Skocz do zawartości

Ile mixolu....


bobo195
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jeśli producent nie zaleca inaczej, to z reguły jest to 1:50 . również odradzam mixol, on nie nadaje sie nawet do komarka. jeśli naprawde chcesz jakiś tani olej to 2t semisynthetic z orlenu, kilka złotych droższy a dużo lepszy. a najlepiej tkai jak polecili koledzy, np. Castrol SuperTT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy właśnie nie Mixol jest najlepszym olejem do docierania silnika? Współczesne oleje mają tyle uszlachetniaczy, że proces docierania wydłuża się przez nie przeokrutnie. Ja poleciłem do świeżo wyremontowanej DT125 właśnie mixol na pierwsze 500km. Oczywiście z początku zero odkręcania - tak do 300, potem co jakiś czas energiczne odkręcenie do samej góry. Zobaczymy jak chłopak na tym wyjdzie, ale teorii z palca nie wyssałem i polegałem na opinii prawdziwych fachowców od remontów i tuningu 2T.

pozdr

Michał, Wrocław

KTM EXC-R 530 Six-Days, Husaberg FS 650 Force

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe rob jak chcesz, ale ludzie nawet do starszych DT 50 leja takie drogie oleje :notworthy: Ja sam w mojej bylej DT125 lalem ten olej wspomniany przez wueska czyli czerwony orlenowski semisyntetyk. Jeden z tanszych olejow i naprawde duzo pewniejszy niz Mixol, chociaz i na tym pewnie ci moto polata :bigrazz: Co do spuszczania oleju to w kazdym moto jakie mialem byla srubka od spodu silnika.

 

POZDRO

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiedz brzmi 0 mixolu tylko 1:35 castrola r2

(tyle to mozesz lac do swoejgo rometa , do rm 250 przedzialem mieszanki jest 1:40 a 1:50 najbezpieczniej jest lac 1:45 )

 

 

 

no znam przypadek gdzie koles kupil ktm sxs 250 z 2004 r i zalal mixolem i motor sie zatral ;/ , jesli juz tak bardzo chcesz oszczedzac na oleju to kup midlanda syntetyczny do 2 t , kosztuje 9,50 za 0,6L a jest to prawie to samo do castol do 2t , ba nawet w tej samej rozlewni sa robione

 

pozdro

Edytowane przez czarczi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no znam przypadek gdzie koles kupil ktm sxs 250 z 2004 r i zalal mixolem i motor sie zatral ;/ , jesli juz tak bardzo chcesz oszczedzac na oleju to kup midlanda syntetyczny do 2 t , kosztuje 9,50 za 0,6L a jest to prawie to samo do castol do 2t , ba nawet w tej samej rozlewni sa robione

 

pozdro

Odradzam jakichkolwiek eksperymetów. Castrol to Castrol i masz 100%gwatancje ze nic nie walnie

Ewentualnie mozna lac motul albo inne oleje tej klasy czyt najwyzszej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam jakichkolwiek eksperymetów. Castrol to Castrol i masz 100%gwatancje ze nic nie walnie

Ewentualnie mozna lac motul albo inne oleje tej klasy czyt najwyzszej

 

 

mow sobie co chcesz ale z tego co piszesz nie masz zadnego doswiadzenia , midlanda przetestowalismy w przroznych sprzetach tkj, yz 125,exc250,lc2 125, nsr 125, rm 125 , dt 125, dt 80 i wszystkie chodzily tak samo jak na castrolu zero roznicy , nawet szukalem info w necie i znalazlem wlasni parametry porownawczy i praktycznie niczym sie nie roznily !!!

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mow sobie co chcesz ale z tego co piszesz nie masz zadnego doswiadzenia , midlanda przetestowalismy w przroznych sprzetach tkj, yz 125,exc250,lc2 125, nsr 125, rm 125 , dt 125, dt 80 i wszystkie chodzily tak samo jak na castrolu zero roznicy , nawet szukalem info w necie i znalazlem wlasni parametry porownawczy i praktycznie niczym sie nie roznily !!!

 

pozdro

W takim razie zwracam honor. Nie znam tego oleju. Ile baków przejezdziliscie na tych motorkach??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...