Skocz do zawartości

Skuter i Dotarcie


Cziken
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siema Kupiłem skuter formy YukiMoto. Skuter ma 2 dni przejechane 40km i zastanawia mnie fakt, ze on wyciaga juz bez problemu 55-60km/h.

 

Kumpel mówił że jak on kupował nowy z tej samej firmy ale inny model to max 40 jechal wiecej nie umiał.

Bo był przed dotarciem

 

Stad pojawia sie moje pytanie czy moge tyle jezdzic czy mam jezdzic wolniej?

 

Kumpel twierdzi ze jadac tyle moge zajechac skuterek.

 

Prosze o fachowa pomoc :icon_eek:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisze kolega u gory dotarcie polega na nie katowaniu motorku i na tym abyl tlok ulozyl sie do cylindra. na dotarciu motorek jest mocniejszy niz potem wiec nie wiem czemu sie dziwisz ze teraz leci 60 km/h. Potem bedzie tak samo albo ewentualnie gorzej jak zle dotrzesz, bo po dotarciu moc mu nie wzrosnie. dobrze by bylo jak bys zrobil ten 1000 km predkoscia 40/45 km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy jeszcze dodać, żeby nie obciążać silnika. Obchodź się delikatnie z gazem, pomału przyspieszaj. Nie to, że odkręcasz do końca i czekasz aż osiągnie daną prędkość. Silnik ma chodzić lekko, nie bierz pasażera na dotarciu. No i nie jeźdź jeszcze ciągle na równym gazie, popuszczaj, zwolnij, przyspiesz delikatnie. Chodzi o to, żeby docierać w całym zakresie obrotowym :banghead:

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem skuter formy YukiMoto.

w tym momencie temat powinien byc zamkniety

 

heheh, zartuje:PP

 

tak jak pisze kolega u gory dotarcie polega na nie katowaniu motorku i na tym abyl tlok ulozyl sie do cylindra. na dotarciu motorek jest mocniejszy niz potem wiec nie wiem czemu sie dziwisz ze teraz leci 60 km/h. Potem bedzie tak samo albo ewentualnie gorzej jak zle dotrzesz, bo po dotarciu moc mu nie wzrosnie. dobrze by bylo jak bys zrobil ten 1000 km predkoscia 40/45 km/h.

wg. mnie po dobrym "dotarciu" motorek jezdzi lepiej niz jak jest"na dotarciu" zanim to wszystko sie ulozy i bedzie krecil tak jak ma krecic

Edytowane przez Jimmy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym momencie temat powinien byc zamkniety

 

Nie rozumie czy skuter tej firmy jest jakis zły?? :biggrin:

 

To juz wiem jak mam jezdzic mam nadzieje ze te 20km z kolega co zrobilem jadac we 2 to jakos na tym nie zaważy ;p

 

Juz we 2 nie bede jezdził

 

sorki za Off-Top ale czy zeby jezdzic we 2 kierowca musi miec 18lat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli jest to dluga gorka to nie odpuszczaj mu gazu bo nie bedize dostawal odpowiedniej dawki oleju i przez to mozesz go przytrzec wiec jesli jedziesz z gorki to trzymaj ten gaz albo poprostu odpuszczasz i czasem dajesz go na maxa zeby dozownik podal mu olej. Docierajac jezdzij te 40km/h i pamietaj nie pozwol mu sie przegrzac

Edytowane przez pikus91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Docierajac jezdzij te 40km/h i pamietaj nie pozwol mu sie przegrzac

 

No chyba to dzisiaj zrobilem bo przejechalem spokojnie 60km ale cos mi sie wydaje ze przegrzał sie mocno ale mam nadzieje ze nie

 

Objawy skutera:

 

Zaraz po starcie bez dotkniecia manetki gazu obroty wynosiły 3000 [wczesniej 1000 i trzeba było przygazowac]

Bez dotkniecia manetki powoli ruszał ale powoli.

Obroty na dłuzszej prostej przy wiekszym gazie dochodzily do 4500 a wczesniej max 4000

 

 

Prosze zeby to były normalne objawy a nie przegrzanie ew. zeby to nie była moja wina zeby mi sie nie rozwalił i żeby tak było zawsze...;p

 

Plz o szybka odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dozownik jest także sterowany obrotami, więc zawsze dawka oleju jest, ale nie rób tak 1.docierasz go 2. nazywa sie YukiMoto.:P

 

Trochę dziwne jak na mój gust, żeby po przegrzaniu silnika ,,urosły" obroty, zobacz czy może jakaś linka gdzieś się nie zahaczyła.

 

Czy skuter tej marki jest jakiś zły? Za dobry to przypuszczam nie jest. Zwłaszcza jeżeli jest ,,made in china". Ile za niego zapłaciłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dozownik jest także sterowany obrotami, więc zawsze dawka oleju jest, ale nie rób tak 1.docierasz go 2. nazywa sie YukiMoto.:flesje:

 

Trochę dziwne jak na mój gust, żeby po przegrzaniu silnika ,,urosły" obroty, zobacz czy może jakaś linka gdzieś się nie zahaczyła.

 

Czy skuter tej marki jest jakiś zły? Za dobry to przypuszczam nie jest. Zwłaszcza jeżeli jest ,,made in china". Ile za niego zapłaciłeś?

 

 

4000 zł :P hmm poszukam jak jutro tez tak bedzie startowal to zadzwonie tam i sie spytam co jest grane ;)

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za ta kase kupił bys cos markowego...

 

Daje ci 5 tysiecy nim nawiniesz...

u nas Łoś sie rozkurwil po 2.5 tysiacach

Wilga po 4tys

Linhay Yamaha zaczyna sie rozukrwiac po niecalych 2 tysiacach... plastików juz prawie nima :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...