepokoi mnie natomiast to, ze padla juz druga kolejna swieca :icon_mrgreen: Uzywam NGK BR9ES a wiec standartu. Czy ze wzgledu na zastosowanie stozka nie powinno sie uzyc swiecy o innej cieplocie, a moze to tylko zbieg okolicznosci. Prosze o opinie i rady :biggrin: POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy stożku trzeba zwiększyć dawkę paliwa , tak długo reguluj aż będzie ok

no dokładnie. Z tym ze regulacja śrubką mieszanki nie za wiele da tylko trzeba przestawic poziom na iglicy w sesie podnieść ją o np jeden ząbek w przepustnicy. Miałem to samo w poprezdnim motocyklu ale to było ze względu na wylataną przepustnice i kilka innych problemów. nic nie pomagało tylko własnie drastyczne przestawienie iglicy co spowodowało rownie drastyczny wzros spalania.

Ogolnie wiadomo ze stożek= więcej powietrza no a jak tak to trzeba dac więcej paliwa.

Tylko po co stożek do motocykla?? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tylko po co stożek do motocykla?? :notworthy:

 

a nie mam pojęcia, jakby był jakiś spory tuning to rozumiem że oryginalna pucha nie wyrabia ale w serii :icon_twisted:

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oryginalna pucha zawsze bedzie lepsza od stożka;] Jakby ktos z was raz wyczyscił raz gaźnik po takim zajebistym stożku to by wogule tego gówna nie kupił;]

 

u mnie w skucie oryginał nie wyrabiał :notworthy:

 

na stożku(gąbkowym) jest o niebo lepiej :lapad:

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te stożki to wielki badziew... ja czyszcze i nasaczam stożek co 3 dni a gaźnik czyszcze co 2tyg.. łapie tego syfu jak głupi,mimo,że mam go schowanego w starej obudowie od airboxa... niestety oryginalny filtr poszedł się je**ć(nie nadawał się już do niczego) a za oryginal krzykneli 100zł,wiec kupilem stozek za 17zł :icon_razz: ale ze mam spory tuning to i osiągi dość znacząco wzrosły,razem ze spalaniem :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...