Skocz do zawartości

problem z prądem w cbr900 sc28


voy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

mam następujący problem w cbr900 sc28 z 1995 r.(model z "kocimi oczami"):

po pełnym naładowaniu akumulatora i kilku dniach jazdy aku w pewnym momencie odmawia współpracy i pada. Problem występował już w ub. roku i elektryk stwierdził, że aku jest do wymiany bo ładowanie jest. Zmiana baterii pomogła częściowo ale jednak problemu nie rozwiązała. Po pomiarze ładowania wyszły następujące dane: silnik na wolnych obrotach bez świateł - ok. 12 v, przy 5 tys. obr. bez świateł - 14-14,5 v, czyli wydawałoby się, że poprawnie, ale po włączeniu świateł sytuacja się zmienia i na długich światłach przy 5000 obr. jest równo 12v, na wolnych obr. ok 11,2 v.

Co jest nie tak? regulator napięcia padł? Czy może przyczyny szukać w innym miejscu? Jeżeli regulator, to da się zastosować jakiś samochodowy? czy muszę wybulić 250 pln na allegro? niby to nie majątek, ale wolałbym być pewny, że to uzasadniony wydatek.

Jeszcze jedno, czy sc28 bardzo różni się od sc33? nie mogę znaleźć serwisówki do sc28.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo w Hornecie.. Jest to na 100% regulator bo go juz rozdziubałem i był spalony.. Zdecydowałem, że nie będe kombinował i kupie ducati energia... Ten z tego co słyszałem jest najlepszy i sie nie przegrzewa.. Mam nadzieje, że to tylko ten regulator ale nic innego nie mogło paść..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to spróbuję zapytać jeszcze raz: Jeżeli regulator, to da się zastosować jakiś samochodowy? czy sc28 bardzo różni się od sc33? czy da się do sc28 zastosować serwisówkę od sc33, chodzi mi konkretnie o wymianę tego nieszczęsnego regulatora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...