Skocz do zawartości

Ubezpieczenie motocykla AC (auto casco)


szulczyk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na szczęście na polisę czekałem tylko jeden dzień roboczy (w sumie dwa dni), ale chyba łatwo możecie sobie wyobrazić, co oznacza dla człowieka spragnionego jazdy przebieranie nóżkami w miejscu przez dzień czy dwa, podczas gdy motocykl nęcąco uśmiecha się zza salonowej szyby. Czas dłuży się niemiłosiernie. :smile:

Ja bym na glowe dostal,nie ubezpieczylem motocykla a juz smigalem,nie potrafie sie powstrzymac,jeden dzien albo dwa toc to wiecznosc...

 

na moj motocykl 1137cc 2000rok. OC 136zl + 306zl NW(na kwote 100.000) i pani proponowala mi AC za 2200zl. jakos nie najgorzej a znizek nie mam udokumentowanych wogole.

Pasji nie zmienię, bo jak to zrobić, gdy słyszę w sercu sportowy motocykl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zaraz wyśmiejecie mnie etc. Ale mam pytanie. Ja dopiero stawiam 1 kroki w ubezpieczeniach itp.

Wiec pytanie: Wymieniacie te kwoty za AC 2200, 1400 itp. Czy to znacze jeśli chcę sobie ubezpieczy moto to muszę zapłacić taką kwotę raz na rok?

 

2 Pytanie czy AC obejmuje np. szlif itp. ? Czy to zależy w jakim zakładzie się ubezpiecza?

 

poroszę o wyrozumiałość i nie potępianie ;d.. Bo każdy kiedyś zaczynał ;s :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jeśli cały pakiet to na bank nie w jakichś wynalazkach nowopowstałych tylko w renomowanych agencjach żeby w razie nie daj Boże coś z Twojej winy nie było problemu z wyciągnięciem kasy. Najlepiej gdyby wypowiedziały się osoby, które miały nieprzyjemność takiego zdarzenia i mają doświadczenie z konkretnymi ubezpieczycielami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok... Też wychodzę z takiego założenia. Tylko w PZU krzykneli mi 4.900 za pełny pakiet przy wartości moto 25000. ,,Trochę" za dużo jak na moją kieszeń... Dlatego może ktoś zna ceny u innych ubezpieczycieli. Wykonałem parę telefonów i wychodzi na to, że każdy sobie rzepkę skrobie. Jeden nie uznaje zniżek za samochód, drugi co innego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie bądź leń, :tongue: sam sobie oblicz składkę: Kalkulator Allianz. Musisz znać wartość motocykla. W Allianz przechodzą zniżki z samochodu na moto.

 

 

Witam!

 

Tylko niestety ten kalkulator

wylicza składkę z 10% udziałem

własnym w kradzieży z miejsc

niestrzeżonych.

 

Jeśli moto zostanie "wypożyczone"

np. z ulicy, to właściciel

dostanie 90% wartości pojazdu

z dnia kradzieży.

 

Składka za normalne ubezpieczenie

jest o 10% wyższa.

 

Piszę "normalne", bo za pełne

ubezpieczenie uważam ac

z opcją zachowania wartości

rynkowej oraz rozszerzonym

assistance, który działa

też pod domem (a nie

powyżej 30 km od miejsca

zamieszkania).

 

W Allianz nie można ubezpieczyć

pojazdu wyłącznie od kradzieży.

 

 

Pozdrawiam

 

Jarek

----------------------------------------------------

ac na motocykle -> www-moto-ac.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

dziś dokonałem ubezpieczenia AC w Allianz w Legionowie skorzystałem z opcji II rat

I składka 2062zł II składka za 6 miesięcy 1374zł różnica w płatności całej składki a składkami ratalnymi wychodziła około 100zł

w PZU składka roczna wyliczona była na 4850zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dwa słowa o ubezpieczeniu w PZU. Nie wiem, jak to jest teraz w innych firmach, ale PZU do ubezpieczenia AC wymaga jednego zabezpieczenia antykradzieżowego, przy czym standardowa blokada kierownicy nie jest w ten sposób traktowana. Musi być inne, dodatkowe zabezpieczenie.

Od jakiegoś czasu (inaczej, niż w latach ubiegłych) nie ma już jednak czegoś takiego, jak "lista PZU" określająca, jakiej marki zabezpieczenia to być powinny i w jakim warsztacie są montowane. Musi to być zabezpieczenie z atestem, a serwis montujący musi się profesjonalnie trudnić takim montażem - i to wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...