Skocz do zawartości

Kilka porad dla poczatkujacego


Jacono
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, otoz mam kilka pytan na ktore chcialbym uzyskac odpowiedzi :icon_mrgreen:

Planuje zakup motoroweru i zastanawiam sie nad modelem - scigaczo-podobne Aprilli bardzo mi sie podobaja, polecilibyscie jakis konkretny model?

 

Zastanawiam sie tez gdzie na terenie Wrocławia moznaby znalezc dobry komis takich maszynek, ewentualnie w woj. lubuskim (ZG i okolice).

 

I teraz jaka jest maksymalna pojemnosc do ktorych mozna przerobic 50tki? Mysle ze nie da sie na 125 bo to juz bedzie inny (wiekszy) sprzet, ale czesto widze na allegro aukcje typu 80 czy nawet 90cm3.

 

I czy zakup w komisie mozna rozlozyc na raty? Najlepiej na dlugi termin, badz tez przesunac czas splaty o kilka miesiecy (czyli przez pierwsze 2,3 miesiace nie placisz nic).

 

Za kazde info z gory dzieki :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecilibyscie jakis konkretny model?

Z Aprilii to tylko RS, chociaż wolałbym kupic TZRkę albo NS-1 :)

Są mniej awaryjne od Aprilii :biggrin:

 

I teraz jaka jest maksymalna pojemnosc do ktorych mozna przerobic 50tki?

130 km/h jest do osiągnięcia przy dosc sporym tuningu - wymiana cylindra, gaźnika itp.

Dla porównania - odblokowana TZR 06' z wydechem Leo V6 i większą dyszą leci 105 km/h :bigrazz:

 

I czy zakup w komisie mozna rozlozyc na raty?

Tak, w większości komisów istnieje taka opcja :wink:

 

Na Twoim miejscu machnąłbym prawko i kupował większy sprzęt, bo ścigi 50tki ledwo jeżdżą, serio :)

 

Pozdrooooo :P

Edytowane przez Qóba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm a znacie jakis adres lub strone internetowa dobrego komisu we Wrocławiu?

 

I o co co dokladnie chodzi z tym ze "ledwo jezdza?".

 

Na przerobce zalezy mi glownie dlatego zeby motór nie chodzil jak kosiarka do trawy, predkosc drugorzedna sprawa :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm a znacie jakis adres lub strone internetowa dobrego komisu we Wrocławiu?

 

I o co co dokladnie chodzi z tym ze "ledwo jezdza?".

 

Na przerobce zalezy mi glownie dlatego zeby motór nie chodzil jak kosiarka do trawy, predkosc drugorzedna sprawa :)

 

 

Zobrazuje to na podstawie Hondy Civic Type R :) Jedziesz jedziesz nic się nie dzieje a jak już pedał dochodzi do końca i pojawia się moc....trzeba zmienić bieg O_o Mówiąc prościej dopiero na wysokich obrotach jakoś to się zbiera. Gdyby nie to że na 80 trzeba mieć prawko to bym Ci bez wahanie je polecił bo tym można już konretniej podróżować choć te sprzęty też mają dość krótkie przełożenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te sprzęty praktycznie w ogóle nie mają biegów, taka prawda.

Można się zamahac na smierc, przynajmniej na nowej TZRce 50 (2007r.), na innych mini ścigach nie miałem okazji jechac, ale to jest porażka i chyba wolałbym kupic kibelek, wstawic tam 70 cm3 i objechac wszystkie "ścigi" :)

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie tez gdzie na terenie Wrocławia moznaby znalezc dobry komis takich maszynek, ewentualnie w woj. lubuskim (ZG i okolice).

teraz prawie ze na kazdym komisie jakies motorki sa, w okolicach zg, trzreba by pojezdzic, mozesz walnac sie do lubinia na gielde, chociaz tam niejest za tanio,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...